Vegi-kommuna-szerü akár megvalósulható gondolatjáték

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

Vegi-kommuna-szer

HozzászólásSzerző: R-ita » 2005. okt. 13., csüt. 15:56

Sziasztok!

Erőszakmentes életet élni igyekvő ember manapság és errefelé meglehetősen nehéz helyzetben és meg nem értés közepette van. Éppen ezért morfondírozok olyasmin, hogy milyen szép és jó is lehetne az, ha többféle paraméterben hasonló gondolkodású, életérzésű emberek nemcsak fórumokon találkoznának vagy rendezvényeken, hanem az arra elszántak és akik ezt meg is tudják valósítani, akár egymás mellett is élnének. Még nem tudom, hogy erre úgy vágyom-e, hogy egy házban, lehet, hogy csak egymás melletti házban...vagy majd kialakul. Viszont mindezt Balaton-felvidéki faluban képzelem el. Én Bp-ről már el is vándoroltam ebbe az irányba.
Nyilván nagyon sokféle fontos dolgot kell egyeztetni... de ehhez várom a kizárólag építő jellegű észrevételeket, ötleteiteket, hasonlóan érző gondolatokat.

minden jót,
Rita
Avatar
R-ita
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2005. szept. 26., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Balaton-felvidék/Bp


HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. okt. 13., csüt. 17:24

Szia Rita!

Az ötlet nagyon jó és ammennyire én tudom, nem teljesen új:

Gyürüfün és valahol a főváros közelében is van valamiféle hasonló kezdeményezés.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: R-ita » 2005. okt. 14., pén. 11:13

Persze, hogy nem új az ötlet, nem is ez a lényeg. Én a saját életemet szeretném minél szebben-jobban-örömtelibben-stb megvalósítani és ehhez keresek, azaz az én speciális gondolatvilágomhoz hasonlóval rendelkező embereket. Sokáig magamban csüggedtem, hogy "hogy lehet az, hogy ennyire érzéketlenek az emberek, állatokat aláznak meg, mészárolnak le, úgy, hogy nincsenek rászorulva és fel sem fogják, mit művelnek" és azután találkoztam, hallottam olyan emberekről akik szintén nemcsak nem eszik meg az állat-barátainkat, de más számomra fontos kérdésekben is egyeztünk. Ilyen pl az, hogy alapvetően erőszakmentesen és természetesen igyekszem élni, amibe beletartoznak pl a következők:
- nem ártok semmilyen élőlénynek, ebbe beletartozik:
- nem használok tollal töltött ágyneműt, kabátot
- természetesen nem vásárolok bundát, bőrkabátot, táskát
- bőr cipő használatának elkerülése egyelőre gondot okoz...

- táplálkozás:
- erőszakos cselekedethez kapcsolódó ételeket nem eszem
- a tojást amennyire lehet, elkerülöm
- a tejtermékeket is igyekszem újra kiiktatni (több szempontból)
- izgalmas számomra a nyerskoszt és a fénytáplálkozás is, talán azért vonzanak mert előbb-utóbb képes leszek rá...
- szeretném kiiktatni a fehér cukrot is és a méz sem szimpatikus (mert a méheket kizsákmányoljuk)
- és klassz lenne mindenféle vegyszert és mesterséges anygot száműzni a táplálkozásunkból (biokaja)
- vonz a minimál-táplálkozás, ami számomra két dolgot jelent: keveset és minél kevesebb félét egyszerre

- nem "szaporítok" olyan állatokat, amelyeknek az életét nem tudom biztonságosan megoldani/megszervezni
- kutyát nem vásárolok, hanem sintértelepről, menhelyekről veszek magamhoz és juttatok barátokhoz/megfelelő ismerősökhöz

-és fontos számomra a tisztaság- külső/belső

Hirtelen ezek jutottak az eszembe. Nyilván mindenki más és más szempontok alapján keres magának barátokat. Nekem ezek a szempontjaim.
Nyilván sokkal könnyebb és hatékonyabb azonosan gondolkodó emberek környezetében élni, mint visszahúzó erők között. Nem könnyű efféle dolgokat képviselni "hagyományosan gondolkodók/élők" között.
Avatar
R-ita
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2005. szept. 26., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Balaton-felvidék/Bp

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. okt. 14., pén. 11:40

:rtem amit mondassz s azon gondolkodom, hogy mi lehet a vegetarius embernek>a celja> kivonulni a tarsadalombol pl egz vegi kommunaba, vagy, a tarsadlomban poziyiv integarlo szerepet betolteni<
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: R-ita » 2005. okt. 14., pén. 11:52

A cél nyilván a saját életünkkel példát mutatni. Viszont sokszor azt érzem "hagyományos közegben" hogy nincs kedvem/erőm vitatkozni és magyarázgatni dolgokat, mert nem is értik én miért képedek el az ő dolgaikon. Természetesen nem kivonulni akarok... csupán magam és mások részére élhető-kellemes környezetet/otthont. Több azonosan gondolkodó ember erőt jelent. Egymásnak is erőt adhatunk...
Avatar
R-ita
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2005. szept. 26., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Balaton-felvidék/Bp

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. okt. 14., pén. 12:15

A Balaton-felvidék nálam is tervbe van véve, de csak az egyetem és egyebek után. :) Szeretnék majd előadásokat is tartani az egészséges táplálkozásról, stb. MOst ennyi jut hirtelen eszembe.

Üdv, Alma
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. okt. 14., pén. 13:19

Persze Magyarország nem nagy ország. S ha kiköltözik néhány ember egy kis faluba, ott is tud példát mutatni. Talán Somogyvámos is így működik.

Mi. a Jóga a Mindennapi Életben www.joga.hu

keretein belül is gondolkodunk, hogy valahol egy "jóga falut" építsünk. Csak a megfelelő helyet keressük..
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: R-ita » 2005. okt. 14., pén. 14:49

Akkor tudod, miféle motiváció vezetett arra, hogy elindítsam ezt a topic-ot. Az, hogy mindezt faluban tervezem nem elszigetelődést kell, hogy jelentsen. Az egy választott élőhely. De én azt gondolom, hogy ugyanúgy eljárnék dolgozni és mások is...
Avatar
R-ita
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2005. szept. 26., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Balaton-felvidék/Bp

HozzászólásSzerző: R-ita » 2005. okt. 14., pén. 16:00

Akiket eddig láttam elkülönüléses irányultsággal, nem tűnt könnyednek...
Avatar
R-ita
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2005. szept. 26., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Balaton-felvidék/Bp

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. okt. 15., szomb. 9:22

Szia R-ita!

Remek, hogy indítottad ez a topicot! Eléggé foglalkoztat a dolog. minő véletlen, ha hegyes vidék, akkor engem is a balaton felvidék érdekel, pedig arra még nem is nagyon voltam.

Ez nem kivonulás. Csak az önmegvalósítás, a kiteljesedés "szüksége", ami egy általunk elképzelt helyen, módon, barátokkal, stb. jobban megvalósítható. Ha "csak" szomszédság az egész, már az is megéri, nem? Gondolojon mindenki a jelenlegi szomszédaira. Nemjobb lenne egy olyan család, aki egy ünnepen, pl húsvétkor nem sonkával csenget, hanem vegi ételekkel? :D ...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. okt. 17., hétf. 17:40

Pár éve egy hetet töltöttem Szentbékállán, a Kéki-medencében.

Nos, az ember úgy érezte, hogy ott érdemes élni :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. okt. 18., kedd 11:34

engem is érdekel a téma, viszont első gondolatom az volt ezzel kapcsolatban, hogyan valósul meg a példamutatás (ami szerintem feladatunk) úgy, ha kivonulunk. akkor csak egy hír leszünk a bulvárlapokban, mint egy érdekesség, hogy van egy ilyen kommuna, stb. de az emberek így nem kapnak "testközeli" példát, ami nagyon fontos lenne nekik a megértésben, és a váltásban. az emberek (még) csak azt tudják igazán átérezni, ami a közvetlen környezetükben, vagy velük történik. minél messzebb van a történés, annál kívülálllóbbként tudják csak értékelni. ha dolgozunk rajta, ez változik, viszont addig is szerintem itt kell élnünk közöttük, és minden egyes nap, percben figyelmeztetni őket arra, hogy van más út is, felmutatni nekik az eredményeket, gondolkodtatásra késztetni őket, stb.

szóval ebből a szempontból nem tartom szerencsésnek a dolgot. de persze azt mondhatjátok, hogy régen is ott voltak a szerzetesek, akik elvonultak, rendekbe tömörültek, saját szabályrendszerrel, stb. ez igaz, de az akkor volt, és most nem feltétlenül helyes. a mai korban rengeteg olyan dolog van, ami régen titok volt, titkos tanítások, amelyek most megnyíltak az erre felkészültek előtt. ilyen volt például a kémia, a matematika, fizika is! ma már egy általános iskolás tanulja őket, de régen ezek teljesen titkos tanok voltak. ebből is látszik a tendencia, hogy el kell jutni az emberekhez, különben nem tudnak dönteni, hogy melyiket válasszák, ha nincs alternatíva. márpedig ha nincs döntési helyzetük, nem valósul meg a szabadság sem... tehát ez is odavezetett, hogy integrálódnunk kell.

van még egy szempont. nem csak mások tanulnak tőlünk, hanem mi is tőlük. ezért is fontos, hogy más nézetű, gondolkodású emberek között legyünk. ez fejleszti bennünk a türelmet és toleranciát mások iránt. egyetértek azzal, hogy könnyebb lenne az életünk magunk között, de lényeg ez? az a fontos, hogy minél könnyebb, egyszerűbb legyen? vagy az, hogy minél többet fejlődjünk és segítsük fejlődéshez a többieket is?

ráadásul én abban hiszek, hogy nem véletlenül születtünk oda, ahova. és nem csak az országra gondolok, hanem akár a tájra, városra. ezek is fontosak egy-egy ember életében, nagyon is.

egyet viszont nem értek, mi lehet azokkal az emberekkel, akik valamilyen nemzetiséghez, rasszhoz tartoznak, de a föld másik végén születtek. tehát a kisebbségek helyzete nem egyértelmű nekem még. mert van ugyebár kötődése egy rasszhoz, és egy nemzethez, ráadásul ez a kettő nem ugyanaz. ez valami speciális helyzet lehet karma és minden egyéb szempontjából. na, majd utánanézek :-) lehet, hogy feladatunk a kultúrák egymás mellett élése, illeszkedése?

bár tudom, hogy nekem itt, Magyarországon kell élnem, a külföldi munka engem is vonz, de csak azért, hogy az egzisztenciámat megteremthessem, és utána teljes erőbedobással az életfeladatomra tudjak koncentrálni.

[/b]
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: litta » 2005. okt. 18., kedd 17:06

nawesh írta:Pár éve egy hetet töltöttem Szentbékállán, a Kéki-medencében.

Nos, az ember úgy érezte, hogy ott érdemes élni :wink:


Ott én is voltam a nyáron. Szentbékállán. Jó az a lebegő kő, de nem laknék ott. Sok a lerobbant ház, a pusztulás járja át a félig elhagyatott üdülőfalukat, és én félek a kísértetektől. 8O
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. okt. 18., kedd 19:48

Nagyon tetszik az ötlet, de éppen azon gondolkodtam, amit Norci is írt. Annyira ésszerű és szép dolog lenne egy ilyen közösség hasonló gondolkodású emberekkel, és nem kellene kitenni magunkat egy csomó támadásnak. Mindenképpen jobb és könnyebb lenne, nekünk legalábbis. De ha kivonulunk, akkor mások nem ismerik meg a mi életmódunk indítékait. Talán felelősek is vagyunk értük, és csak akkor érthetnek meg minket (egyszer), ha közöttük élünk, és az élő példán látják, hogy nem is rossz az, amit követünk.
Igazából nem tudom, melyik helyesebb, elkülönülni, vagy ott példát mutatni, ahol élünk (csak ez olyan nehéz :( )
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. okt. 20., csüt. 8:59

Persze ezért jó az internet nem :wink: :P hogy megismerjék az ember gondolatait, életvitelét, akkor is, ha pl kivonul a társadalomból.

persze ha egész nap a neten lógunk, akkor miért is vonultunk ki 8) :lol: paradox :wink:

egyébbként Káli medence, csak rosszul írtam :? bocs :?

Norci!

Szerintem ha valaki kisebbségben születik és emiatt hátrányos megkülönböztetések érik, talán azt jelentheti, hogy több karmikus terhet kell ledolgoznia ebben a témában :?: :idea: :roll:

Pl. ha egy ember egész életében pl. spanyolként utálja a baszkokat, ott tesz keresztbe nekik, ahol csak tud, akkor a karam törvény szerint logikus, hogy következő életében baszkföldön, baszkként szülessen újjá és tapasztalja meg, milyen a másik :?: oldalon élni.

Persze ez így nagyon le van egyszerűstve, hiszen a karmát sok-sok dolog, személy befolyáslja. Emellett van csoport karma is, családi, és akár nemzeti szinten is.

Tehát nem arról van szó. hogy pl. észak-írországba csupa olyan lélek született írként meg, aki korábbi életében írgyűlölő angol volt.

Hiszek abban, hogy magyarként (ha már most így születtem), küldetésem van. Ahogy kedves szerb. horvát, cseh, indiai, stbb ismerőseomnek is.

de nem akartam off lenni... :oops:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron