szülés - születés

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

Az apa jelenléte a szülésnél

Feltétlenül szükséges
5
25%
Jó, ha jelen van
10
50%
Nem szükséges
3
15%
Nem jó, ha így látja a nőt
2
10%
 
Szavazatok száma : 20

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 17., csüt. 21:46

A szülés intim, szexuális folyamat. Próbáljon valaki lazítani, ha közben a szétterpesztett lába közé bámulnak a "segítők" vagy ha valaki mindenáron jobban akarja tudni nála, hogy neki mi a jó. Lazítsunk! Nem számít, hogy közben megalázva érezzük magunkat, mint valami megfigyelt kísérleti nyúl. Próbáljon meg valaki úgy üríteni, hogy közben nézik! Vajon az állatok miért vonulnak el egy csöndes bizonságos helyre elleni?? Mert ők még tudják mi a jó nekik. Ha megzavarják őket, megfigyelik őket, azonnal leáll a vajúdás. Így az embernél is, aztán jöhet a császár. "hogy megmentsük a babát, az anyát a bajtól, amit mi dokik magunk idéztünk elő"- jaj úgy meghatódok.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 17., csüt. 21:47

Igen, ezek tényleg leállíthatják a szülést... de most a fizikai okára gondoltam annak, hogy nem tudna megszületni, mondjuk rosszul fekszik a baba. Régen voltak módszerek rá, hogy megfordítsák... no persze minden orvos felháborodna az ilyesmin.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 17., csüt. 21:49

Ilyen körülmények között még az a csoda, ha valaki tud szülni :(
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 17., csüt. 21:50

Hát.. a baba meg tud születni popsival sőt lábbal lefelé is... csak ez nem olyan köztudott.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 17., csüt. 21:52

Hát igen. Tényleg az. Meg a kórházban mások rémtörténeteit kell hallgatni, akkor is ha az ember nem akarja. Így aztán frankón lehet ellazult állapotba kerülni.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 18., pén. 14:35

évezredekig szültek nők császármetszés, fájdalomcsillapítók és kórházak nélkül. sőt, most is szülnek természetes módon. ez csak a "civilizált" népeknek tűnik lehetetlennek... letompított, benyugtatózott állapotban, tudatban szinte átlöknek ezen az ÉLményen. nem ÉLJÜK ÁT, hanem csak túlesünk rajta.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 18., pén. 14:37

Igen és a természeti népek asszonyainak "meg se kottyan". Nem úgy mint a szuper civilizációban..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 18., pén. 15:10

Én úgy gondolom, hogy a szülés természeténél fogva biztonságos. Az a gondoskodó intelligens tudatosság, amely tudja, hogy hogyan hozzon létre, növesszen egy petesejtből és egy spermiumból egy kisbabát, tudja azt is, hogy hogyan hozza ki az anyaméhből. Nekünk nőknek csak az a "dolgunk" hogy lazítsunk és bízzunk. A szülés nem a tudatos agy feladata, mint ahogyan az emésztés sem az.
És a probléma, ami a szüléseknél előfordul 3 okra vezethető vissza: szegénység miatt (vagy más miatt) nem megfelelő táplálkozás;
külső bevatkozás: orvosok és néha bábák utasítanak, nyomnak, vágnak, irányítanak, tesztelnek, mérnek, gyógyszereznek, műszerekkel agyonmedikanizálnak..stb ;
belső beavatkozás: elsősorban a félelem a szüléstől, a nő nem bízik magában és a saját testében, rémtörténetek hallgatása, és sokszor a szégyen és bűnösség érzése is.
Ha ezek a tényezők nincsenek jelen, képes lenne minden nő otthon nyugodtan, természetesen, könnyedén szülni.
A testünk és a kisbabánk fogékonyak a mi gondolatainkra. Tehát egy problémamentes könnyű terhességhez és szüléshez pozitív gondolkodás kell! És hinni a képességeinkben! Elvégre a női test csodálatosan meg van alkotva arra, hogy könnyedén életet adhasson.
Ilyen egyszerű.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 18., pén. 18:32

egyetértek :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: litta » 2005. nov. 19., szomb. 14:32

Én viszont vitatkoznék. A régebbi időkben sok nő belehalt a szülésbe,mindenféle orvosi segítség nélkül, sőt gyakran gyerekek sem élték túl az akciót. A gyerekvállalás és szülés kockázati tényezőt hordoz. Nem vagyok az otthonszülés ellen, csak nem látom rózsaszínnek a világot.

flower írta:Ha ezek a tényezők nincsenek jelen, képes lenne minden nő otthon nyugodtan, természetesen, könnyedén szülni.


Lehet, hogy sokan képesek lennének rá, de nem mindenki.
Ez egyéni hit kérdése, de én hiszek abban, hogy néha a problémák azért jelentkeznek, hogy a résztvevők tanuljanak belőle. Akár a legfájdalmasabb áron.
Ha valaki életének fonalát Atroposz korán vágja el, arról sem az anya , sem az orvos nem tehet. Én hiszek abban , hogy a sors, vagy a karma is hatással van a születés módjára, hiszen ebben az első aktusban benne van az ember egész élete.
Ez az egyéni véleményem.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: litta » 2005. nov. 19., szomb. 14:40

flower írta:Szerintem a felsőbb tudat sem akarja a császárt. Nem természetes! Hogy akarhatna olyat, ami nem természetes????


Az emberi civilizáció vajon természetes? Hogyan akarhatja akkor a felsőbb tudat, hogy egy gyerek odaszülessen, hiszen az sem természetes?

Nem vagyok a természetes dolgok ellen, de az egész emberiség nem természetes, és szerintem nem a természetességhez való feltétel nélküli ragaszkodás az, ami megszabadít ebből az állapotból. Szerintem az egyensúly megbomlásának oka az emberi tudatban van, és amíg az helyre nem áll nem lesz minden tökéletes. Ez van.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 19., szomb. 15:08

Persze, ha valami nem működik vagy balul sül el, akkor a legegyszerűbb rávágni, hogy "karma!", és ezzel el van intézve. Engem irritál még maga a szó is. Tehát akkor a tragédiák azért történnek, hogy spirituálisan nemesedjünk?? Bocs, de ez nem frankó! "...néha a problémák azért jelentkeznek, hogy a résztvevők tanuljanak belőle. Akár a legfájdalmasabb áron. " Szerintem ez hülyeség.

http://www.harmonet.hu/cikk.php3?rovat= ... again=true
ezt már Évi is linkelte az oltásos topikban. Érdemes elolvasni.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 19., szomb. 15:11

Lehet, hogy a civilizáció nem természetes, de attól még lehet természetesen élni, nem??
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 19., szomb. 15:24

Ha valaki mindent megtesz az egészségéért, a lehető legtermészetesebben él stb. és mégis beteg, az lehet a karma miatt (bár én sem szeretek mindent ezzel magyarázni, de akkor is ott van). Vannak pl. nagyon súlyos betegségekkel született gyerekek is, anélkül hogy a szüleik életmódja ezt indokolná.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 19., szomb. 19:01

na, ez így kezd érdekes lenni. szerintem karma van, ez tény, és igen, lényege az, hogy spirituálisan fejlődhessünk, ugyanis a karma az ok-okozat törvénye, mely megtanít minket arra, hogy amit cselekszünk, visszahat ránk, akár jót, akár rosszat teszünk. márpedig ennek felismerése jó esetben felelősségtudathoz vezet, ami egy nagyon fontos lépés az életünkben.

az is igaz, hogy vannak karmikus betegségek, ahogy azt mandula mondta, pl az üvegcsontúság, vagy egyéb olyan dolog, ami visszavezethető előző életbeli mulasztásokra, stb.

viszont: hamár úgyis van karmikus betegség, és a gyermek meg fog halni a születés közben, ha meg kell neki (vagy ő maga dönt úgy, hogy mégsem akar megszületni...), de ennek azért elég kevés az esélye, miért ne adnánk meg neki az esélyt, hogy az esetek 99%-ában "rendesen" lefolyó szülést "rendes" körülmények között élje át?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron