Családi reakciók

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 22., kedd 22:54

Vicc volt! Bocsánat, ha nem voltam egyértelmű... persze, hogy hálás vagyok érte. Azért a szem-felnyílással nem arcolnék, nem hiszem, hogy ettől lennék különb ember. Amúgy másokra is tud pozitívan hatni: egy-két barátomnak pl. sikerült segítenem az "átállásban" - a vicc az, hogy olyan emberekről van szó, akiket sose akartam megtéríteni. Annál jobb érzés, hogy tudtam nekik segíteni.
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió


HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 23., szer. 17:08

Ha nem akarsz valakit megtéríteni, akkor nem veszi támadásnak, vagy nem lesz bizalmatlan, én is úgy vettem észre, hogy így ragadósabb a példa.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 23., szer. 18:43

"Azért a szem-felnyílással nem arcolnék, nem hiszem, hogy ettől lennék különb ember. "

Ezt nem is mondtam. :) Szemfelnyílás = önmagunk még fokozottabb szeretése. (nem akarunk magunknak rosszat, nem akarjuk magunkat megbetegíteni)

Üdv, Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 24., csüt. 18:31

Jah. Csak sokan ezt összetévesztik a beteges önkíméléssel meg az egészségtelen egoizmussal. (Lehet egészséges is.)
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 24., csüt. 18:38

Tudom. Vigyázni kell a szavakkal a neten. Élőben sokkal jobb a kommunikáció.
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 24., csüt. 20:25

Azért élőben is elsikkadhat a lényeg a szavak mögött...
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 25., pén. 8:28

alátámasztom! néha olyan, mintha nem beszélnénk egy nyelvet a másikkal, elbeszélünk egymás mellett. :oops:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 25., pén. 14:19

Na! Vissza az eredeti témához. Családtagok reakciója. Nálunk azért érdekes a helyzet, mert eleinte versenyben hülyézett engem az egész família. Mára muterom eljutott odáig, hogy valójéban nem hiányzik neki a hús (néha azért megeszi, de egyre ritkábban), a nagyszüleim meg egyenesen felismerték, hogy fölösleges. Nem nevezném őket vegetáriusnak, de egész szépen haladnak felé. Mindezt anélkül, hogy meg akartam volna téríteni őket. Sose prédikáltam nekik.
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: Bardo » 2005. nov. 25., pén. 14:26

Ravenangel írta:Na! Vissza az eredeti témához. Családtagok reakciója. Nálunk azért érdekes a helyzet, mert eleinte versenyben hülyézett engem az egész família. Mára muterom eljutott odáig, hogy valójéban nem hiányzik neki a hús (néha azért megeszi, de egyre ritkábban), a nagyszüleim meg egyenesen felismerték, hogy fölösleges. Nem nevezném őket vegetáriusnak, de egész szépen haladnak felé. Mindezt anélkül, hogy meg akartam volna téríteni őket. Sose prédikáltam nekik.

Lehet h nálam ez a baj.. én mídíg prédikálok.. de hiába nem vok bölcs.. a bölcs halgatna.. lehet hogy felesleges és eccer megutólrájönnek 8O amúgy enegme a anagyszüleim csesztetnek ezzel álladóan 8O de mind1 ők azkok akik soha nem tudnák abbahagyni a hús zabalálást (bigott materialisták)
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 25., pén. 16:02

Ne aggódj, a prédikálás általános kezdeti tünet. (mikor az ember rájön, hogy ez milyen jó, azt hiszi, ha elkezdi másoknak mondani, rögtön mindenki ezt akarja majd csinálni. Persze hamar rájön az ember, hogy ez nincs így...) Ha nem múlik el rövid időm belül magától, be kell neki segíteni! :) A megoldás: csendes és bölcs példamutatás - és ha KÉRDEZNEK, akkor lehet beszélni. :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 25., pén. 16:13

Ezt minden szempontból nehéz megtanulni: "mindenki fogja be az arcát és fölöslegesen ne járassa azt" - ja, jó hogy itt vagyunk ezen a fórumon :]]]]]]]]]]]]]]]]
De tényleg. Amúgy sem helyes, ha az ember fölöslegesen hűti a tüdejét. Prédikálási szándékkal meg még annyira sem. Nehéz megállni.
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: Bardo » 2005. nov. 25., pén. 16:19

Egy ideje már nem csinálom mióta megkaptam hogy fasiszta vok :?
De azér keztem el mert sokt csestegettek vel főleg a nagyszüleim
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 25., pén. 16:30

Erről csak annyit, hogy egyes közösségekben (pl. Mensa, Treadwheel) bevett szokás: ha valaki elkezd fasisztázni ezzel automatikusan elveszíti a vitát. Meglepően jól működik :]]]]]]]]]]]
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. dec. 27., kedd 17:11

Olvasom Parsifal cikkét a sertséről :twisted:

egyetértek... multkor azt mondja egy ovis kislány: a nagyszülei pocát vágtak... és olyan természetesen mondta hat évesen :cry: :?

Az ünnepek alatt nagynénéméknél voltunk. Idősek, majd nyolcvan évesek, de sütöttek, főztek... S a nagynéném, aki 17 év óta együtt él a tudattal :oops: :idea: hogy vegetárius vagyok, mégis teljesen komolyan megkérdezte, eszünk-e sült halat :?: :idea: :? :twisted:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. feb. 18., szomb. 21:21

Én csak azt nem értem, hogy a nemvegetáriánusokat és esetleg nemvega-családtagokat miért nem érinti meg az állatok ellen elkövetett kegyetlenségekről szóló dokumentum filmek.

Ezt mindenkinek látnia kell. Én nem bírtam végignézn. :(((


http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp ... speed=_med
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron