állatkínzás

felhívások, önkéntesség, tüntetések

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 27., vas. 21:58

Jajj ezt a képmutatást sokan csinálják, még olyanok is, akik amúgy jó emberek. Van több olyan ismerősöm is, akikkel a legtöbb dologról döbbenet intelligensen el lehet beszélgetni, de ha erről van szó, iszonyatosan korlátolttá és álszentté válnak. A saját baromfiudvarában lévő csirkét nem vágná le, mert "családtagot nem eszünk". Inkább elmegy a baromfiüzletbe, ahol vesz halott csirkét.
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió


HozzászólásSzerző: Bardo » 2005. dec. 1., csüt. 21:53

Ravenangel írta:Jajj ezt a képmutatást sokan csinálják, még olyanok is, akik amúgy jó emberek. Van több olyan ismerősöm is, akikkel a legtöbb dologról döbbenet intelligensen el lehet beszélgetni, de ha erről van szó, iszonyatosan korlátolttá és álszentté válnak. A saját baromfiudvarában lévő csirkét nem vágná le, mert "családtagot nem eszünk". Inkább elmegy a baromfiüzletbe, ahol vesz halott csirkét.


És maikor az ember megérdezi hogy nem salynálod megölni? a válasz az: Nem én ölöm meg hanem a hentes , ha már levágták mér ne egyem meg? és amikor erre mondom hogy: - na és a hentes mér öli le, ha nem azért mert te elmész és megveszed? ... akór jön a kínos csend mert tudják hogy igazam van :roll:
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. dec. 2., pén. 15:24

Képmutatás, nem lehet erre mást mondani.
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: Bardo » 2005. dec. 2., pén. 20:56

Ravenangel írta:Képmutatás, nem lehet erre mást mondani.

Az
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. feb. 27., hétf. 10:39

Múlt héten az egyik nagyáruházban jártunk, bár szerintem máshol sem jobb a helyzet, és a halas részleghez tévedtünk.

Párom mutogatta a fekélyfoltokat a halakon, szinte mind beteg volt az üvegtartóban összezsúfolt állatok közül.

A pénztárnál pedig pont mögöttünk állt valaki, akinél a száraz szatyorban még egy élő(?) hal mozgott.

A haltartásra nincsenek szabályok?

Egy régi dolog, ami az állatok tartásával kapcsolatban megérintett, középiskolás koromban az egyik karácsonykor történt: az iskolám közelében egy húsbolt volt, ahova tehergépkocsival halakat hoztak (ott sem voltak vízben). A kocsi hátsó részét lenyitották, a halak kiömlöttek az úttestre. Fogtak egy lapátot, és viszalapátolták őket.
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2006. feb. 27., hétf. 17:34

Mi is nemrég voltunk a párommal egy nagyáruházban, nem szabad leírni a nevét, tehát a Tesco-ban...
És ott ugyanez: fekélyes halak zsúfolt akváriumban. sőt találtunk egy halott halat is, csak úszott nyitott szájjal és szemmel a víz tetején.. annyira sajnáltuk, én majdnem sírtam.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2006. feb. 27., hétf. 22:04

flower írta:Mi is nemrég voltunk a párommal egy nagyáruházban, nem szabad leírni a nevét, tehát a Tesco-ban...
És ott ugyanez: fekélyes halak zsúfolt akváriumban. sőt találtunk egy halott halat is, csak úszott nyitott szájjal és szemmel a víz tetején.. annyira sajnáltuk, én majdnem sírtam.

Én útálok nagyáruházba meni pont e miatt!!
De miért kell az embreknek ez?
:cry: :cry:
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. feb. 28., kedd 21:15

Engem is mindig elborzaszt, szegény halak látványa!
Gyerekkoromban egy filmet néztünk a moziban, ahol egy ló haláltusáját mutatták hosszasan. A tanárunk azt mondta, hogy azért mert, az embereket már embertársaik szenvedése nem érinti meg. A helyzet az,hogy már az állatoké sem !" Aki elszakad a természettől, annak megkeményedik a szíve." Hol vagyunk már ezektől a szavaktól?
Csoktau: Vadászima

Őz bocsássd meg,
Hogy lelőlek,
De a népem
Éhezik.
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. márc. 3., pén. 16:09

"....Sopron, Sopron sáros Sopron, TE vagy az oka mindennek..." már a nóta is tudja!

Gondolom már mindenki hallott a (balfi) soproni kutyatelepen történt szörnyűségekről...

Mi ott voltunk a tüntetésen és aláírtuk a petíciót is (vadászok is). Reméljük lesz eredménye...
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. márc. 4., szomb. 1:54

mintaka írta:"....Sopron, Sopron sáros Sopron, TE vagy az oka mindennek..." már a nóta is tudja!

Gondolom már mindenki hallott a (balfi) soproni kutyatelepen történt szörnyűségekről...

Mi ott voltunk a tüntetésen és aláírtuk a petíciót is (vadászok is). Reméljük lesz eredménye...


engem is elért itt németben a peticio :)

http://www.dogheart.hu/kutyamengele.htm

Kép
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. márc. 4., szomb. 2:00

de mindenki hogy kivan ha kutyákról van szó.
még vadászok is akik ugye kedvtelésböl ölnek. némelyik még ktyákat is.
bárcsak legalább 90 %a a tüntetöknek vegán lett volna, akkor legalább nem csak a kutyavédök hanem állatvédök lettek volna.

mennyien voltatok a tüntetésen?
vannak képek?
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. márc. 4., szomb. 13:14

Parika!

...én is folyton "kiabálok" és közben nem látom a fától az erdőt... A tüntetők között lehet, h én voltam az egyetlen vegetáriánus... de ez nem jelent semmit...

A vadászokról meg csak annyit, h nem szabad általánosítani és rögtön ítélkezni (ezt magamnak is mondom és nem csak ebben az esetben), mert több állatvédő van köztük... ezt most biztosan nem fogod érteni, mert nem tanulsz vadászattant... (nem mintha én vadász lennék, ugyanis egy leendő természetvédelmi mérnöknek is tanulnia kell vadászattant, hogy megértse nem szabad szélsőségesnek lenni semmiben sem.)

Ez az egész világ nem olyan egyszerű... Szerintem el kellene olvasnod egy környezetmérnököknek szóló környezetgazdaságtan jegyzetet...

Nyugodtan lekiabálhatsz, a véleményem és a világ nem fog visszafelé forogni...
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 4., szomb. 14:43

Én nem tudom mi történt a soproni kutyákkal..
mondja el valaki
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. márc. 4., szomb. 15:05

http://www.kisalfold.hu/

itt elolvashatod.
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. márc. 4., szomb. 17:20

mintaka írta:Parika!

...én is folyton "kiabálok" és közben nem látom a fától az erdőt... A tüntetők között lehet, h én voltam az egyetlen vegetáriánus... de ez nem jelent semmit...


de igen. ez azt jelenti hogy kutyavédök és még csak nem is állatvédök.

mintaka írta:A vadászokról meg csak annyit, h nem szabad általánosítani és rögtön ítélkezni (ezt magamnak is mondom és nem csak ebben az esetben), mert több állatvédő van köztük...


egy vadász állatokat öl. nem csak megsebzetteket és betegeket, mint ahogyan ök ezt szivesen hangoztatják. levelezek egy vadásszal. tudom hogy "szereti" az állatokat. de ha egy csodaszép szarvas elötte áll máris lelövi ha szabad. finom is és jól is mutat a trófea. lehet vele dicsekedni.


mintaka írta:ezt most biztosan nem fogod érteni, mert nem tanulsz vadászattant...


nem kell senkinek vadásztant tanulnia ahhoz, hogy állatokat ne rabszolgaként, finom falatként, vagy meleg zokniként, kabátként lássa.
de ök ezt teszik.
mintaka írta:(nem mintha én vadász lennék, ugyanis egy leendő természetvédelmi mérnöknek is tanulnia kell vadászattant, hogy megértse nem szabad szélsőségesnek lenni semmiben sem.)

szélsöségesnek lenni? csak azért mert eddig normális volt hogy állatok milliárdjait használtuk ki, nem jelenti azt, hogy nem jött el az idö a váltásra.
természetvédelmi mérnök? neked is kell vadászigazolványt csinálj? (jagdschein németül)

mintaka írta:Ez az egész világ nem olyan egyszerű... Szerintem el kellene olvasnod egy környezetmérnököknek szóló környezetgazdaságtan jegyzetet...

Nyugodtan lekiabálhatsz, a véleményem és a világ nem fog visszafelé forogni...


nem kiabáltalak le.
ha megsértve érzed magad, gondolkodj el hogy miért.
mert én nem sértettelek meg.

minden jót!

köszi a linkért! máris megnézem!

bye
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Akciók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron