A Krsna tudat terjedése

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

HozzászólásSzerző: mintaka » 2005. dec. 16., pén. 9:58

Ebben egyetértünk! :lol:

Találtam egy jó idézetet:

"Az állandóság egyetlen titka az örök változás"
(A. J. Christian)
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00


HozzászólásSzerző: padma » 2005. dec. 16., pén. 12:39

A relatív sík jellemzője a változás. Valóban jobb, ha erre "építjük" az életünket.
De ne feledkezzünk meg arról, hogy vannak változhatatlan, örök igazságok, amelyek fonalára felfűzhetjük változékony életünket.
Egyik ilyen az ahimsza, a szeretet nevében létrejött törvény, miszerint soha, semmilyen szinten ne ártsunk más élőlényeknek, és itt persze nemcsak a húsevésről van szó. (Minden tisztelet a vegánoknak! :P )
Persze, legjobb szándékunk ellenére is előfordul, hogy ártunk másoknak, akaratlanul is... Bizonyos mértékben ez elkerülhetetlen, de az ahimsza célja, hogy ezt a lehető legkisebb mértékűre csökkentsük, tudatos odafigyeléssel is.

Úgy érzem, sokmindent nem tudtok Ti a Krisna-tudatról, arik vagytok, ahogy így vitatkoztok róla... :wink:
Bocs, de én benne vagyok több, mint 20 éve.

Jó lelkek vagytok, és kívánom, hogy találjatok olyan lelki igazságokat, bölcsességeket, és legfőképpen jó példát, amelyet megnyugvással fogad a szívetek. Nem vagyunk egyformák a transzcendencia szintjén sem.
Ettől szép a világ.
:D
Avatar
padma
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2005. nov. 13., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. dec. 16., pén. 16:37

Igazán örülök, hogy vannak még olyan nők, emberek, akik igazán Sokmindent tudnak a Krsna tudatról!

Ez felemelő...
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: padma » 2005. dec. 16., pén. 22:06

Tudni dolgokat nem olyan nehéz...
De sok információ begyűjtéséhez sok időt kell szánni valaminek a tanulmányozására.
És felhalmozódik egy tárgyi tudás, ami értékes a maga helyén.
A bölcsesség az más kérdés... azt már az élet hozza meg, vagy az életek.

:arrow: A fórum eredeti témájához visszakanyarodva:
Én természetesen örülök a Krisna-tudat terjedésének, és még jobban örülök a fejlődésének. Mert fejlődik, ahogyan mi fejlődünk benne.
És örülök, hogy ez a vallás is megszínesíti az életünket, ez is ott van a lelki utat keresők előtt, mint lehetőség. És jó lenne, ha az emberek megismerhetnék ennek a lelki útnak a mélységeit, nemcsak száriba csavart kéregető lányokra, leplekbe öltözött kopasz fiúkra asszociálnának a "krisnássággal" kapcsolatban... Mert ez borzasztóan felületes kép, de megértem a kialakult előítéleteket. Sokmindent a saját bőrömön tapasztaltam meg...

Magamról, hogy helyre tegyek valamit, ami félreértésre adhat okot:
örök próbálkozó vagyok. Vannak távoli testvéreim, akik nem is tartanának bhaktának engem...
De nem baj. Tökéletlennek is lennie kell valakinek.
Hát, itt vagyok én.

Üdv mindannyiótoknak! :)
Avatar
padma
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2005. nov. 13., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. dec. 17., szomb. 10:43

JÓ válasz... :wink:
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. dec. 17., szomb. 10:50

Ma ananászt reggeliztem, tejjel...
Tele vagyok vitalitással!
Enyém az összes energia, amiből meríthetek.
Erős vagyok és kiteljesedett.
Szeretem kiterjeszteni magam. Belelátni, érerzni embereket, élőlényeket. Imádom őket.
Imádom magam körül a nyüzsgést, az Élet átütő erejét. Ebből gyönyörű és élvezetes meríteni.
A Krsna egyház legjobb formában terjed, ahogy annak lennie kell. Ehhez a tudáshoz, ennek a terjedéséhez én is hozzájárulok a magam nevében, egyelőre szerény formában. De ez lesz még máshogy is...:-)
Mindenkinek üzenem, bátran merítsen az isteniből, mert végtelen az ő forrása. Aki belőle merít, örökké Boldog!
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: mintaka » 2005. dec. 17., szomb. 15:59

Padrosa írta:Mindenkinek üzenem, bátran merítsen az isteniből, mert végtelen az ő forrása. Aki belőle merít, örökké Boldog!


Ez szép! :D
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: padma » 2005. dec. 17., szomb. 18:41

Kedves Mintaka!

Fiatal korod ellenére nagyon bölcs lélek vagy!
Sok sikert kívánok a lelki ösvényen!
És örülök, hogy rendszeresen hozzászólsz ehhez a fórumhoz, amelyet egyenlőre mi hárman "uralunk". Igaz, hatványozottan többen olvassák el a
kíváncsi lelkek. :wink:
Láttátok, mennyien olvasnak bennünket?... Vajon miért?...
Úgy látszik, igazából sok mindenkit érdekel ez a téma.
Üdv Nektek, Kedves Kíváncsiak! :)

Padrosa, nem lettél rosszul?...
Az ananászra meg a tejre gondolok...
Igaz, ez a kérdés nem szorosan kapcsolódik a témánkhoz.
Ezért nem is fontos, hogy erre kimerítően válaszolj. :wink:
Te is szépeket írtál, és örülök, hogy jó véleménnyel vagy ...rólunk.
Nem mindig érdemeljük meg. De igyekszünk.
:forgosmile:
Avatar
padma
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2005. nov. 13., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. dec. 17., szomb. 18:48

Padma

Most diétázom, mert már nem látszik a bordás has... :D
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: mintaka » 2005. dec. 17., szomb. 19:16

Kedves Padma!

Köszönöm szépen, de úgy érzem, h még nagyon sokat kell fejlődnöm.
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. dec. 17., szomb. 20:37

Persze hogy sokkal többen kíváncsiak a topicra, mint ahányan írnak bele. Csak nem mindenki hozzáértő :)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: padma » 2005. dec. 17., szomb. 21:32

Dehogynem. :wink:
Mindannyiunk lelkében ugyanaz a teljes tudás létezik, csak más-más formában éljük meg.
És ma már azért sok mindannyiótoknak van valamilyen tapasztalata a "krisnásokról".
Lehet ez egy előítélet, vagy alaposabb élmény, de lehet, hogy megosztásra érdemes.
Ez egy vita-fórum. Vagy mi...
Ide bárki, bármit írhat, ami felmerül benne.
Nem kell "okosnak" lenni.
Én is ezt teszem. :wink:
Avatar
padma
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2005. nov. 13., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. dec. 21., szer. 15:07

és azoknak a nőknek a lelkükben mi van, akik a társas kapcsolatban az anyagi vonzatot látják? Az egzisztenciát, mert nem tudnak kisebbségi tudatú fiúval együtt lenni, vagy nem is érdekli őket a férfi, csak elvigye őket ide-oda, vegyen nekik ezt-azt.
Az egész világ erről szól. A pénzről...
Evvel akar mindenki boldogságot venni, szerelmet venni. Vagy azt nézik, mennyi iskolája van, milyen hatalma van.
Sajnos ez a világ erről szól. Ezért is NEM érdekelnek engem az emberek, ezért is nem akarok megfelelni az őáltaluk kitalált szabályoknak, ezért is lázadok minden szokványos ellen!
Mert azt, hogy Ők kicsodák valójában, egyikőjük sem tudja.
És ez lenne igazi tudás, az igazi hatalom!
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: litta » 2005. dec. 21., szer. 21:35

Hát, ha feltehetek egy indiszkrét kérdést, akkor szerinted a nőknek mire kellene beindulniuk?
Teljesen egyetértek vled, hogy sem az anyagiak, sem az iskolázottság, sem a másfajta "öszeillés" nem lehet a szerelem alapja. Kell, hogy legyen valami két ember között, amikor még nem is látták egymást, ami egymáshoz vonzza őket.
A legtöbb lány, had nyugtassalak meg, nem az anyagiakat kedveli a pasikban, hanem ezzel is igazolni próbálják a saját választásukat. Másrészt az ösztönökhöz is hozzátartozik, hogy egy életerős felnőtt férfi, el tudja tartani a családját, és képes gyermekeket nemzeni ( na ez hülyén hangzott :))) ,de ez csak szükséges és nem elégséges feltétel.
Az elégséges feltétel a nők számára, ha valaki erőt, energiát fektet be annak érdekében, hogy elnyerje a szívét. És ebbe néha az is benne van, hogy el kell menni, ide , oda, ha máshova nem, a természetbe. De ezek is csak szükséges, de nem elégséges feltételek. Mert a szerelem a lényeg. Szerintem.
Szerinted?
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2005. dec. 25., vas. 20:34

A nők beindulnak egyáltalán?
Én még nem tapasztaltam...:-)
Talán az igazi beindulást itt ebben a létformában nem ismerhetjük meg.
Vagyis, felemelkedett állapot szükségeltetik hozzá, ami elég ritka lelkileg ebben a síkban. Na, tudom, térjek már vissza a földre.
De sajnos én nem tudok, nekem ez nem részem, nem lételemem. Jó itt, ha bizonyos céllal vagyunk, de felemelkedni max álmunkban tudunk és a meditációban.
Tudjátok mit? Azt ajánlom, legyünk mindannyian egy kicsit istenek, és teremtsünk egy felsőbb világot magunknak. Egy percig, egy óráig, egy napig, vagy akár egypár Életig.
Mit szóltok hozzá?
(Én már elkezdtem..:-)
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron