Sziasztok!

Üdvözlünk a veg.hu-n.

Sziasztok!

HozzászólásSzerző: Tapeshvara » 2004. szept. 21., kedd 11:30

Sziasztok!

Én úgy cirka másfél éve vagyok vegetáriánus. Nekem egy makrobiotikus diétával kezdôdött. Ezt egy természetgyógyász mondta nekem, hogy másfél hónapig tartsam be a diétát belsô kitisztítás gyanánt. Nagy nehezen nekiduráltam magam, hiszen ebben a diétában gyökeresen más táplálkozás volt elôírva, mint amit addig ettem (se hús, se tojás, se tejtermék, se kenyér és semmi olyan készétel amiben "E" van). A diéta vége felé alig vártam már, hogy húst egyek. Mikor befejeztem és az elsô falat húst megettem, akkor elgondolkodtam, hogy mi a fenét szerettem a húson. S azóta nem eszem húst.
Mára már jobban belevetettem magam a vegás életve, én is lakto-vegás koszton élek.

Nekem speciel sokkal jobb lett a közérzetem, kajálás után nincs fölpuffadt has (nincs olyan, hogy el kell vánszorogni az ágyig, mert meg sem bírok mozdulni :D ), de hát ez azzal is összefügg, hogy azért mértékkel eszem.

Összefoglalva: szerintem jó vegásnak lenni, én semmilyen hátrányát nem látom (a vérképem is tökéletes, nincs fehérjehiányom, pedig ezzel riogattak családi körömben).

Nawesh-tôl kérdezném, hogy hol találkoztál Maheswarananda írásával?
Tapeshvara
 


HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. szept. 21., kedd 12:27

Kedves Tapesvara és Mindenki! ::))

A "miért lettem vega?) témakörhöz még hozz tartozik a részemről, hogy feleségemmel 10 éve ismerjük egymást. Ő 11. éve vegetárius. 3 éves Sára lányunk pedig születése óta.

Hadd "dicsekedjem vele".

Az alábbi link alatt az ő májusi képe látható:


http://www.joga.com/joga_hu_kepek/gyszig_2.jpg

Olyan kis "összeszakadt hiánytáplálkozásos szerencsétlen vega gyerek".

:)

Swami MaheshwaranandaJinek 1990 óta vagyok a tanítványa.

Róla egy kép itt található:

http://www.joga.hu/swamiji/index.html



Éppen most vasárnap jöttünk haza egy nemzetközi jógaoktatói táborból.

Nawesh
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Tapeshvara » 2004. szept. 21., kedd 15:34

Kedves Nawesh!

Én egy másik Maheswarandandára gondoltam, de hát ez egy szanszkrít név, és hát sok embernek lehet ugyanaz.

Szerintem gondolkodásmódban, mi nagyon hasonlóak lehetünk, körülbelül hasonló életet élek, mint te. Talán 100%-ig nem adtam át magam ennek az életformának, de azon az úton vagyok (jóga, filozófia, stb.)

Gratulálok a lányodhoz, nem hiszem, hogy bármilyen vitaminban és fehérjében hiányt szenvedne!

Minden jót neked: Tapeshvara
Tapeshvara
 

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. szept. 21., kedd 15:42

Köszönöm a jókívánságokat Tapesvara!

Te meliyk ::))

Maheshwaranandára gondoltál?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Tapeshvara » 2004. szept. 21., kedd 16:42

Szerintem ôt nem ismerheted.
Egy bizonyos szervezetnek a tagja, nem annyira közismert ember. Azért csodálkoztam, amikor a nevét megláttam. De hát csak névazonosság!

Tapeshvara
Tapeshvara
 


Vissza: Tagok bemutatkozása

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron