Könyvek

TV, mozi, zene, könyvek, művészetek

HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 13., hétf. 19:44

Helyes! Támogatom!
ez így lenne korrekt.

bár eleve az egész oktatás egy nagy fos...
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: mandula » 2006. márc. 13., hétf. 20:07

Azért annyira talán nem sötét a helyzet...

Az aláírásgyűjtés nekem is tetszik :wink:
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: ata » 2006. márc. 14., kedd 2:06

Szerintem is jó ötlet az aláírásgyűjtés, hiszen honnan tudhatna valaki, hogy van választási lehetősége, ha azt "jóakaró" emberek eltakarják előle.

Megint más kérdés hogy a "jóakaratot" milyen érdekek vezérlik... van néhány ötletem.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. márc. 17., pén. 11:42

Idézet: "borzasztóan elszomorító, hogy ilyen blődségekkel tömik a gyerekek fejét"

De hisz bennünket is úgy tanítottak, hogy húst, meg tejet, meg tojást enni kell, nélkülözhetetlenek. Aztán most itt vagyunk. Sok gyerek és tini hamar elfelejti az ilyet, ha úgy adódik, szívesebben hallgat a szívére, dacol a világgal. Nemhiába a fiatalok között terjed jobban a vegizmus. Szerintetek?

Nawesh, te mit mondasz majd Sárának, ha őt is úgy tanítják, hogy a hús nélkülözhetetlen? Bár ha jobban belegondolok, Sára már most is elég felkészült, tudja hogy kinek higgyen inkább..., sőt ő tanít/mutat példát, ahogy a múltkori eset is bizonyítja. :)

Aláírásgyűjtésen lehetne azt követelni, ami mondjuk a többi (régi) eus országokban a vegetáriánusokat megilleti, választás lehetősége menzán, pontos információk a könyvekben, stb? Egyáltalán könnyebb veginek lenni nyugaton?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

Tank

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2006. márc. 17., pén. 17:36

A tankönyvekben való ismertetés, és az iskolai tananyagba való ismertetés ügy 3 hónapja folyamatban van.
A jelenlegi egyik legjobb eredmény, hogy pályazati finanszirozásból egészséges élet és táplálkozás cimmel iskolánként 15 alkalmas program müködik. Ilyenen én is részt veszek, nagy az érdeklődés a gyerekek részéröl
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. márc. 18., szomb. 23:17

Boldogság! Erről írhatnál többet. Ez nagyon jó.

Sárának elég nagy a szája már most is, így ha ilyet tanítanak (majd) neki a suliban, szerintem elmondja a véleményét.

De terveink szerint Walldorf suliba megy majd és tapasztalataim szerint ott elég tolertánsak az ilyen jellegű mássággal szemben is.. :idea: :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2006. márc. 19., vas. 0:46

Boldogságot, Kedves Nawesh!

Sok konkrét dolgot nem tudok irni, de a lényeg az, hogy van egy jó pár ember, akiknek talán szavuk is van és azoknak súlya is, hogy legalább ébren tartsák ezt az igényt és állandóan tűzbe tartsák a vasat.
Nem tudom ki fogja megnyerni a választásokat, de lehetséges, hogy nagy elöre lépés lesz e térren is.
A magam és barátaim részéről most inditjuk be a "Kanál forradalom" projectet, aminek egyik részének az a feladata, hogy társadalmi szinten elfogadot legyen az oktatásban a vegetarizmus, az Ayurvédikus és a Holisztikus gyógyászat és annak ismerete.
Vannak jó támogatok, igy reménykedjünk elöbb-utobb sikeres lesz.
Lehetetlen egészséges társadalmat épiteni ezek nélkül s szerencsére sokan kezdik ezt megérteni.
Én sok előadást és tanfolyamot tartok, iskolákba is, igy személyesen tapasztalom milyen nagy az igény erre, de a legérdekesebb az, hogy nagyon nagyfoku ismerettel rendelkeznek már e témában a gyerekek.
Én pl. adok házi feladatokat is, s nagyon alaposan megcsinálják, készülnek a programokra.

Szóval a lényeg az, hogy elindult valami hivatalos területen is és a fogadtatás elég pozitiv.
Régebben tettem fel egy irást: a Transzcendentális Andok Egyezmény cimmel.
Ennek elinditói, s ezenfelül sok más országból hivatalosan is támogatnak eszmeileg és erkölcsileg.

Röviden ennyi.
Szeretettel: Govinda
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvu » 2006. jún. 23., pén. 11:46

Sziasztok!

Az Egészségügyi maffiát én is mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon jó.

Bővebben: http://www.ezvankiado.hu/
Avatar
Szilvu
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. jún. 23., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: agnesrep » 2007. nov. 29., csüt. 19:11

sziasztok!
én most olvastam victoria boutenkonak a nyers étel csodája c. könyvét. nagyon tetszett, érdekes dolgokra tér ki!
másik 2 könyv lúgosítás, savtalanítás témában van, amikkel most ismerkedem:
peter jentchura a teljes tisztulás vagy mi :)
és kurt tepperwein: savtalanítás- a fiatalság forrása (ezt még csak most fogom megkapni)
ja, a jentchurás könyvben leírtakhoz most már savtalanító termékcsaládot is lehet kapni. már régóta kerestem vmi ilyesmit.... (a neera.hu-n több info van róla ha vkit érdekel)
üdvözlettel, a'gi
Avatar
agnesrep
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2007. nov. 19., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. nov. 30., pén. 12:24

Sziasztok!

Most olvastam egy jó könyvet: Robert Young: ÚJ BIOLÓGIA.

A lúgos étrend fontosságáról szól. Young prof azt vezeti le hogy minden betegség egyik alapvető oka az ELSAVASODÁS.
A könyve a lugosításhoz ajánl tippeket, életvezetési tanácsokat (és táplálékkiegészítőket - szerintem megetszi az ócsó szódabikarbóna is -)

Ha érdekel a téma, dobj nyugodtan egy mailt.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: ata » 2007. nov. 30., pén. 14:51

Szia Giyandeva!

A téma érdekel, meg van elektronikus formábanis az a könyv???
A szódabikarbóna??? - kifejtenéd bővebben?
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. dec. 2., vas. 21:54

A szódabikarbóna kúráról bővebben itt lehet olvasni:

http://www.napfenyes.hu/eletmod_es_gyog ... kurak.html
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Eperke » 2007. dec. 9., vas. 11:51

Most csináltam szódabikarbóna kúrát. Bejött. Robert Youngról én is hallottam már, kár hogy a zöld porát 20 ezerért árulják Mo-on. Egyszerűbbek a zöld turmixok szerintem amit a Boutenko család népszerűsít. Egy kis petrezselyem vagy spenót, néhány alma, egy turmixgép és kész a finom élő lúgosító zöld ital..:)
Avatar
Eperke
Néha írogat
 
Hsz: 30
Csatlakozott: 2007. máj. 21., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. dec. 10., hétf. 11:49

A frissen préselt leveknél nem is kell jobb lugosító :D

A búzafű lé ejj de csuhaj!

PS: múlt héten frissítettem a "HASZNOS INFÓK" menüben a könyv-film rovatot :)

http://veg.hu/modules.php?name=vegiwiki ... =K%F6nyvek
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: akralgob » 2008. feb. 5., kedd 15:03

Brian R. Clement - Theresa Foy DiGeronimo: Élő ételek az egészségért (Mandala-Véda Könyvkiadó)
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

ElőzőKövetkező

Vissza: Szórakozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron