Hogy választunk partnert,szerelmet,társat?

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. ápr. 2., vas. 14:13

Valami fontosat kifelejtettem, Istent, rá nyugodtan rábízhatod magad, ő teremtette a kémiát is. :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 2., vas. 14:41

Kedves Pitypang!


Te aztán jó magadra vetted amikről írtam! Nem ismered hogy akinek nem inge ne vegye magára??? ;)
Csak eszembe jut: Azon gondolkodtál, ha tényleg nem igazak rád azok a gondolatoka miről írtam, vajon miért kavartak fel?

Egyébként ha jól olvasom teljesen félreértelmezted amikről írtam. Ugyanis célom olyan általánosságokra rávilágítani amelyek sokakat érint.


S hogy mit értek "egész" alatt: stabil, kiegyensúlyozott, kiforrott személyiséget. Akinek van: stabil értékrendje, céljai. Tudatos és tudja mit miért csinál... Ugyanakkor tud kompromisszumokat kötni, de nem megalkuvó. Képes közös célokért tenni. Nem hiszem ez a fajta mentalitás oka lenne egy párkapcsolatnak... sőt.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. ápr. 2., vas. 15:34

Kedves Giyandeva !

És Te kinek az írásaiból indultál ki, mikor leírtad a gondolataidat? Feltételezem, hogy azokéból akiknek az írásaiban nem szerepelt a kémia, a kártya, a szerelem, a kényszerbetegség. Ezek alapján lehet, hogy az inget is felvettem, de a kesztyűt is felszoktam. :lol:
Mikor válaszoltam, lazán, nyugodtan tettem, már csak azért is mert jókedvem volt. :) /Lásd a másik kettőt!/ :) :lol:
Valóban, sok mindenben nem értjük egymást, talán generációs probláma, talán valami más. A tudatossággal még mindig erős ellenérzéseim vannak, de fejlődőkőpes vagyok, hogy hová még nem egészen tudom, de meg fogom találni. :) :P :lol:

Üdv. Pitypang
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. ápr. 3., hétf. 8:32

Eddig ha valami nagyon foglalkoztatott vagy bántott általában mosogatás közben" kaptam " a szavakat a megoldáshoz. Volt úgy, hogy számomra addig ismeretlen latin szó villant fel előttem. Nem vettem tudomást róla. Makacsul visszatért, addig amíg le nem írtam és meg nem néztem, hogy mit jelent. Akkori problémámra a megoldást! Köszönöm, és azóta is köszönök minden szót. Ez a dolog működik tegnap óta kutyasétáltatás közben is. /Ha a kutya nem érzi szükségét egy jó beszélgetésnek, vagy nem találkozunk túl sok barátságos gazdival, akik természetesen a Te sugárzó arcod és kutyád barátságos farkcsoválását tükrözik vissza./ :)

Tegnap a spontán, és ösztönös szavakat "kaptam".
Spontán:Külső irányítás, beavatkozás nélkül, ösztönösen megszülető, végbemenő. Közvetlen, őszinte.
Hát ezért van ellenérzésem a tudatossal szemben!
A folytatást majd" megsúgják". :wink:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. ápr. 3., hétf. 16:32

Társkeresés?
Van szükségünk rá?
Mi mindannyian egyediek vagyunk.
Akkor miért nem érezzük egyedül jól magunkat? Ha egyedül nem érezzük jól magunkat, egy társsal sem fogjuk.
Ez az igazság.
Ja? Keressük a boldogságot?
Azt kérem nem itt kell!
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. ápr. 3., hétf. 16:37

Amúgy irigylem Boldogságot. Ő elérte a lelki szintet.
De azt hiszem, nekem más feladatom van itt a Földön.
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: timcu » 2006. ápr. 3., hétf. 17:27

Padrosa ezzel nagyon értek veled, hogyha egyedül nem érezzük jól magunkat, akkor mással sem fogjuk. Sajnos sok ember megőrül az egyedülléttől, unatkozik, pedig a legtöbb kérdésre a csend a legjobb válasz - ahogy Pitypang is célzott erre.

De félremagyarázzátok a témát: nem társkeresés volt, hanem párválasztás!

Padrosa, megkérdezhetem, hogy milyen feladatot van itt a Földön, amit magadban érzel?
"Legyen neved ember vagy állat,Szó vagy bőgés hagyja el a szádat,Fedje tested szőr vagy toll, Egy helyről jössz és egy helyre utazol."
Avatar
timcu
Írogat
 
Hsz: 59
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Solymár

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. ápr. 3., hétf. 18:10

Nem tudom.
Most mondhatnám azt a sablonos szöveget, h tapasztaljak, tanuljak, de nem így van. Konkrét feladattal érkeztem, de még nem érkezett el az idő.
(Most nagyon misztikus voltam...)
Szóval, mittudomén!

Élek, rengeteget gondolkodom, és kapok válaszokat, rengeteg választ a kérdéseimre.
Nem lehetek itt hiába, ezt is tudom. Rengeteg energia lakozik bennem. De, hogy mit kell vele kezdenem, még nbem tudom. De nem is szeretném, h valaki megmondja.
A lényeg: Mindenkit szeretek, és érezzétek jól magatokat!
Mi mást is írhatnék ide.
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 3., hétf. 20:07

A kérdés szerintem nem az volt , hogy tud e az ember ellenlező nemű nélkül élni.

Aki tagadja, talán magának is hazdik, hogy ő egymaga jól elvan és nem vágyik társra, pár keserű tapasztalat árnyékában. Minőségi (pár)kapcsolatra gondolok itt...

Párkapcsolatban élni nem jelenti azt hogy feladod a lelki utat. Sőt! A párkapcsolatban a másik által ismeri meg csak meg igazán magát az ember.
Átélni a lelki, intellektuális harmóniűt, munkálkodást a közös célokért... Van benne sok szépség. Persze rózsa nincs tövis nélkül. Kell hozzá jó adag türelem, tapintat, odafigyelés, megbocsátás, odaadás, szeretet...

Egyénileg tapasztalni más, párkapcsolatban is különböző. Ha isten magányra és egyéni tapasztalatokra teremtette volna az ember miért teremtett nőt és férfit? Talán, mert az egyesülés nem az "ágyban történik" sokkal inkább a szívben és lélekben, s ekkor válnak eggyé. Amikor a lelkitársadban nem a nőt/férfit látod, hanem az isteni lelket.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. ápr. 3., hétf. 20:33

giyandeva írta:Egyénileg tapasztalni más, párkapcsolatban is különböző. Ha isten magányra és egyéni tapasztalatokra teremtette volna az ember miért teremtett nőt és férfit? Talán, mert az egyesülés nem az "ágyban történik" sokkal inkább a szívben és lélekben, s ekkor válnak eggyé. Amikor a lelkitársadban nem a nőt/férfit látod, hanem az isteni lelket.


Ez szép volt! :)
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. ápr. 3., hétf. 21:13

Drága Giyandeva!
Ennek nagy részével/sőt az eredetire is azt mondtam, hogy tündérmese, ami szintén szép/ azonosulni tudok,de.......... olvasd már el légyszi' a szerelem kémiáját is, bármekkora "ellenérzésed" is van vele szemben! Vagy szerelemről nem beszél itt senki? :) Ez valami betegség, amire a ti korosztályotok nem fogékony? :(
Megint nem értjük egymást!?! :cry:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. ápr. 4., kedd 0:11

Tegnap hallottam a TV-ben:

Jobb a szerelmi bánat, mint bánat szerelem nélkül. :) :P :lol:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 4., kedd 1:02

Kedves Pitypang,


könnyen meglehet hogy sokminden másképp van, mint a te ifjú korodban, efelől nincs kétségem.

Igen, sajnos, ma a szerelem és párkapcsolat egészen mást jelent mint pl szüleim idején. Anno a naivitás, spontainitás keveredett a szerelem lángjával; ma a számítás, felszínesség, külsőségek máza mögé bújt szerelem elegyedik... Természetesen mindíg tisztelet a kivételnek, hisz ma is vanna tiszta, lelkiségorientált emberek.

S hogy a mai fiatalság fél a szerelemtől, mint a betegségtől? meglehet! ma mindenki független vagány csajszinak és srácnak akar látszani, aki közben könnyekkel áztaja éjaszaka a párnáját a magány fájdalmában. AZ ego az, aki nem tud meghajolni, akinek elvárásai vannak, kopromisszum képtelen...

Kémia jöhet ide/oda; kémiából bizony csak egyéjszakás kaland lehet. A lelkitársi párkapcsolathoz valami több erőfesztés kell, KÖZÖSEN.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. ápr. 4., kedd 7:51

A végét kivéve egyetértünk de én nem adnám fel. Sírok......de már megtanultam, hogy csak azt lehet elvenni valakitől amit hagy hogy elvegyék. Ha én nem hagyom Te sem, Ti sem tudjátok elvenni. Különben azt akartam írni, hogy azt hiszem egyről beszélünk csak még Te nem látod, az Istent/Istennőt megtalálni az már szerelem.
Az egy éjszakás kapcsolatok ennek hiányában jönnek létre, azt hiszem.
Neked nagy esélyed :) van arra, hogy Isten legyél, már csak a Te Istennődet kell megtalálnod. :) Kevesebbel ne érd be! Hasonló a hasonlót, zsák a foltját-a szavak csak félreértésre adnak okot. Megfogod találni! Még írnék valamit, de az leírhatatlan és megint félreértenénk egymást. Nem akarom! Amit most írnék, azt meg mások értenék félre! :)
Minden jót, szép napot! :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. ápr. 4., kedd 17:35

giyandeva írta:A kérdés szerintem nem az volt , hogy tud e az ember ellenlező nemű nélkül élni.

Aki tagadja, talán magának is hazdik, hogy ő egymaga jól elvan és nem vágyik társra, pár keserű tapasztalat árnyékában. Minőségi (pár)kapcsolatra gondolok itt...

Párkapcsolatban élni nem jelenti azt hogy feladod a lelki utat. Sőt! A párkapcsolatban a másik által ismeri meg csak meg igazán magát az ember.
Átélni a lelki, intellektuális harmóniűt, munkálkodást a közös célokért... Van benne sok szépség. Persze rózsa nincs tövis nélkül. Kell hozzá jó adag türelem, tapintat, odafigyelés, megbocsátás, odaadás, szeretet...

Egyénileg tapasztalni más, párkapcsolatban is különböző. Ha isten magányra és egyéni tapasztalatokra teremtette volna az ember miért teremtett nőt és férfit? Talán, mert az egyesülés nem az "ágyban történik" sokkal inkább a szívben és lélekben, s ekkor válnak eggyé. Amikor a lelkitársadban nem a nőt/férfit látod, hanem az isteni lelket.


Hello

Nekem van egy "társam" de nem lelki az is igaz.
Ez van.
Szarul érzem magam itt a Földön, mert ez egy szerencsétlen, elesett világ, tele halandókkal, és esdeklőkkel, és vesztesekkel.
Én keresek, mert a rengeteg energia már széttépi a lelkemet!!!
Nem adom fel, megvalósítom amit akarok mindenáron.
Mit is akarok??
Eltünni innen örökké
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég

cron