Bioélelmiszer

Biogazdálkodók tapasztalatai, bioházak, biofalu

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. máj. 9., kedd 12:31

Ki mut tud a Mom-parkban található Öko-piacról?
Én lehet hogy elnézek most szombaton oda, és érdekelnének a tapasztalatok, milyenek az árak, jók e a zöldségek, gyümik stb. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00


HozzászólásSzerző: timcu » 2006. máj. 9., kedd 13:16

Pont most hétvégén (a táborban, ahol véletlenül összetalálkoztunk :D )hallottam én is erről az Öko-piacról a MOM-parkban. Állítólag szombatonként van és nagyon jó. A fél jógaoktatói csapat ott vásárol, azt mondták jó, van választék...stb. Úgyhogy én is meg szeretném ám nézni!
"Legyen neved ember vagy állat,Szó vagy bőgés hagyja el a szádat,Fedje tested szőr vagy toll, Egy helyről jössz és egy helyre utazol."
Avatar
timcu
Írogat
 
Hsz: 59
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Solymár

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. máj. 9., kedd 13:37

:)
Én elmegyek, az tuti.
Biztos jó, ha ennyire ajánlják. :)

timcu írta:Pont most hétvégén (a táborban, ahol véletlenül összetalálkoztunk :D )hallottam én is erről az Öko-piacról a MOM-parkban. Állítólag szombatonként van és nagyon jó. A fél jógaoktatói csapat ott vásárol, azt mondták jó, van választék...stb. Úgyhogy én is meg szeretném ám nézni!
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: timcu » 2006. máj. 9., kedd 14:04

Most szombaton? És hánytól hányig van, nem tudod?
"Legyen neved ember vagy állat,Szó vagy bőgés hagyja el a szádat,Fedje tested szőr vagy toll, Egy helyről jössz és egy helyre utazol."
Avatar
timcu
Írogat
 
Hsz: 59
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Solymár

HozzászólásSzerző: timcu » 2006. máj. 9., kedd 14:04

Ja, és ott hol?
"Legyen neved ember vagy állat,Szó vagy bőgés hagyja el a szádat,Fedje tested szőr vagy toll, Egy helyről jössz és egy helyre utazol."
Avatar
timcu
Írogat
 
Hsz: 59
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Solymár

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. máj. 9., kedd 14:26

http://www.biokultura.org/biokereskedelem/biopiac.htm

A piac helye: Budapest Hegyvidék XII. Kerületi Önkormányzat Művelődési Központ (a volt MOM Művelődési Ház) udvara (1124 Budapest, Csörsz u 18.).

Nyitvatartás: minden szombaton 6.30-12.00 között.

A 112-es busz ott áll meg nem messze, a Sirály utcánál kell leszállni.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. máj. 13., szomb. 10:55

Na, voltam a piacon. :)
Itt mindent lehet kapni, amire csak szüksége lehet az embernek.
Van pár kistermelő, ahol olcsóbb a biotermény, mint a nagyobbaknál, e-bio is van, az egy kicsit drágább, elég vegyes a választék.
Pl. volt 300 Ft/kg-ért szép alma, ami biztos hogy egészségesebb a piacon kaphatónál.
A biopontos dolgok olcsóbbak a boltban kaphatóknál, van külön standja az ökoszerviznek is, a Piszkei biopékségnek stb.
Itt tényleg mindent be lehet szerezni.
Érdemes elnézni ide, akinek van kedve és ideje, legfeljebb nem vesz semmit. ;)

Ja, a bejáratnál van egy könyvárus, és a bal oldalán a standnak ki volt téve Vegalife!
Akit érdekel az újság, innen vihet. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. máj. 15., hétf. 15:16

Sziasztok, szia Gega23 :)

Új vagyok itt, nem találtam bemutatkozás v. hasonló topicot (ha van szóljatok) úgyhogy ide írok először!

A MOM-nál lévő piacot ismerem, többnyire oda járok a kínálat miatt, ha előbb idetalálok, informáltalak volna, de látom, és örülök, hogy pozitív a tapasztalatod.

Parsifal, a kérdéseidre a válaszok:

1.) Szezonálisan étkezem, az árak/elérhetőség miatt. És mert utálom a konzerveket, mélyhűtött cuccokat (nagymamibefőtt-savanyúság, paradicsomszósz kivétel:) Télen több hüvelyest, magot, kenyérfélét eszem.
2.) Biopiacon és rendes piacon is vásárolok, ennek anyagi oka is van néha, meg hogy mikor hova jutok el, de biopiac, biobolt előnyben. Sima piacon kizárólag őstermelőktől (vannak bejáratott mamókáim, ill. amelyik pulton nem szezonálisat is látok, ott nem veszek semmit!) Más vegyszer nem jöhet számításba, nem veszek kész dolgot, pl. a tormát is otthon gyártom, amióta "adalékanyag-fóbiám" van :)
3.) Biobolt, biopiac, nagyi kukacos almája
4.) Néha horror a boltihoz képest, de belátom, hogy tényleg ennyibe kerül a szabadon és törödéssel termesztett zöldség-gyümölcs

Üdv, és remélem megismertek majd :)

Gabó
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. máj. 15., hétf. 17:58

gabola írta:Sziasztok, szia Gega23 :)

Új vagyok itt, nem találtam bemutatkozás v. hasonló topicot (ha van szóljatok) úgyhogy ide írok először!

A MOM-nál lévő piacot ismerem, többnyire oda járok a kínálat miatt, ha előbb idetalálok, informáltalak volna, de látom, és örülök, hogy pozitív a tapasztalatod.

Parsifal, a kérdéseidre a válaszok:

1.) Szezonálisan étkezem, az árak/elérhetőség miatt. És mert utálom a konzerveket, mélyhűtött cuccokat (nagymamibefőtt-savanyúság, paradicsomszósz kivétel:) Télen több hüvelyest, magot, kenyérfélét eszem.
2.) Biopiacon és rendes piacon is vásárolok, ennek anyagi oka is van néha, meg hogy mikor hova jutok el, de biopiac, biobolt előnyben. Sima piacon kizárólag őstermelőktől (vannak bejáratott mamókáim, ill. amelyik pulton nem szezonálisat is látok, ott nem veszek semmit!) Más vegyszer nem jöhet számításba, nem veszek kész dolgot, pl. a tormát is otthon gyártom, amióta "adalékanyag-fóbiám" van :)
3.) Biobolt, biopiac, nagyi kukacos almája
4.) Néha horror a boltihoz képest, de belátom, hogy tényleg ennyibe kerül a szabadon és törödéssel termesztett zöldség-gyümölcs

Üdv, és remélem megismertek majd :)

Gabó


Szia!

Isten hozott téged, remélem jól érzed majd magad közöttünk. :)

Azért köszi. Nekem is tetszik a piac. :)

A veg.hu-ról csoportban van bemutatkozós topik, "le az álarccal" néven. Legalábbis azt hiszem, ez az. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Nymphadora » 2006. aug. 8., kedd 22:45

Sziasztok én is csak most csatlakoztam a honlaphoz ezért egyenlőre csak a weboldalon levő cikkeket és fórumokat olvasgatom. Ismerkedem a vegetarianizmussal és elsősorban egy ismerősőm tanácsára és egészségügyi problémák miatt szeretném átalakítani az étkezési szokásaimat, bár nem igazán tudom hogy fogjak hozzá.
a kérdésekre a válaszaim.
1. szeretem és rendszeresen fogyasztom a szezonális zöldséget, gyümölcsöket, vidéki lévén saját háztáji kertből valókat
2. háztáji mindenfélét
3.csak az érdeklődés szintjén tévedtem be bioboltba, a helyi őstermelői piacról itt könnyű beszerezni a zöldséget, de az ismerősöktől ingyen is kapok néha
4. a szállítási költségek miatt a biobolt nálunk nagyon drága, ritkán engedhetek meg magamnak
Avatar
Nymphadora
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2006. aug. 5., szomb. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. aug. 14., hétf. 8:46

szia!
üdv a honlapon! remélem, sok hasznos infót találsz a fórumban! ha bármilyen kérdésed van, elakadtál az átállással, nyugodtan tedd fel, valamelyikünk biztos tud válaszolni! :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. okt. 30., hétf. 23:06

Ma voltam a Bio-ABC-ben a Múzeum körúton.
Most volt időm szétnézni, meg is lepődtem. Szinte mindent lehet kapni.
Találtam friss gyömbér gyökért is! Vettem is, mert most kicsit elkaptam valamit, és csináltam belőle kis teát, meg egy kis darabot elrágcsáltam. Brrr. Csípős. :)
És van mindenféle BIO magok, búzák, pl. lenmag, barna lenmag, rizs, indián rizs, köles, zab, tönköly, csíráztatnivaló tönköly, bulgur stb. stb. stb. Ez nagyon tetszett, hogy kimérősen vannak, annyit veszel amennyit karsz.
És van sok fűszer is.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. nov. 13., hétf. 22:38

Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. dec. 10., vas. 21:44

Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

Az ökológiai termékek minősítése

HozzászólásSzerző: tami » 2011. máj. 20., pén. 9:42

Egészségügyi határértékek - korlátozott megbízhatóság

Az egyes szermaradvány-csoportokra meghatározott egészségügyi határértékek megbízhatóságát eleve kérdésessé teszi, hogy országonként jelentősen eltérnek. A tényleges veszély nem fejezhető ki határértékekkel, többek között azért, mert a kockázati tényezők egymás hatását még erősíthetik is. Például ha károsodik az immunrendszer, a rákkeltő anyagok is veszélyesebbé válnak


Analitikai nehézségek, reakcióképes bomlástermékek

Az élelmiszerek nitrát- és nitrittartalma viszonylag könnyen és olcsón meghatározható. A növényvédőszer maradványok vizsgálata azonban nehézségekbe ütközik, hiszen az egyes hatóanyagok (hatóanyagcsoportok) célzott vizsgálatot igényelnek. (Szemléletesebben fogalmazva már mintavételkor tudnunk kell, hogy milyen hatóanyag maradványt keresünk.) Ez nemcsak óriási költségnövelő tényező lenne - bár ez sem elhanyagolható -, hanem azért sem megfelelő, mert nincsenek pontos ismereteink arról, milyen köztes termékek képződhetnek lebomlás során a növényben, a talajban és a talajvízben. Könnyen előfordulhat, hogy a hatóanyag már nem mutatható ki a mintában, hiszen helyette valami más, esetleg valami sokkal mérgezőbb keletkezett. Azt pedig még csak nem is sejtjük, hogy ezek a bomlástermékek milyen kölcsönhatásba lépnek egymással és a környezettükkel, illetve, hogy ezek táplálékunkba kerülve milyen egészségügyi kockázatot jelentenek.
Összefoglalva, azért hatékonyabb a termelés folyamatát ellenőrizni, mert így a mezőgazdasági eredetű károsító anyagok a termékek előállítása során be sem kerülhetnek a bioélelmiszerekbe.

Kapcsolódó link: biokultura.org


Dátum: 2005. február 28. hétfo, 08:00 Küldte: tami
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Előző

Vissza: Biokert - bioház

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron