Babák táplálása

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 19., szomb. 11:55

A veg.hu ovi és iskola ötlete viszont nagyon jó :D
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 19., szomb. 19:06

nem tudom, hogy volt, de azért vigyázzunk az ilyen hírekkel, mert nem feltétlenül igazak, és ez csak enyhe kifejezés. :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. nov. 20., vas. 23:55

Vegetáriánus-e, aki waldorfos?

Nem, otthon mindenki úgy étkezik, ahogy jónak látja. Az óvodában, ahol az élet minden oldalát igyekszünk a természethez közelállóan alakítani, az egészséges táplálkozás jegyében a gabonaféléken, zöldségeken és tejtermékeken van a hangsúly, húst nem fogyasztunk.

Forrás:
http://www.zpok.hu/waldorf/gyik.htm

Ez pl. a szegedi Waldorf ovira nem igaz. Amellett, hogy maximálisan elégedettek vagyunk az ovival.

Egyébként ha ovisoknak bemutatják a disznóvágást, aza ért elég sokkoló lehet.

tegnap a tescoban vásároltunk és Sára leányom mindig szereti megnézni a halacskákat. A zöldséges pult mellett van két akvárium, két zsúfolt, koszos akvárium. Élő :idea: :?: halakkal. Egyszer kérdezte, hogy miért piros az egyik hal. Azért, mert véres volt a zsúfoltságtól, a küzdelemtől...

Az élő halak után odavittem a felszeletelt és jégre tett halakhoz is. Lehet, hogy nem vagyok normális, de látnia kell, hogy mi lesz velük...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 21., hétf. 5:06

szegénykém! és hogyan reagált? :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. nov. 21., hétf. 6:15

pont ezt mondta a halakra: szegény halacskák :oops: :oops: 8O
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 21., hétf. 13:23

Norci, igazad van, vigyázni kell, mert lehet, hogy rossz a forrás, talán egy lejáratásról van szó.

Nawesh: Látnia kell, minden gyermeknek, mi történik, mindenkinek minél többet. Jól cselekedtél. A természetben sincs titkolózás ilyen dolgokban, csak a valóság.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 25., pén. 17:16

Ugyan nem vagyok közvetlenül érintve a témában, azért néha mégis megdöbbenek.
Kis vadállataim étrendjét néha bébiétellel teszem változatossá, és amit a bébikaják címkéin olvasok, az mindig elképeszt. Már pár hónapos kis trottyosokat is jó alaposan rá igyekszenek szoktatni a dögevésre - oké, hogy az a 10-15% hulla, amit állítólag tartalmaz a bébiplapp, nem olyan elképesztő mennyiség, de az ilyen szövegektől, hogy "A védőnők üzenete: a megnövekedett vitamin- és energiaszükséglet fedezése érdekében egészítsük ki hússal a babák étrendjét" - a falra mászok.
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 26., szomb. 10:44

A bébiételeken én is csak szörnyülködöm, rágni sem tudnak még, de belecsempészik a húst a zöldség (vagy még rosszabb, gyümölcs)püréikbe :(

Az orvosi rendelőben láttam egy részletes táblázatot arról, hogy melyik ételt mikortól lehet adni a babáknak, és külön feltüntették, hogy vegetáriánus táplálás esetén mit lehet korábban adni (bármiféle elmarasztaló megjegyzés nélkül, ami ritka) :)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 29., kedd 16:24

Azon vagyok kiakadva, hogy erőnek erejével rászoktatják a gyerekeket is a dögevésre. Érdemes lenne csinálni egy felmérést: vajon, ha a gyerekek maguk választhatnának, akkor mit fogyasztanának?
Noha nem vagyok Schirilla György fanatikus követője, azért egy dolog megragadott tőle. Ha egy kisgyereknek a kezébe adnak egy almát, meg egy nyuszit, akkor vajon mit csinál? Szétmarcangolja a tapsifülűt és azon melegen, véresen elkezdi csócsálni?... Mert ép lelkű kis pudingfej ilyet nem tesz.
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. feb. 15., szer. 16:41

A joga.hu-n egy nagyon jó cikk van a várandós kismamákm számára a vegetáriánus étkezést illetően, hogy hol miben mi van és mikre kell odafigyelni. Szerintem ugyanez érvényes a kismamákra is akiknek bébikük van. A kis gyerkőcök táplálása meg már kivesézésre került. 8)

Íme a link:

http://www.joga.hu/expert/veg_varandos.html



Üdvözlettel, Gábor
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. máj. 30., kedd 10:52

jó ez a link...tudtok még ilyeneket?
lehetőleg többet, és olyanokat amiket "komoly, fontos, nyakkendős" emberek írtak, nem mindenféle "kuruzslók" Az én szememben fordítva lennének ugyan hitelesek, kifejtem:

Közvetlenül érintett vagyok épp a témában, és falra mászom, hogy mindenki húst akar velem etetni, meg tejet itatni (brrr, a gondolattól is kiráz a hideg) "szegény baba" miatt. őrültség!

A védőnőm hál'Istennek normálisan áll a dolgokhoz (majdnem vega ő is, és igyekszik természetesen élni), megnyugtatott, hogy nem kell ilyeneket ennem, mások eddig hiába szóltak bele az étkezésembe, lehurrogtam őket simán, de most hogy már nem csak rólam van szó, ezáltal vérszemet kaptak, kioktatnak, siránkoznak, felelőtlennek, makacsnak neveznek....áááááá...

Sopánkodnak, hogy baja lesz a gyereknek, hogy ki mondhatta nekem ezt a marhaságot, hogy nem kell a hús, biztos "valami természetgyógyász"...értitek...

Már látom előre, ahogy majd a gondoskodó nagyik a fél éves babát titokban megetetik hússal, nehogy beteg legyen a hiányától...de ez a jövő harca :evil:

Arra gondoltam, az orruk alá kéne dugnom nagyon-komoly cikkeket, hátha megynugyszanak...:D
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. máj. 30., kedd 11:12

Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. máj. 30., kedd 11:52

Köszönöm, kedves Gábor!

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem tudok idegen nyelven... :oops:

De talán lesz ismerős, aki lefordítja...
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: flower » 2006. máj. 30., kedd 12:53

Gabola, megértelek, együttérzek veled az aggódó rokonok miatt.
íme magyarul egy könyv :

http://www.harmonet.hu/cikk.php3?rovat= ... again=true

a könyv hátulján:
Jelen könyv, melyet kezében tart az olvasó, az útkeresés gyakorlati megvalósításában nyújt elengedhetetlen segítséget. Külön öröm, hogy a leírások alapján az ételek könnyen elkészíthetők. Szerencsére a fűszerek helyes alkalmazásával a régi, jó, megszokott ízekről sem kell lemondanunk. A könyvben megtalálható receptek biztosítják az ún. "halálos kettős" (=rostszegény étrend és zsírban gazdag étrend) távolról "nagy ívben" történő elkerülését. Szeretne boldog és egészséges gyermekeket maga körül? Ha igen, akkor lásson hozzá MA a könyvben található receptek elkészítéséhez. Finom, egészséges ételeket kíván? Hogyan? Erre kaphatja meg Ön is a választ ebből a könyvből. (Dr. Papp Gábor szülész-nőgyógyász adjunktus, gyermeknőgyógyász szakorvos)

ez talán elég meggyőző lesz nekik. meg hát neked is jól jön ,receptekkel... :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Adi » 2006. máj. 30., kedd 15:08

Kedves Gabola,

sajnos nem tudok a segitségedre lenni, csak anti példat talaltam a vegi kismamakra, azért idecsatolom az oldalt, hogy tudjatok, tudjuk milyen "veszélyeknek" tehetjük ki a babakat, ha nem potoljuk a husban lévö "fontos" tapanyagokat.

http://www.babazo.hu/bebi/20060303vegetarianus.html

azért remélem, hogy valami hasznalhatot is tudok majd irni, mindenesetre talan egy nem taplalkozassal kapcsolatos babakönyv - még nem olvastam, de mar megvettem és a kismama baratnöm ajanlotta:

Lelki köldökzsinor - Beszélgetések a kisbabammal
Hidas György-Raffai Jenö-Vollner Judit :D
Avatar
Adi
Írogat
 
Hsz: 55
Csatlakozott: 2006. ápr. 13., csüt. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron