Az oldalról

Fórumszabályzat. Fejlesztési ötletek, visszajelzések, problémák a veg.hu-val kapcsolatban

Akkor hogyan

HozzászólásSzerző: gacsililla » 2004. dec. 13., hétf. 23:23

Akkor hogyan oldjátok meg? Mert ezt a jelet én is ismertem, sőt van más is, de egyáltalán nem találom.

Köszi.
Avatar
gacsililla
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2004. dec. 13., hétf. 1:00


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. dec. 14., kedd 18:56

Szervusz vegi társunk! Örülünk Neked.

Állatvédő szervezetek készítenek listákat, pl a PETA, ők azt hiszem gyakran frissítik. Megtanulod, kinyomtatod és magaddal hordod, leginkább megjegyzel egy "jobb" márkát, és azt választod.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: gacsililla » 2004. dec. 15., szer. 15:26

Nem csak vega vayok, hanem főként állat és természetbarát, amibe néha az ember is belefér. A Zöld oldalakon találtam egy listát, kinyomtattam, de nagyon kevés termék van ezen márkák, vagy gyártók közül, amit elérhetünk. Szerintem kellene szorgalmaznunk, nekünk, hogy minden terméken legyen kötelezően feltüntetve az előélete. Ugy gondolom, nekem mint magyar állampolgárnak, mint EU-s állampolgárnak is jogom van tudni, hogy miképpen készültek ezek a termékek. Ehhez mindannyiunknak jogunk van. Kellene valami peticiót benyujtanunk az Országgyülésnek, hogy változtassák meg a kereskedésre, behozatalra vonatkozó szabályozást olyan mértékben, hogy a mesterséges szinezőanyag és az egyéb egészségre káros vegyszerek feltüntetése mellett ott legyen, hogy ennek az élvezeti cikknek az előállitásához nem tapad egy ártatlan lélek vére sem. Szerintem, ha ott lenne az egységes jel, sokkal többen keresnék és vennék ezeket a termékeket. Sok szimpatizáns van, sok olyan ember akinek csak egyszerüen a lelkiismerete szólal meg...

Mit szóltok?
Avatar
gacsililla
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2004. dec. 13., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. dec. 15., szer. 18:34

Tetszik.

Egy esetleges népszavazásban pedig fel lehetne tenni a kérdést, vegetáriánus-e, hogy számosodjunk, igaz ez inkább tényszerzés, mint aktivizmus.

Vagy valamillyen állatvédő szervezettel kapcsolatban, gacsililla?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. dec. 15., szer. 18:52

Ezek azt hiszem, bővebb listák...

http://www.caringconsumer.com/searchcompany.html
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

m

HozzászólásSzerző: gacsililla » 2004. dec. 17., pén. 22:29

Nem vagyok kapcsolatban semmiféle állatvédő szervezettel, sőt, semmilyen szervezettel és csoportosulással. Mostmár tudom, hogy kell egy csapat, - ahogy Minarik mondaná. Mert egyre pocsékabbul érzem magam mások miatt ezen a bolygón, ahol nekem is jogom van élni, mint ahogy nektek is kedves Barátaim és minden állattársunknak. Sőt, jogunk van méltósággal élni.

Ahhoz pedig, hogy méltósággal éljünk nem kell megennünk és halálra kinoznunk egymást.
Mit szóltok?
Avatar
gacsililla
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2004. dec. 13., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. dec. 18., szomb. 9:15

Előre!
Hogy gondoltad konkrétan a csapatot?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

a csapatr

HozzászólásSzerző: gacsililla » 2004. dec. 18., szomb. 14:34

Még sehogy. Csak nézelődöm, tapasztalok és gondolom, amit át- és meggondolok. Mert tényleg jó lenne többet tudni egymásról, összeverődni időnként és lépni valamilyen irányba, mégpedig olyan hangsulyosan, hogy odafigyeljenek azok az emberek is, akik még csak gondolkodnak azon, hogy ez nem jó,itt valami alapvetően el van tolva. Nyakunkon a karácsony. Van fogalmunk arról, hogy hány erdőnyi fenyőfát pusztitunk el, mennyi állat végzi vágóhidon a szeretet ünnepén? Na, meg máskor is.
Ha ossze tudnánk kapaszkodni, mi hasonlóan gondolkodók, együttes erővel demonstrative nagyobb sullyal képviselhetnénk azokat a szerintem nagyon jó dolgokat, amiről ezen a fórumon is beszélünk. A másik dolog pedig az, hogy szerintem sokkal többen vagyunk mint gondolnánk. Jó lenne tudni, hogy mennyien? Rengeteg dolgunk lenne a világban. De szerencsére vagyunk rá már jónéhányan.
Avatar
gacsililla
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2004. dec. 13., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. dec. 20., hétf. 18:33

Jó vagy!

Gyűjtögettem egy kicsit híres vegiket, és ajándékként sokak megkapják majd a listát. Ez is befolyásolhat egy kicsit... :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: gacsililla » 2004. dec. 21., kedd 1:04

Köszi!
Ennek a listának örülnék. Mondd, Te ki vagy? Bocs' az udvariatlan kérdésért. Már csak azért kérdem, mert a Te ötleteddel, sokat lehetne kezdeni, egyrészt, másrészt egy kicsit érthetetlen számomra, hogy jeligék mögé bujunk, amikor nevünk és személyiségünk, véleményünk és satöbbink van, nem véletlenül.Amit aztán vállalnunk is kéne, hiszen igy hiteles a történet.
Avatar
gacsililla
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2004. dec. 13., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. dec. 21., kedd 17:25

kell egy csapat :wink:

Mi családilag vettünk egy műfenyőt... Eddig a feleségem berzenkedett ellene, így egy-két évig nem is volt fenyőfánk. Ez úgysem olyan ősi szokás, csak másfél száz éves 8)

Ám a leányunk 3 éves, így kell neki (is) a karácsony fíling (bocs) és maradtunk a többször felhasználató műfenyőnél.

Az étrendből meg természetesen kimarad a hús, a tojás....

Mivel mi egy netes fórum olvasói-írói vagyunk, elsősorban talán a neten kell/ene) nyomulnunk :oops:

Ám felmerült bennem pl. 2005-ben a IX: Vegetáriánus Fesztiválon egy veg.hu standot is létrehozhatnánk... Ahol nem csak mi ismerhetnénk meg egymást, hanem a leendő olvasókat is...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. dec. 21., kedd 18:30

Tetszik az ötleted nawesh, stand meg miegymás... bár jó lenne előtte élőben találkozni, megvitatni az élet nagy dolgait, amit itt is

már alakul a fejemben az internetes oldalam, ez netes nyomulás, nem?

nem baj ha a pici megízleli milyen a karácsony filing, így alternatívan

nawesh, írjuk az esszénus evangéliumot?
++++++++++++++++++++++++++++++++++++
gacsilila!

elküldhetem, ha megadod a másodlagos e-mil címedet

sokan a rossz tapasztalatok miatt bújnak állnevek mögé, vagy csak úgy megszokásból, tetszik a becenév (nálam ez utóbbi)

el fogom klüldeni több médiának ezt a listát, majd meglátjuk mit reagálnak, 100-ból 1 már jó lehet
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. dec. 21., kedd 18:47

Igen, azt hiszem, ha standdal meg szeretnénk jelenni, előtte mindenképpen találkozni kell...

lesz netes oldalad! Várjuk :wink: :wink:

Írjuk az esszénust.

ha jól látom a kiadásomban az 1 kötetben az érdemi rész a 19. oldalon kezdődik és a 68. oldalig tart. Ez 49 oldal. talán kezdjük az elején. mONDJUK (EGYELŐRE) BEÍROM AZ ELSŐ 10 OLDALT (19-28 OLDALIG, TE MEG A KÖVETKEZŐ 10 ET...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2004. dec. 31., pén. 14:56

Sziasztok!

szerintem nagyon szuper, hogy van ez az oldal, mostanra olvastam át az összes írást, és csak megerősített a tudatban, hogy jól döntöttem, amikor lemondtam a húsról.
én (is) "teljesen véletlen" jutottam el ide, hozzátok - már ha vannak véletlenek egyáltalán (szerintetek?) -, éppen id. Schirilla haláláról kerestem infókat. most olvasom a vegetáriánus könyvet, tényleg alap mű. mire nagynehezen sikerült rátalálnom, hogyan halt meg, találtam néhány érdekességet, pl. "Ezért aztán érdemes volt jeges Dunát átúszni és vegázni ezerrel...". amíg ilyen és hasonló idióták írogatnak a témával kapcsolatban, addig eléggé nehéz lesz a dolgunk, ami a vegaság terjesztését illeti... de nem adhatjuk fel!
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. dec. 31., pén. 22:04

Kedves Norci!

Üdva a csapatban :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

ElőzőKövetkező

Vissza: A veg.hu-ról

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron