"le az álarccal"

általános, más témához nem köthető témák

"le az

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. dec. 21., kedd 22:29

Gacsicsilla felvetésére:

le az álarccal: :wink: :wink: 8)

Nawesh:

Nógrádi László istván vagyok és szegedi

31 éves, 16 éve vegatárius

Nawesh a Mesteremtől

http://www.joga.hu/swamiji/index.html

kapott spirituális név. Jelentése: a fiatalság védelmezője.

Sokan a munkahelyemen is így hívnak :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 9., vas. 19:27

mit dolgozol, nawesh?

én Szilágyi Nóra (23) vagyok, budapestről. már írtam valamelyik topicban, hogy még az elején vagyok a vegi létnek (3 hónap), de annál lelkesebb :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 10., hétf. 8:09

Egy telefonos ügyfélszolgálaton, Szegeden az áramszolgáltatónál.

nem letcél, de most ez van :wink: :cry:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Vendég » 2005. jan. 10., hétf. 18:27

törtem már a fejem rajta, miféle cégnél dolgozhatsz, nawesh...szóval a kékruhások? :)

Focht Árpád, 22,5678... :) , lesz oldalam a neten, ott bővebben...

ha tud valaki valami jó helyet, hol lehetne az oldalom, ajánlja jó szívvel...várom

Peace
Vendég
 

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 10., hétf. 18:41

poén. nem így akartam... azt hittem bejelentkeztem, de biztos elgépeltem a hosszú jelszavamat :) szóval Parsifal = Anonymus (Vendég)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 10., hétf. 18:55

kékruhások, bár őket ritkán látm :wink:
csak két éve vagyok itt.

Előtte magyarország első vegetárius óvodájában dolgoztam hat évig...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 11., kedd 18:40

De szép! :O ... :)
Szegeden van ez az ovi?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 12., szer. 20:15

Nos, sajnos a szegedi vegi oviról már csak múlt időben beszélhetünk :cry:

Élt 1996-2004 között.

Szép volt jó volt. Ha lesz egyszer egy kis időm, leírom a tapasztalataimat...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 13., csüt. 14:27

de kár, hogy vége! és miért kellett bezárni? nem volt rá igény, vagy fizetőképes kereslet?

a múltkor egyik ügyfelemnek kerestem magánóvodákat, és nagyon meglepődtem, azaz pozitív csalódás volt, hogy milyen sok magánóvoda van Budapesten, ahol vega kajcit adnak a gyerekeknek. :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 13., csüt. 14:52

nawesh varjú vagyok én is

norci ez tényleg tök jó
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 14., pén. 10:17

nagyon helyes, hogy vannak, csak hát egy baj biztos van velük - nem mindenki tudja megfizetni őket. valószínűleg meglehetősen drágák lehetnek, mindjárt utána nézek. a kajci miatt bizti nem drágábbak egy átlag magánóvodánál, de hát az is elég...

nem tudja valamelyikőtök, hogy hol van waldorf ovi, jut eszembe?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 14., pén. 23:10

Jelenleg Szegeden is több magánóvoda van. Tulajdonképpen Sára lányommal először egy önkormányzati óvodába írtakoztunk be (3 napig bírtuk itt) :? és az ÁNTSZ-től külön engedélyt kaptunk, hogy saját készítésű vegi ételt vihessünk be.

Most egy Waldorf oviba járunk (Szegeden van egy :wink: ) és itt csak mi vagyunk vegik, de keddenként mi visszük a vegán pástétomot a gyerekeknek :wink:

Nawesh vagyok, nem tudok bejelntkezni :cry:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. jan. 17., hétf. 11:54

Hát kiakadtam, az Ántsz-től kell az engedélyt kérni! ez aztán okos! Mintha plutóniumot akartatok volna az oviba vinni. ... :cry: siralmas..
egyszerűen siralmas. Nekünk még nincs gyerekünk, de ha lesz nem is tudom mit fog enni "ilyen helyeken" mint az ovi vagy iskola. kész konfliktusforrás!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Vendég » 2005. jan. 18., kedd 8:51

Ez még azért mindig jobb helyzet volt, mint 7-8 éve, amikor indult a vegi ovi (reforméletmód Óvoda volt a neve :( ) akor egymásra mutogattaka hatóságok, és senki sem mert kiadni az engedélyt a vegi étkezésre.
Végül úgy kaptuk meg, hogy ovo-lakto étkezésre.

az egy dolog, hogy nem adtunk a gyerekeknek tojást :wink:

Sajnos ma, Magyarországon (Szegeden biztos) nem látok egyszerűbb lehetőséget, mint azt kiharcolni, (egyedül, gyermekeknként), hogy saját ételt bevihessünk az oktatási intézménybe. Lehet, hogy valamilyen "érdekképviseletei szervet" kellene létrehoznunk a gyermekeink érdekében :?: :cry: :roll: :idea:

Nawesh
Vendég
 

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 25., kedd 12:21

hamár az ovi témánál vagyunk, akkor elmondom, mit tudtam meg. bár ez a most nyílt magyarság témába is vágna.
szóval állítólag Pécsett van egy olyan ovi, ahol a gyerekeket a magyar kultúrára tanítják, magyar népmeséken, népzenén nevelkednek, a falak is magyar motívumokkal díszítettek. és ami a legnagyszerűbb: már iskola is készül ugyanezzel a tanítási módszerrel, mert rájöttek, hogy aki ebbe az oviba járt, az később kenterbe veri a többi gyereket az iskolában minden téren, legyen az reál vagy humán tantárgy. ebből is látszik, hogy a mi kultúránkban minden benne van - "kódolva" -, amire egy embernek szüksége van. nekünk ez már nem annyira érthető, mint a gyerekeknek, ők még tudják olvasni az üzenetet...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

Következő

Vissza: Csevegés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron