állati jog?

Állatvédelelm, akciók, tüntetések - Állatkinzás, állatok jogai - Vegetáriánus állatetetés

HozzászólásSzerző: parika » 2006. jún. 9., pén. 2:05

csoki írta:Ha vki tud a PETA honlapjáról rendelni, kérjem szóljon!!!


mit szeretnél?
aktuális még?
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. jún. 9., pén. 13:06

Olvasd el pitypang hozzászólását, abban minden benne van.
Üdv.
Gábor

parika írta: hát pont ez az: aki azért küzd, hogy a rabszolgáknak több helyük legyen, vagy ne szenvedjenek annyira az nem kell hogy a rabszolgatartás ellenese legyen :(
igy ehet nyugodtan húst is, addig, amig minden hús, tej, tojás és ebböl készült ételei és gyapjúja stb. kevésbé kinzott de mégis legyilkolt állatoktól való.

egy állatvédö csak reformálja a rabszolgatartást és nem a beszüntetéséért harcol.

üdv.
parika
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. jún. 9., pén. 13:09

Igen, párat ismerek.
Még nem vagyok, most iratkoztam fel önkéntesnek hozzájuk. De szeretnék majd segíteni, amennyire tőlem tellik.
Elég aktivak. www.fauna.hu
Most pl. a cirkuszi állatok tartása ellen sinálnak felvilágosító rendezvényeket gyerekeknek, iskolákba.
Volt ez ügyben gyerekrajzpályázat is, kiváncsi leszek hogy a gyerekek mit gondolnak a cirkuszi állatok tartásáról.
Hol láthatsz szórólapot? Itt tevékenykednek Mo-n, nem tudom hogy juthatna el hozzád.
Nem vegánok, bár biztos van az is köztük, hanem nagy részük vegetárius. Legalábbis akit ismerek.

parika írta:Gega23, ismersz faunásokat?
te is faunás vagy?
milyen aktivak?
vannak tüntetések?
tartanak info-rendezvényeket?
hol láthatnám a szórólapjaikat?
tényleg mindenki vegán náluk?

üdv
parika

már régen irtam nekik és felajánlottam segitségemet, de köszöneten kivül azóta se hallottam róluk semmit....
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: csoki » 2006. jún. 9., pén. 14:43

Parika!!!!!!

Igen aktuális még.Miért te tudsz?..Ha igen akkor légyszí irj egy email-t és megbeszélnénk ezt.!
Kösziiiii
Avatar
csoki
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2006. jún. 6., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. jún. 9., pén. 19:04

csoki írta:Parika!!!!!!

Igen aktuális még.Miért te tudsz?..Ha igen akkor légyszí irj egy email-t és megbeszélnénk ezt.!
Kösziiiii


irnék én...de nem tudom az emil cimedet :)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. jún. 9., pén. 19:27

Gega23 írta:Elég aktivak. www.fauna.hu


és állatvédök vagy állati jogokért harcolnak?
habár ha irod hogy nem vegánok, akkor nem lehetnek állatjogokért harcolók sajnos...mert ez ugye akkor ellentmondásos lenne :(
voltam már többször az oldalukon...de nem nagyon gyöztek meg.
de szupi hogy legalább valami történik magyarországon. talán továbbgondolják azt, hogy miért is harcolnak. remélem.

Gega23 írta:Most pl. a cirkuszi állatok tartása ellen sinálnak felvilágosító rendezvényeket gyerekeknek, iskolákba.
Volt ez ügyben gyerekrajzpályázat is, kiváncsi leszek hogy a gyerekek mit gondolnak a cirkuszi állatok tartásáról.


szupi :)
mi is nagyon akitivak vagyunk cirkuszok ellen. föleg azok ellen amelyikek vadállatokat léptetnek fel. ha németben vannak, nem tud egy ilyen cirkusz se nyugodtan aktivista nélkül elöadást adni. kisebb cirkuszoknál kb. 70%-a az embereknek viszzafordul és nem megy be az elöadásra minekután velünk beszéltek. :) sajnos nagyobb cirkuszok mint pl. krone már nem annyira zavarhatók. hatalmas sátoruk van és nagy a terület is, ugy hogy nem tudunk olyan közel tüntetni ellenük. de hogy idegesek azt egyre jobban érezzük: már nem egyszer vertek el aktivistát! ezért azóta kizárólag rendöri védelemmel tüntetünk ellenük. de más cirkusz ellen is!
a legtöbb cirkusz plakátjai is valamilyen oknál fogva el-el tünnek az utcákról :D

Gega23 írta:Hol láthatsz szórólapot? Itt tevékenykednek Mo-n, nem tudom hogy juthatna el hozzád.


hm...postával? mennyibe kerülne ha mindenböl egyet küldenél pl. levélként? vagy másként? (talán könyvként olcsóbb...)
lehet külföldre ugy küldeni csomagot hogy a cimzett fizeti? drágább ez igy?

de ha minden igaz megyek juliusban magyarországra...csak még nem tudom hogy budapesten is járok e majd...
tud valaki valamit a postai témáról? mi mennyibe kerül?

köszönöm válaszod!
üdv
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. jún. 9., pén. 19:38

Kedves Parika!
Senki nem vonja kétségbe, hogy a rabszolgatartás megszüntetése a végső cél. De ez ahogy én látom a mostani helyzetet, nem a közeljövőben fog bekövetkezni, és akkor óvatosan fogalmaztam. Bár ne legyen igazam!
Az állatok ma szenvednek! A reformokra szükség van, itt és most.
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. jún. 9., pén. 20:44

mindenkinek igaza van. tegye mindenki azt amit szeretne.
én viszont nem értek egyet azzal, hogy reformáljuk a rabszolgatartást mert én azt a veszélyt látom ebbe, hogy az csak az emberek lelkiismerete megnyugtatására jó.
lást bio-hús, bio-tojás, bio-tej hazugság.
egyre több ember veszi észre, hogy nem morális az állatok legyilkolása stb...
a bio-hazugság, és reformálása a rabszolgatartásnak aktivan hozzájárul ahhoz, hogy az emberek látszólagos tetteik elegendönek bizonyosodjanak és nem törekednek többre, az ideális helyzetre.

a rabszolgák most szenvednek és halnak meg! nem reformra hanem teljes felszámolását a rabszolgaságnak kell követeljük!

milyen nevettségesen hangzana, ha emberek sorsáról igy gondolkodnánk:
áh, az a fontos, hogy több helyük legyen az embereknek a fogságban, hogy ne utazzanak annyira sokáig a vágóhidra ahol legyilkolják öket stb...
ugye milyen nevettséges?
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. jún. 9., pén. 20:53

Figyelem!
A XVI.kerületben sorban mérgezik a kutyákat egy bizonyos területen. Kérlek vigyázzatok és szóljatok az ismerőseiteknek!
A kerületi állatorvosokhoz is ki fognak tenni hirdetményeket.
Ha tudomásotok van a kerületben mérgezett kutyáról, kérlek jelezzétek!
:(
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: csoki » 2006. jún. 9., pén. 21:06

Kedves parika!!!

az email címem: csokijohnny@freemail.hu

És nagyon nagyon köszönöm ha irsz!!!!!!!!
Avatar
csoki
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2006. jún. 6., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. jún. 9., pén. 21:27

parika írta:milyen nevettségesen hangzana, ha emberek sorsáról igy gondolkodnánk:
áh, az a fontos, hogy több helyük legyen az embereknek a fogságban, hogy ne utazzanak annyira sokáig a vágóhidra ahol legyilkolják öket stb...
ugye milyen nevettséges?


Nem, nem nevetséges! Azért mert embernek vagy állatnak megkell halnia, vagy legyilkolják,azért még nem kell fölösleges szenvedésnek kitenni. Addig míg megnem hal, bár előre tudni a sorsát, addig ÉL és eszerint kell bánni vele. Vágóhidra szállított állatok kísérőjétől hallottam a TV-ben, hogy azért nem segített egy beteg lónak, sőt bántalmazta, mert ez "már dög". Holott nem az volt, ÉLT és szenvedett! Egy kis jóindulattal emberséggel ilyenkor is lehetne segíteni,csökkenteni a szenvedést.
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. jún. 9., pén. 23:25

te ezek szerint nem látod veszélyesnek hogy az emberek ezzel megnyugtatják a lelkiismeretüket, ha csak a kiméletesebb kihasználásért az állatoknak küzdünk?

nap mint nap ezt hallom MINDENKITÖL:
dehát mi nem eszünk sok húst. pontosabban csakis bio húst eszünk és azt is csak keveset. meg bio tejet és tojást veszünk.

és minden embertöl csakis ezt kérdezem: akkor hova a nyavalyába kerül a sok sok nagyüzemi állathullák és tojás és tej???

(nem is beszélve arról, hogy legtöbb része a manapság megvett ételeknek nem hús, tej vagy tojás, hanem feldolgozott vagy félkész állapotban eladott ételek. ami 99% nagyüzemi állattartásból származó alapanyagokból van. az emberek amúgy is elfelejtik, hogy régen kb. 80%-át a fizetésüknek élelmiszerre kellett kiadják. manapság már csak 13% át!!! ez csakis olcsó és rossz állattartásból származó alapanyagokkal lehetséges.)

persze hogy jobb lenne ha kevesebbet szenvednének. de az oka a szenvedésnek nem szünik addig meg, amig az emberek egyáltalán állati termékeket fogyasztanak. ezért apellálok a radikális állatvédelemre, vagyis a gyökerénél megfogva a problémát. mert ez a radikális szó jelentése is. ne csak szépitsük az igazságtalanságot hanem szüntessük meg. az állatvédelem nem ért el a mai napig se semmit. itt ott vannak kisebb eredmények mint: beszüntetnek egy országban a ketrectartást. erre az összes cég kivándorol olyan országba ahol a ketrectartás engedélyezett és eladja az árúját oda ahol betiltották. nevettséges! (idézöjelben)

az igazi eredmény csakis akkor lesz látható ha egyre többen vegán életmódot folytatnak és nem csak bio ezt azt eszegetnek. mert az állatok legyilkolása is eröszakkal és szenvedéssel jár.

összefoglalóan igazat szeretnék neked egyben adni:

jó ha vannak akik a rabszolgák kihasználásának a kiméletesebb módjáért harcolnak, akkor is ha a rabszolgatartást nem vetik el.

de! legalább mi, akik felismerték a helytelenségét a rabszolgatartásnak küzdjünk már az eltörléséért!

nem állt szándékomban vitát kezdeni, lehet hogy ugyanarról is beszélünk csak nem vettem eddig észre :) remélem sikerült kicsit értelmesebben kifelyeznem magam.
minden jót
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. jún. 23., pén. 11:56

Basszák meg! Dögöljenek meg! Már bocsánat! :_((((((((((((((

http://www.geographic.hu/index.php?act= ... =1&id=7326

:evil:
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. jún. 23., pén. 16:22

8O 8O 8O 8O
:evil: :evil: :cry: :cry:
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. jún. 23., pén. 22:13

Gega23 írta:Basszák meg! Dögöljenek meg! Már bocsánat! :_((((((((((((((

http://www.geographic.hu/index.php?act= ... =1&id=7326

:evil:


Paul Watson majd gondoskodik róluk :)

(ha a GreenPeace nem akadályozza meg megint, hogy a Watson a bálnavadászok hajóit elsüllyessze)

P.Watson az a GreenPeace egyik alakitója, majd áttért a radikális bálnamentésre. mert észrevette, hogy egy hatalmas zöld szörnyet hozott a világra: GreenPeace-t. azóta szisztematikusan megpróbálja GreenPEace összefogva! a bálnavadászokkal Watsont megállitani!

BOYKOTT GREEN PEACE

támogassátok Watsont!
http://www.seashepherd.org/about-sscs.html
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Állati jogok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég

cron