Híres bölcsességek

Vallás vegetáriánus szemszögből, filozófiai kérdések, híres bölcsességek

H

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 12., pén. 18:49

Krédó

A Nemzetközi Biogenikus Társaság számára

Hisszük, hogy legbecsesebb tulajdonunk az Élet.

Hisszük, hogy mobilizálni fogjuk az Élet összes erőit a halál erőivel szemben.

Hisszük, hogy kölcsönös megértés vezet az együttműködéshez; hogy az együttműködés vezet a Békéhez; és hogy a Béke az emberiség túlélésének egyetlen lehetősége.

Hisszük, hogy elvesztegetés helyett megőrizzük természeti erőforrásainkat, amelyeket majd gyermekeink örökölnek.

Hisszük, hogy el fogjuk kerülni levegőnk, vizeink és talajunk elszennyeződését, amelyek az élet alapfeltételei.

Hisszük, hogy megőrizzük bolygónk növényzetét: a szerény füveket, amelyek ötvenmillió évvel ezelőtti korból jöttek, és a fenséges fákat, amelyek húszmillió éve jöttek, hogy előkészítsék bolygónkat az emberiség számára.

Hisszük, hogy csak friss, természetes, tiszta, teljes ételeket fogunk fogyasztani kemikáliák és mesterséges feldolgozás nélkül.

Hisszük, hogy egyszerű, természetes, alkotó életet fogunk élni, magunkba szívva az energia, a harmónia és tudás bennünk és körülöttünk lévő összes forrását.

Hisszük, hogy bolygónkon az élet és az emberiség tökéletesedése egyéni erőfeszítésekkel kell, hogy induljon, mert az egész folyamat az azt alkotó atomoktól függ.

Hiszünk az Isten Atyai mivoltában, a Természet Anyaságában, és az Emberek Testvériségében.

Összeállította: Romain Rolland és Edmond Bordeaux Székely, Párizs, 1928

A Krédó szellemében már magyar nyelven is olvashatók Edmond Bordeaux Székely könyvei. Beszerezhetők: Székely könyvesbolt Budapest József körút, A Blahától 5 perc gyalog
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 16., kedd 21:14

Az említett úr tolmácsolásában én a

Jézus Krisztus Béke Evangéliumát olvastam

Teljesen ledöbbentem ettől az apokrig irattól.

Egyrészt Jézus a vegetárius étkezésről beszél benne, másrészt olyan tisztító technikákat ír le benn, emylek visszaköszönnek az én jógagyakorlsáomban is :lol:

Szóval nagyon szép gondolatok vannak benn..
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 17., szer. 18:49

Ugyanarról beszélünk, ő a kozmoterapeuta :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 17., szer. 18:51

nem akartam új topikot nyitni
ez (még :) ) nem híres bölcsesség, de remélem bölcs :DD

Parsifal gondolta:

A minap este 6 órakor hazafelé bandukoltam, és eszembe jutott egy kedves ismerős, aki azt mondta, hogy megy korcsolyázni. Ilyentájt, tehát 6 órakor. Gondolatáramok hatása alá kerültem. Sötét van már 6 órakor -mondogattam magamban. Mivel tél van. És télen a Nap a déli féltekén uralkodik. Amikor otthon a kertben teszek veszek, hála Istennek, erre még most november közepén is van lehetőség, állandóan figyelem a Természetet. Pl. a madarakat, akik napnyugta után már elcsendesednek. Mi emberek pedig este még hangoskodunk, aktívak vagyunk, pl. korcsolyázunk.
Éjjeli életmódot folytató állatok vagyunk? Ha jól emlékszem vannak ilyen lények is. De ők ragadozók vagy mindenevők. Rájuk gondoltam: farkasok, sünök, kígyók és sok más állatnem. Az ember pedig ... Növényevő állat. Volt és kell legyen. Jelenleg a legtöbben mindenevők. (Talán ezért éjszakázunk?)
Nem kellene nekünk is a Nappal kelni és feküdni? Természetesen igen. De hát ki az, aki télen 10-14 órákat aludna, napnyugtától-napkeltéig? Senki. (Vagyis vannak sokat alvó emberek, ők a mindenevők közül kerülnek ki.) Ellentmondás van? Igen. Viszont megérthető, hogy mi generálta azt. Az EMBERI LÉNY, aki a TERMÉSZETI TÖRVÉNYEKET ÁTHÁGTA.
Van a világon olyan hely, ami az embernek ideális lakhely lehetne, ebből a szempontból, tehát, hogy természetes fény mellett "éljen"? Igen, ez a hely a bolygónk térítői közelében helyezkednek el. Ezek azok a helyek, ahol meg lehet valósítani nagyobb (természeti-)törvényszegés nélkül a Nappal való kelést-fekvést. Ezeken a helyeken csupán néhány órán át tart az éjszaka, amely néhány óra elég is a pihenésre a természetes életmódot folytató növényevő embernek.
A lapon olvasható A HOSSZÚ ÉLET TITKA cikk a következőt mondja: "Ügyeljünk arra is, hogy lakóhelyül olyan vidéket válasszunk, melynek évi középhőmérséklete 17-20 Celsius-fok között van. ...a napsütéses órák számának meg kell haladnia az évi 1500-at" Erről van szó!
De akkor mit keresünk mi itt, ahol a természetes fény mutatása alapján félnapokat kellene aludnunk telente? Vagy nekünk is téli álom van rendelve...?
Amikor e kérdésekre választ keresünk, célszerű ismét a Természetre tekintenünk, és megkeresni állati rokonainkat. Ők az emberszabásúak, akik valamennyien természetes körülmények között a hosszú nappalok birodalmát uralnák. Ezek a Testvéreink az Egyenlítő és a térítők közötti területeken élnek.
Ahogyan a régészeti kutatások bizonygatják, az ember ősei (nem öccse, Ötzi :DD) is ezekről a hosszú nappalú területekről vándoroltak szerteszét a világba. Akkor ez egy sok szempontból elhibázott döntés volt? Mi vezette erre? ...
Mindamellett az ember ura lett a Tűznek, mint fényt (ebből a szempontból) adó erőnek, és a gyertya lángjától, vagy az izzólámpa fényétől talán meg sem látja a fenti összefüggéseket.

-A gyertya állati eredetű? Faggyúra gondolok...

Az izzólámpa felfedezője a nagyszerű Thomas Alva Edison, aki a következőket is a világnak adta:

"Vegetáriánus vagyok, mint ahogy szenvedélyes antialkoholista is, mert így tudom a legjobban használni az agyam."

"A jövő orvosa nem orvosságot fog felírni, hanem felkelti páciensei érdeklődését a diéta, testkultúra iránt. Továbbá megmutatja nekik, a betegségek okát és a megelőzés módját."

És mindez az esti korcsolyázásból indult...

Parsifal
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 26., pén. 2:15

Kedves Parsifal!

tetszett, amit leírtál.

Mondom ezt akkor, amikor éppen éjszakai műszakban dolgozom. (valahol ez valóban atermészet megcsúfolása :? )

Az ember az ősidőktól fogva sok minent feláldozott. Azt hittük, hogy nyertünk, de inkább sokat veszítettünk.

A Főoldalon van még az írás, mely arról szól, hogy ha sikerülne pár fokkal csökkenteni az ember testhőmérsékletét, akkor talán 200 évre is kitolhatnánk az átlagéletkort, de akár 7-800 évre is.

Fantasztikus.

De vajon mit kezdenénk tízszer olyan hosszú átlagéletkorral?

Végigbuliznánk :lol: évszázadokat? Esetleg a saját lelki fejlődésünkkel is törődnénk?

Azt mondják, valaha réges régen volt egy aranykor.

a Biblia ezt Paradicsomnak mondja, a jóga bölcselete Satya Yugának.

Béke, szeretet volt itt és hosszú élet. Nem ismerték a nélkülözést, a betegségeket.

majd jött a Tréta Yuga, ahol megjelent a betegség és az önzőség. az enyém, tiéd elve...

Szép (lenne) az, hogy az egész emberiség azon a viszonylag kis földterületen éljen, ahol a legideálisabbak az életfeltételek és jó lenne, ha a "tyúkokkal fekhetnénk és kelhetnénk" :lol:

Valahol pl. (anélkül, hogy meg akarnám bántani őket :wink: ) eszkimónak születni a jeges északon egyfajta karmikus büntetés. Hiszen egy olyan helyen kell, hogy leélje életét, ahol szinte csak hús tud enni.

s az eszkimók átlagéletkor 29 év!!! hahó táplálkozás tudorok! Ezen még nem gondolkodtatok el????

Szóval úgy látom, hogy a mai körülmények között egyet tehetünk:

Mindent megteszünk a saját és környezetünk egészsége érdekében, tudván, hogy több (rajtunk - esetleg látszólag - kívülálló) tényező ezt negatívan befolyásolja.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 26., pén. 11:58

Az eszkimós dolog érdekes, de nem hinném, hogy bármelyikük megsértődne ezen.. biztos nem olvassák ezt a topikot. :-)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 27., szomb. 1:20

Sajna szegény rövid életű eszkimók valóban nem valószínű, hogy ezt a topicot olvasgatják :wink: :cry:

De az ő példájuk nagyon jó a táplálkozás és az életkilátások összefüggésére.

Ám mivel ez a topic a "Híres bölcsességek" hadd írjak le ide egyet:

"Szeress minden élõlényt legalább annyira, mint önmagadat."
(Sri MahaprabhuJi)

http://www.tiszanet.hu/yoga/tanitas.shtml
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Kar

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. dec. 22., szer. 22:57

"Szeress minden élõlényt legalább annyira, mint önmagadat."

Sri Mahaprabhuji

http://www.tiszanet.hu/yoga/tanitas.shtml

Áldott Karácsonyt mindenkinek...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. dec. 23., csüt. 18:04

Köszönet!

Mindenki legyen jó!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 4., hétf. 17:48

<i>"A megszokást soha sem lehet helyeselni, még a jó cselekedetek terén sem. A jó, ha megszokás, többé nem erény."</i>
Immanuel Kant (vegetáriánus filozófus)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 7., szomb. 9:43

V égső válasz a világ élelmezési problémájára, és nagyon gazdaságos
E mésztése könnyű – minden életfenntartó és testépítő tulajdonsággal rendelkezik
G ond nélkül jó, tiszta, higiénikus és kellemes
E tikailag és erkölcsileg helyes
T ermészetes étel az emberek számára
A z élet minden formája iránti tisztelettel tölt el
R endes táplálék, élénkké és fiatalossá tesz
Í zletes, a legjobb a pozitív egészslghez és létfenntartáshoz
A tápértéke tudományosan megalapozott
N agyon szükséges a lelki fejlődéshez
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 10., kedd 11:03

<i>"Az igaz szavak nem kellemesek. A kellemes szavak nem igazak.
A jók nem civakodnak. A civakodók nem jó emberek.
A bölcsek nem tudósok. A tudósok nem bölcsek.
A szent ember nem gyűjt semmit, de mennél többet tesz másokért, annál többet szerez.
A mennyei ész jótékony, de nem okoz kárt. A szent embert esze tevékenységre készteti, de nem civakodásra."</i>
Lao-Tsze
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 10., kedd 11:06

<i>"Nem siralomvölgy, nem megpróbáltatás az élet, hanem olyasvalami, melyen túl jobbat el nem képzelhetünk. Ennek az életnek végtelenek az örömei, hacsak arra a célra használjuk fel, amelyre nekünk adatott."</i>
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: manu » 2005. máj. 10., kedd 19:17

"Nap,Te,aki az igazságot aranyos korongoddal takarod el,emeld fel fátyladat,hogy megláthassam a benned rejlő igazságot;felismertem a Benned rejlő igazságot;felismertem sugaraid és dicsőséged igazi lényegét,és megpillantottam azt,ami Benned ragyog.
Az igazságot látom Benned,s ami Benned van,az van bennem is,és Én Az Vagyok."

(Upanisádok)[/i]
Avatar
manu
Írogat
 
Hsz: 54
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pesterszébet

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 10., kedd 21:21

Egyszer Nagy Sándor elment Diogenészhez, aki egy hordóban élt és örökké pihent.
- Mi a célod? - kérdezte tőle Diogenész.
- Meghoditom a közeli országokat. - válaszolta Nagy Sándor.
- És, azután?
- Aztán pedig Indiát. - jött a válasz.
- És azután?
- Azután Kinát fogom meghóditani.
- És utána?
- Utána megpihenek.
- Én már most is azt csinálom. - felelte Diogenész.
Nagy Sándor egy ideig töprenget, majd igy szólt:
- Te nem szeretnél semmit se legyözni?
- De igen - válaszolta Diogenész - azt a vágyam szeretném legyözni, hogy legyözzek valakit.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

Következő

Vissza: Vallás, spiritualitás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron