Családi reakciók

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: flower » 2006. feb. 26., vas. 11:06

Szerintem az a nő tök buta!
A doki meg érzelmi zsaroló. naná hogy azzal ijesztgeti, hogy nem tud majd énekelni. ha meg futó lenne, akkor meg azzal hogy nem tud majd úgy futni... stb.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: Megali » 2006. feb. 26., vas. 13:55

most néztem meg a híresvegis oldalon...
akkor most már bírja látni a macskáját amikor az eszik...
Avatar
Megali
Néha írogat
 
Hsz: 44
Csatlakozott: 2005. jún. 19., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. feb. 26., vas. 14:24

Bevallom nekem fenntartásom van egyre inkább ezekkel az un. "híres vegetáriánusokkal". Egyrészt, ahogy többször elhangzott manapság: már nem tiszta, mit jelent a "vega", másrészt elkorcsosult divat valami lett a vegetáriánimus. "Alig páran" (nem szó szerint) őrzik tisztán az eszmét...

Másrészt, biztos sokan felháborodnak, akkor mi van hogy vki "híres vega"? ÉS??? Az elefánt is vegetáriánus és még sok mindenki, sokan NÉVTELENÜL. Indiában több millió ember... Miért "különb" egy híres vegetáriánus mint egy "átlag"? Pithagórasz, Tolsztoj kérkedett ezzel? Nemhiszem....
Mellesleg, könnyen lehet hogy a "híres fajta" hétvégenként be-be kap egy csirkecombot vagy tengeri herkenytüt. Hát erről van szó. Emlékeim szerint egy "híres" német diktátor is vegetáriánus volt a XX. században... No ugye. Az hogy valaki vega, igenis nem jelent semmit.
Kérem, a tettek alapján ítéljünk meg valakit, hogy mit és milyen gyümölcsöző dolgot cselekedett, ne azt hogy "állítólag" vegetáriánus...
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Megali » 2006. feb. 26., vas. 15:28

én is hasonlókat írtam asszem tegnap...

találtam egy tök jó idézetet. lehet, hogy ismeritek. akkor bocs.

"Ha valaki a szokásos életmód mellett megbetegszik, mindenki vigasztalja, hogy nemsokára jobban lesz. De ha vegetárius beteg (ami szerencsére ritka dolog), mindenki biztosítja arról, hogy nemsokára meg fog halni, s hogy ezt megmondták neki előre, s hogy ez így is van rendjén. Könyörögnek neki, hogy legalább kis húslevest egyék, hogy a reggelt megérje!! borzasztó eseteket mesélnek neki, az övéhez hasonlókat, mik kínos halálra vezettek. s ha fogvacogva kérdezősködik, hogy az áldozatok nem megrögzött húsevők voltak-e, azt felelik, hogy kímélnie kell magát, s nem szabad beszélnie..." G. B. Shaw
Avatar
Megali
Néha írogat
 
Hsz: 44
Csatlakozott: 2005. jún. 19., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. feb. 26., vas. 16:07

Még annyit, hogy ezen a cikken nagyon kiakadtam(http://www.noklapja.hu/index.php?id=192 ... _id=300012)
Írtam is a kedves dietikus hölgynek, hogy vega vagyok és hogy lehetséges, mert én nem értem!

ÍRJATOK TI IS!!! mutassuk meg vegák hogy 5-10-20 év hús nélkül is kicsattanunk az egészségtől. Hogy lehet vegaként vért adni és a többi lehetetlennek tartott dolog.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Bardo » 2006. feb. 26., vas. 17:35

flower írta:http://www.goveg.com/celebs_famous2.asp

Common: "I think and speak clearer since I cut the dairy out. I can breathe better and perform at a better rate, and my voice is clearer. I can explore different things with my voice that I couldn't do because of my meat and dairy ingestion. I am proud and blessed to be a vegetarian. Everything became clear."
Szerintem Kovács Kati sok tejterméket evett, mert így "pótolta a húst" és ezért lett torokbaja.
Nagyon kiakadtam én is.
Ez a különbség az egészségügyi vegetáriánus és a szellemi vegi közt. Engem sem tudnának már meggyőzni azzal, hogy a hús az jó, és enni kell, mert különben..
Nekem vannak néha rémálmaim: eszem valamit, utána meg kiderül hogy hús volt benne, csak nem vettem észre, mert belekeverték.. és akkor rosszul vagyok, hogy "úristen én ezt megettem" tehát nem akarok tényleg húst enni ébren sem! Az álmokban előjönnének a dolgok. Én viszont nem álmodok sült csirkével meg sajtburgerrel.
Kezdő vegi koromban nálam is azt hitték, hogy fogyózom. "Ezt megeheted, ez csak sovány sonka, ez nem hízlal." Meg sovány husi. Kész vagyok ettől a szótól!!
Hajrá Bardo!
Egyre kevesebb tejtermék!


Néha nekem is vannak ilyen álamim :(
Ilynekor aszüleim megjegyzik (akik külöben támogatnak engem mindenben) hogy éhes disznó makkal álmodik :cry: persze szerintem csak humorból mondják

Kovács Kati egy vén pi#csa azon kívül buta mint afőd, ha ilyet álít

az idézet nagyon tetszett
nekem kedvenc Shaw idézetem a
"legyetek kedvesek az állatokhoz, ne egyétek meg őkaet" most kerestem meg a tudományos vegetariánizmus -című könyvet amit régen nem tudom mi miatt nem olvastam el de most megteszem !
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2006. feb. 26., vas. 17:42

giyandeva írta:Még annyit, hogy ezen a cikken nagyon kiakadtam(http://www.noklapja.hu/index.php?id=192 ... _id=300012)
Írtam is a kedves dietikus hölgynek, hogy vega vagyok és hogy lehetséges, mert én nem értem!

ÍRJATOK TI IS!!! mutassuk meg vegák hogy 5-10-20 év hús nélkül is kicsattanunk az egészségtől. Hogy lehet vegaként vért adni és a többi lehetetlennek tartott dolog.


Ez a cikk egy merő melébeszélés! A B12 vitamin -szerintem káros , mert b vitamin ami zsírban oldódik , ha valaki sok húst zabál, ez fegyülemlik és nagyobb kát okoz mintha nincs és hiánya 200 év hús nem evés után kárt csinál (nincs 200 éves mondern ember) :roll:
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. feb. 26., vas. 17:49

Szar cikk. Nézzétek csak meg a nő fejét.. olyan nyúzottnak tűnik.. biztos mert "kiegyensúlyozottan " táplálkozik.
Meg hogy csontriktkulás!! Pont fordítva igaz! De ennek sem nézett utána. Ehh..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2006. feb. 26., vas. 17:52

flower írta:Szar cikk. Nézzétek csak meg a nő fejét.. olyan nyúzottnak tűnik.. biztos mert "kiegyensúlyozottan " táplálkozik.
Meg hogy csontriktkulás!! Pont fordítva igaz! De ennek sem nézett utána. Ehh..

ez anő szerintem világ életében vasárnapi pörköltön élt, csak most veri itt a nyálát a "szakártő"
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. feb. 26., vas. 18:06

El kéne küldeni Indiába. Hogy nézzen már körül, elég sokan elvannak hús nélkül, sőt rengetegen vannak! És bizony terhesség alatt is vegik! És mégis hogy szaporodnak. Pedig akkor elméletileg nem lenne lehetséges.
És vannak a buddhista szerzetesek, akik szigorú vegik, meg a kung-fu-sok, ők is vegánok, hajnalban kelnek, egész nap edzenek.. mindez állati kaja nélkül. Hát azzal nem is lehetne ezt bírni.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. feb. 26., vas. 23:08

igy van, a vegán sportolók szerint - főleg a hosszú távú igénybevételt igénylő sportoknál - máshogy (húsevéssel) nem is lehet birni ezt a megerőltetést...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2006. feb. 27., hétf. 21:38

Az én Thai Chi edzőm is vegi! :lol:
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvu » 2006. jún. 23., pén. 11:14

Sziasztok!

Sajnos, én még csak egy hónapja, hogy nem eszek húst, de ezt még egész jól fogadták otthon. A napokban viszont kijelentettem, hogy vegán is leszek, na erre már azt reagálta anyám, hogy az őrületbe fogok kergetni mindenkit a hülyeségeimmel!
Tudom, hogy mindenki hülyének fog nézni, de nem érdekel, és örülök, hogy vannak ilyen emberek, mint ti!
Avatar
Szilvu
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. jún. 23., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. jún. 23., pén. 11:37

Kitartást és sok jó élményt neked is Szilvu! Egyébként hol vagy?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Szilvu » 2006. jún. 23., pén. 11:53

Köszönöm! A kitartás az meg lesz.
Avatar
Szilvu
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. jún. 23., pén. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron