Családi reakciók

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. jún. 23., pén. 11:58

Sok sikert! :)
És soha ne add fel az elveid mások miatt, idővel úgyis el fogják fogadni, csak kell hozzá egy kis idő, addig viszont tűrni kell.
Mindenkinél így van.

Szilvu írta:Sziasztok!

Sajnos, én még csak egy hónapja, hogy nem eszek húst, de ezt még egész jól fogadták otthon. A napokban viszont kijelentettem, hogy vegán is leszek, na erre már azt reagálta anyám, hogy az őrületbe fogok kergetni mindenkit a hülyeségeimmel!
Tudom, hogy mindenki hülyének fog nézni, de nem érdekel, és örülök, hogy vannak ilyen emberek, mint ti!
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00


HozzászólásSzerző: Szilvu » 2006. jún. 23., pén. 12:09

Nem fogom föladni, mert már régóta kerestem, hogy mi az, amire tényleg szüksége van az emberi szervezetnek. Csak sajnos pénzügyi érdekek miatt nagyon félrevezetik az embereket.
Avatar
Szilvu
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. jún. 23., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvu » 2006. jún. 23., pén. 12:12

Másrészről meg undorító, amiket szerencsétlen állatokkal művelnek.
Avatar
Szilvu
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. jún. 23., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. jún. 23., pén. 16:28

Szia Szilvu! Vegánnak lenni még vegák között sem könnyű :)
Lehet, hogy csak addig fognak bolondnak nézni, amíg nem látják, hogy következetes és még egészséges is vagy. Sok szerencsét!
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. jún. 23., pén. 22:04

szia szilvu,

tölem is minden jót a vegán utadhoz :)
és soha ne feljtsd el:

az emberek, ha rosszul bánnak veled vagy megtámadnak vegánságod miatt, csak azért van mert tudják hogy igazad van.
egyetlen morális indok nincsen ami az állati tetemek evését vagy tej és tojás fogyasztását indokolná.
az hogy az ember erösebb és ki tudja használni a gyengébbeket, nem ok arra hogy ezt is tegye!

mutass meg pár videót azoknak akik azt hiszik hogy rendben van az, hogy érzö élölényeket rabszolgaként tartunk, kihasználunk és legyilkoljuk.

egy tegnap talált video itt látható:

http://www.youtube.com/watch?v=NPtKOz2Zouo

mégtöbb videók itt:

http://www.roland-kaufmann.ch/animalrightsvideos/
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvu » 2006. jún. 24., szomb. 7:33

Köszönöm, a biztatást mindenkinek! Tudom, hogy nehéz vegánnak lenni, most bajban vagyok, hogy mit egyek, de majd nézek recepteket.
A családomnál egyenlőre még csak az illatszerekkel próbálkozok, mert az semmiféle lemondással nem jár, de anyám még erre sem hajlandó, azt mondta nem nézi meg a képeket, meg hogy inkább a mosogatással foglalkozzak, mint ilyen hülyeségekkel. Teljesen elzárkózik, amit nem lát, arról nem vesz tudomást.
Avatar
Szilvu
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. jún. 23., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. jún. 24., szomb. 15:41

szia Szilvu!

sok sikert neked a vegánsághoz, 1 hónap azért már nagyon nagy szó!

tényleg nem könnyű a kezdet, de remélem, sok hasznos infót találsz itt, a veg-en! pont most készülök egy cikkel, ami kifejezetten kezdőknek szól, talán egy héten belül elkészülök vele.

fontos, hogy ragaszkodj az elveidhez! ha tényleg meg vagy győződve arról, hogy ez igy helyes, senki nem térithet el. már csak bele kell jönni ebbe az életmódba minden buktatójával együtt, amikről sokat beszéltünk már: hülyének néznek, kényszerhelyzetek, megalkuvások, tériteni vagy nem tériteni, stb. :-)

parika jól mondta, azért támadnak, mert valahol mélyen tudják, hogy igazunk van, hogy ez a helyes! nem kinozni, enni az állatokat, tartózkodni a mérgektől minden formában - igazából törődni a testünkkel, nem csak tettetni, elfedni a valódi okokat a tünetek elnyomásával...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. jún. 24., szomb. 16:23

Néhány hónapja egyszerre mondtam le a kávéról, cukorról, csokiról és mindenféle édességről. Nemrég jöttem haza anyukáméktól, aki egyfolytában kínálgatott a régi kedvenceimmel. Sorban utasítottam vissza mindent. Láttam, hogy zavarja, hogy nem fogadok el semmit. De majd megszokjuk. Ha ő jön hozzánk, kávé helyett zöld teát kap. :) :lol:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. jún. 24., szomb. 17:36

Szia Szilvu! :)

Valóban nem könnyű elkezdeni másképp táplálkozni mint a család. Régebben 3x kényszerültem feladni, először a szüleim miatt, aztán a férjem miatt, majd a gyerekeim miatt. De most már elég "nagylány" vagyok és a kezemben a fakanál. :lol: Javaslom próbálkozz meg a salátákkal, azokat könnyen eltudod készíteni Te is. Nyáron kitűnő étel. Nemrég jöttem rá, hogy mennyivel jobb ha mindent nyersen eszek meg, amit csak lehet. Azt hittem a család is kedveli majd, de néhány nap múlva lázadás tört ki. Tehát vegás főtt kaja és saláta is van minden nap. Persze ezek után már a saláta is tetszik mindenkinek!
Sok sikert neked! Talán ma már könnyebb elfogadtatni a táplálkozási másságodat, mint régen. /?/ :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvu » 2006. jún. 25., vas. 7:16

Szia Pitypang!

Azt már megszokta a családom, hogy másképp étkezek, mint ők, mert ez mindig is így volt. Végül is nem érdekli őket, csak azt mondják, hogy hülye vagyok, de az mindegy.
Igazából a barátommal lesz a probléma, mert hamarosan összeköltözünk és ő a tipikus magyar házikoszthoz van szokva.
Avatar
Szilvu
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. jún. 23., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvu » 2006. jún. 25., vas. 7:33

Szia Norci!

Köszönöm szépen. A cikket mindenféleképpen elolvasom majd.
Sajnos az emberek többsége nem törődik az egészségével, inkább a mű kajákat eszi, mert hogy az finom. Abban a hitben élnek, hogyha ennyien ezt eszik, akkor az nem lehet annyira káros, mi meg úgy vagyunk beállítva, mint aki beteg, már nevet is találtak rá: ortorexia.
Avatar
Szilvu
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. jún. 23., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. jún. 25., vas. 22:21

Szilvu írta:Igazából a barátommal lesz a probléma, mert hamarosan összeköltözünk és ő a tipikus magyar házikoszthoz van szokva.


szia,
anyum engem tiszta magyaros finomságokkal vár ha haza megyek látogatóba. eddig mindent sikerült neki (meg nekem is) vegán-ra átvarázsolni :)

sok magyar étel vegán, föleg a fözelékek. ha mindenképp valami tejfölös a dolog akkor vehetsz szoja-tejfölt. sajtos dolgokat is szuperul lehet vegán sajttal csinálni. lehet sajátkezüleg elkésziteni a vegán sajtot. vagy megvenni készen és lehet még "meghosszabbitani'" hogy több legyen.
darálthús helyett szoja-daráltat veszünk. rakottkáposzta csuda´o vele és eddig senkinek nem tünt fel hogy nem húsos :D

mi is mondjak még...annyi sok virsli, kolbász szalámi vegán változata van hogy napokig irhatnám.
a legegyszerübb még mindig a tofu-hoz fordulni.
pl. ha sima natur tofut felszeleteled, és pici olajon megpiritod és a végén szójaszósszal (kinai specialitás; lehetöleg mononatrium glutamat nélkül, mert végbélrákot okoz) leöntöd kb. 2 evökanállal és igy még fél percig sütögeted, akkor tök olyan ize van mint sült-csirke daraboknak amit szuperul lehet salátákba tenni finomságnak :)
stb stb stb...

egy kis kreativitás és máris minden sikerül.
vegánnak csak a keménytojásra kell lemondania. még omlettet ist tudok reggelizni tofuból :)

ird le hogy mit szeret a barátod enni és elküldöm neked a vegán változatát a rezeptednek.

minden jót
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. jún. 25., vas. 22:48

Ez hihetetlen.
Csak rákerestem erre a szóra, és máris elémtárult a néphülyítés újabb példája:
http://www.informed.hu/?tPath=/print/el ... _id=106869
Már az is baj ezek szerint, ha odafigylelnük arra, hogy mit eszünk, iszunk. :(

Szilvu írta:Szia Norci!

Köszönöm szépen. A cikket mindenféleképpen elolvasom majd.
Sajnos az emberek többsége nem törődik az egészségével, inkább a mű kajákat eszi, mert hogy az finom. Abban a hitben élnek, hogyha ennyien ezt eszik, akkor az nem lehet annyira káros, mi meg úgy vagyunk beállítva, mint aki beteg, már nevet is találtak rá: ortorexia.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvu » 2006. jún. 26., hétf. 8:39

Kedves Parika!

Köszönöm a segítségedet, majd kipróbálom a tofut, hogy mit szól hozzá! Gondolom indiai fűszerezéssel is meg lehet csinálni ezeket, mert azt biztos, hogy szereti!
Avatar
Szilvu
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2006. jún. 23., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. jún. 26., hétf. 8:48

Szia Szilvu!

Az alábbi helyeken tuti vegan receptek vannak:


http://www.vegetarianus.hu/recept.html

igaz angol nyelven de MINDEN!!! pl hogy süss vegan tortát és egyéb dolgok!

http://vegweb.com/


MIndenkinek sok sikert kívánok az ínyencségek kipróbálásához!
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron