Hogy választunk partnert,szerelmet,társat?

Családi reakciók, vegetáriánus párválasztás, anyaság, babázás, gyermeknevelés

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. ápr. 4., kedd 17:44

számomra a tudatosság nem azt jelenti, hogy nem hallgatok a belső megérzéseimre, sőt!!! nem azt jelenti, hogy számitó alak az, aki tudatos, mert mindenben az érdekét látja, sőt!!! nem azt jelenti, hogy képtelen spontán érzelmekre, lazitásra, stb, sőt!!!

a tudatosság nekem annyit tesz: ha valamiben hiszek, legyen ez belső hang, fentről jövő üzenetek, hit, meggyőződés, bármi, akkor aszerint cselekszem. nem teszem azt, ami az elveimmel ütközik, és teszem azt, amivel egyetértek. tudatában vagyok annak, mit miért teszek, keresem az események és a saját cselekedeteim okát és célját. ennyi.

például nekem tudatosság a párválasztásban annyit jelent: úgy gondolom, hogy nem helyes az egyéjszakás kaland, ezért nem bonyolódok ilyenekbe. nem lépek bele egy kapcsolatba csak azért, hogy ne legyek egyedül. ehelyett várom azt az embert, akit utamba küldenek fentről, hogy párom legyen, mint ahogy eddig is tudtam, amikor eljött, hogy ő az...! felkészitem magam a fogadására, figyelem a külvilágot, mert talán már szinre is lépett az életemben, csak még nem tudok róla... mi más ez, ha nem tudatosság?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 4., kedd 20:28

Padrosa irta:
"Szarul érzem magam itt a Földön, mert ez egy szerencsétlen, elesett világ, tele halandókkal, és esdeklőkkel, és vesztesekkel.
Én keresek, mert a rengeteg energia már széttépi a lelkemet!!!
Nem adom fel, megvalósítom amit akarok mindenáron.
Mit is akarok??
Eltünni innen örökké"

Elég különös hozzállás a Földi léthez? Padrosa az nem jutott eszedbe miért pocsék a Földön? Senki nem állította, hogy a Föld bolygó egy paradicsom, de ismered az mondást: "ami benn, az kinn" Másrészt, nem azért van az élet hogy a szenvedéseinkből/hibáinkból tanuljunk. Ha csupa öröm és vigasság lenne az élet Ki gondolna Istenre? Hajlamosak vagyunk a világi dolgokba beletemetkezve elfeledni a lelkiséget, hogy miért vagyunk itt. Persze igaz, sokaknak még idáig se nyílik ki a csipája, de Isten oly kegyes, hogy addig tart minket a mókuskerékben míg kinyílik a szemünk... Tehát a látszat ellenére nincs egyetlen elveszett ember se... csak késlekedő. Olyan ez, mint a messzi vándor, ég benne a honvágy, de fél rálépni a hazavezető hajó fedélzetére. S függetlenül attól, hogy gyorsan vagy lassabban lépkedünk, végül mindannyian hazajutunk.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. ápr. 4., kedd 20:50

Köszi az infót, de ezt eddig is tudtam, most nem mondtál semmi újat.
De nem is ez volt a célod.
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: timcu » 2006. ápr. 5., szer. 12:47

Padrosa, kicsit pesszimistának tűnsz.
De miért vagy az?
"Legyen neved ember vagy állat,Szó vagy bőgés hagyja el a szádat,Fedje tested szőr vagy toll, Egy helyről jössz és egy helyre utazol."
Avatar
timcu
Írogat
 
Hsz: 59
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Solymár

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. ápr. 6., csüt. 11:40

Párválasztás? Lelki társ! Kitöltetlen sorok. Egyet sem töltenék ki!

Vannak sorok amik csak elvakítanak, előítéletekre adnak okot.
Vedd be azt a csinos vagy nem csinos pofikádat is, és válassz vakon.
-Ami lényeges, az nem látszik. :)
Vagy mégsem ezt akarjuk?
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. ápr. 6., csüt. 16:07

pitypang írta:Párválasztás? Lelki társ! Kitöltetlen sorok. Egyet sem töltenék ki!

Vannak sorok amik csak elvakítanak, előítéletekre adnak okot.
Vedd be azt a csinos vagy nem csinos pofikádat is, és válassz vakon.
-Ami lényeges, az nem látszik. :)
Vagy mégsem ezt akarjuk?


Mi van, berúgtál???
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. ápr. 6., csüt. 18:06

Nem, legyőztem a gravitációt! És olyan magasról esem, ahogy nekem tetszik. Ilyen egyszerű. :P :P :P
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. ápr. 6., csüt. 21:53

Pitypang szerintem a főoldalon lévő cikkre célzott.
És szerintem meg a neten nem lehet párt keresni/találni. Én soha nem állnék neki az interneten keresgetni!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 7., pén. 2:19

akkor hol? én jelenleg nem állok azon a szinten hoyg valakire ránézek és el tudom dönteni vega vagy nem.

Ja, tud valaki tippeket, HOL lehet azonos értékrendű emberekkel még ismerkedni? én nem (kivéve a jógaközösséget ahova járok, de mindennek vannak határai)

És miért ne működhetne az internet??? ez csak egy segítő mankó, utánna persze hogy élőben kell végigcsinálni. Avval egyetértek, hogy nem lehet a computer mögé bújni...
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. ápr. 7., pén. 7:51

Csak az Ő -re kell várni, semmi másra. A net talán bejöhet, a hang minden irányban terjed. :) :lol: :) :lol: :) :P
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Padrosa » 2006. ápr. 7., pén. 19:18

giyandeva írta:akkor hol? én jelenleg nem állok azon a szinten hoyg valakire ránézek és el tudom dönteni vega vagy nem.

Ja, tud valaki tippeket, HOL lehet azonos értékrendű emberekkel még ismerkedni? én nem (kivéve a jógaközösséget ahova járok, de mindennek vannak határai)

És miért ne működhetne az internet??? ez csak egy segítő mankó, utánna persze hogy élőben kell végigcsinálni. Avval egyetértek, hogy nem lehet a computer mögé bújni...



Egyetértek!
Lehet a neten ismerkedni.
Csak azt lehet...:-)
De flower arra gondolhatott, hogy neki szüksége van az élő találkozásra, amikor valaki megfogja a kisugárzásával. Ami esetleg a neten nem mindenkinek jön át.
Na.
Avatar
Padrosa
Írogat
 
Hsz: 161
Csatlakozott: 2005. jún. 30., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. szept. 14., csüt. 8:21

***
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baraka 2007. feb. 26., hétf. 23:07-kor.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: ata » 2006. szept. 15., pén. 4:02

2 példával szeretnék szolgálni Isten karjával kapcsolatban, ami hosszú, és mindenhová elér. Vagy Cupido nyila...?

Kollégám - internet. Most már a jegyese, évek óta nem volt szabadságon, végre itt a nyár ,VÉLETLENÜL szabi, és erre.. esik az eső -VÉLETLENÜL. Szgép bekapcs, VÉLETLENÜL épp mikor a földgolyó másik felén rajta van aki később VÉLETLENÜL ugyanzon portál ugyanazon szobájában ugyanarra a témára válaszol VÉLETLENÜL a másik bár inkább csak figyelni szokott, most véleményt nyilvánít, és tessék...

Sógornőm- Annak ellenére, hogy mindenki figyelmeztette, 2o évesen szülte első gyermekét óriási szerelmének, akiért élt-halt, és vakon követte, mint kétnapos cica a mamáját. Második gyermekük meghalt a pociban a sokktól, miután kiderült, hogy a férfi akit szeret nős, két gyermeke van, és esze ágában sincs elválni, neki a hétvégi kiruccanások tökéletesen megfeleltek (az volt a szöveg, hogy az ország túlfele után dolgozik)
9 év magány, csak a gyerek és a család. Majd 3 éve csak elkezdtek a hormonok, és a lelki szükséglet is mocorogni egy rendes ember után. Személyesen nem, mert munka, család, mikor és hol (tud valaki olyan normális helyet, ahol kellemes zene mellett megismerkedhetsz szombat este valakivel, aki nem elvált, vagy lesz, nem csak kalandot keres, vagy buzi, esetleg impotens, frigid, tele lelki sebekkel... normális ember ha szabad, már ki sem lép sehová, mert plázacicák, lesben álló gigolók, beköltözni vágyó léhűtőkkel van tele minden) (én azt hiszem, hogy aki az iskolái végéig vmilyen úton-módon nem találja meg az igazit, vagy annak véltet, annak utánna egyre nehezebb)
Marad hát a hirdetés. Minden elismerésem, hatalmas bátorság. És őrült állhatatosság. És a 4o-ik találka után azt mondta, belefáradt, elfogadja, ha neki már így kell élnie. Csörög a telefon, SMS hegyek, aztán megjelenik az ajtóban egy csöppet sem csinos, de olyan kedves és melegszívű giznya férfi, aki leveszi a lábáról... szerelmespár, a gyerek csak pozitívum, közös programok, a férfi szerencsére náluk a városban talál munkát, összeköltözés. És szerelmesek, mint az ágyú, mintha magamat látnám tizenévesen. :oops:


Fel a fejjel :P :P :P :P
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 15., pén. 8:40

szerintem, ha két embernek találkoznia kell, találkozni is fognak... és lényegében mindegy, hogy az interneten, személyesen, telefonon, hirdetésen, vagy bármin keresztül is történik ez meg, bármi lehetséges... :!:

ebből a szempontból szerencsésnek mondhatom magam, mert eddig még mindig "megjelent az életemben" az, aki nekem kell... és elég hamar tudtam is, hogy ő az.

saját tapasztalatból azt tudom tanácsolni mindenkinek, aki még keres, hogy arra törekedjen, hogy saját magát alkalmassá tegye egy kapcsolatra. enélkül ugyanis nem megy. viszont amint ez megtörténik, bevonzza az ember a megfelelő társat. :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. szept. 15., pén. 11:40

:twisted:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baraka 2006. okt. 3., kedd 7:17-kor.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegi család, gyerekek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron