Táplálkozási alternatívák

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. júl. 14., pén. 11:05

Hát igen, érdkekes a cikk valóban. Én hiszek a pránatáplálkozásban és biztos agyok benne, hogy nem is lehetetlen. Nekem az fura Jasmuheen könyvében, hogy csak úgy magától megtöténik a folyamat a testben az angyalok szellemi műtétei követkztében...
Tény az, hogy indiában van egy módszer mellyel el lehet sajátítani ezt a technikát neve: kechari-mudra

http://www.geocities.com/kriyadc/kechari.html

Ehhez azonban tökéletes kigyakorlására van szükség és biztos van ehhez egy megfelelő technika is kell, amit csak az tud megtanítani, aki tényleg elsajátította és használja a dolgot.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


Pr

HozzászólásSzerző: Atti_13 » 2006. dec. 31., vas. 10:20

Sziasztok!

A dolog működik, nagyon jól és egyszerűen. Bárkinek, csak el kell szánni rá magad. Megkeresed azokat akik segíteni tudnak, -mert azért egyedül nem ajánlom- és simán bárkinek működik. Vannak segítéssel foglalkozók is.
Ha bárkit bármi érdekel kérdezzetek

Sziasztok Attila
Avatar
Atti_13
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2006. dec. 31., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: ata » 2007. jan. 1., hétf. 21:29

Én személyszerint kérnék tőled vmilyen személyes élménybeszámolót, mert a téma igencsak érdekel.
Köszi előre is
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: ata » 2007. jan. 18., csüt. 7:36

Atti_13! kérésem nem kötözködés volt, hanem igen komoly.

Kérek mindenkit, jelentkezzen, milyen testközeli élménybeszámolóitok vannak ezzel kapcsolatban.
Mármint a "pránatáplálkozás"-sal.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: baraka » 2007. jan. 23., kedd 8:54

"Jézus pedig monda: Ültessétek le az embereket. Nagy fű vala pedig azon a helyen. Leülének azért a férfiak, számszerint mintegy ötezeren.
Jézus pedig vevé a kenyereket, és hálát adván, adta a tanítványoknak, a tanítványok pedig a leülteknek; hasonlóképen a halakból is, a mennyit akarnak vala.
A mint pedig betelének, monda az ő tanítványainak: Szedjétek össze a megmaradt darabokat, hogy semmi el ne veszszen.
Összeszedék azért, és megtöltének tizenkét kosarat az öt árpa kenyérből való darabokkal, a melyek megmaradtak vala az evők után."

"Én vagyok az élet kenyere. Atyáitok mannát ettek a pusztában, mégis meghaltak. Ez a mennyből alászállott élő kenyér, aki ebből eszik, nem hal meg. Én vagyok a mennyből alászállott élő kenyér. Aki e kenyérből eszik, örökké él. A kenyér, amelyet adok, a testem a világ életéért.
Ha nem eszitek az emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. De aki eszi az én testemet és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne. Engem az élő Atya küldött, s általa élek. Így az is élni fog általam, aki engem eszik."

Akinek van füle a hallásra, hallja meg...
Az idézetek János könyvéből vannak.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mahavisna » 2007. jún. 8., pén. 0:22

A táplálék megvonás huzamosabb ideig öregíti a szervezetet. (egy idő múlva, "megeszi" magát a szervezeted!) A folyadékmegvonás besűrűsiti a vért, és véged.... kiesik a vér belőled! (2 napig bírja az ember folyadék nélkül) Ne légy hülye. A böjt a mi kultúránkban, nem véletlen, hogy tavasszal van, s csak a hústól kell egy ideig tatózkodni . (régei megfigyelés, hogy jót tesz)
Az egész, amiről szó van ebben a fény evésben, spirituálisan értendő, azaz elvi, gondolati síkon.
Az akaraterő, veleszületett képesség, de a divat és a hülyeség sajnos "csodákra" képes. egy egészséges szervezet, mindig tisztul, azért vannak a máj, epe, vese ...jól ki van ez találva, a Teremtő gondoskodott róla. Ha már a kedvében akartok járni, tápláljátok finom, gondosan válogatott ételekkel, s öltöztessétek kényelmes ruhába ezt az ajándékot, amit a lélek kapott, hogy legyen otthona ebben a világban.
Mindenből mértékkel....az arany középút.
Az itthon elterjedt divat vallások, szokások, totál másak, mint az igazi, amit Indiában gyakorolnak.
Na csá!
Mahavisna
Avatar
mahavisna
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2007. jún. 7., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. jún. 8., pén. 9:27

Mahavisna,

Te aztán csipőből de megmondtad! Ha kicsit utána jártál volna a témának, könnyen belátnád elég zagyvaság amit írsz:

-a böjt épphogy nem öregíti, hanem fiatalítja a szervezetet!
-a hús elhagyása az nem böjt, az úgy nevezik vegetárius táplálkozás!
-a folyadékmegvonás bár lehet veszélyes, bizonyos körülmény esetén, bizonyos terápiában, speciális száraz böjtnél, felügyelettel igenis lehet alkalmazni.
-a kiválasztószervek bár tényleg a nap 24 órájában méregtelenítik a szervezet, de mivel annyi vegyszeres cuccal és műkajával tömjük őket és mivel a környezetünk is annyira szennyezett, szükség van méregtelenítésre és ehhez az egyik igen hatékony módszer a léböjt. (és ez nem légből kaptt valami, hanem sok ezer éves tradíció, melyet a világ minden pontján alkalmaztak/nak, Európában is - pl. remeték, szerzetesek - csak utána kellene olvasni)
-a böjtnek semmi köze a valláshoz, sokkal inkább a szellemiséghez, de mint materáliális tisztítás is megálja a helyét. Bár régen nem elsősorban a fizikai tisztulásért böjtöltek az emberek.

mondjam nagy lazán, csá?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. jún. 8., pén. 11:03

"A böjt a mi kultúránkban, nem véletlen, hogy tavasszal van, s csak a hústól kell egy ideig tatózkodni ."

Miért kell? Miért tavasszal? Ez nem a mi kultúránk része, hanem egy vallásé.
Nem mindenki követi ezt a vallást...
Böjtölni meg akármikor lehet, és érdemes is.

"Az itthon elterjedt divat vallások, szokások, totál másak, mint az igazi, amit Indiában gyakorolnak. "

Hát hogy halvány fogalmad sincs, hogy mit gyakorolnak Indiában, az is tuti.
Mint már írta giyandeva, Indiában a jógik több ezer éve böjtölnek (vízböjt).

Egyébként tipikus a hozzáállásod a dologhoz, oylanról mondasz véleményt, amiről nincs tapasztalatod. Tévhitek és a tények két különböző dolog.
Nekem eddig csak pozitív tapasztalatom volt a léböjttel kapcsolatban.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2007. jún. 8., pén. 18:54

A vallással együtt már a mi kultúránk része is...
Böjt nemcsak tavasszal volt, hanem Adventben is. És régen sem csak a hústól való tartózkodást jelentette, hanem általában önmérsékletet. Voltak, akik komolyan betartva a vallási előírásokat, délig, vagy egész estig nem ettek a böjt idején.
Olyanok is voltak, akik egy-egy nap nem ettek és nem ittak, hogy valamilyen célt elérjenek ezzel (bár nem biztos, hogy jó szándékú célt, de ez már nem vallás, hanem mágia).
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy van a mi kultúránkban is hagyománya a böjtnek.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: ata » 2007. jún. 17., vas. 0:48

A képeket nézve érdekes látni milyen dolgokat tartanak egészségesnek különböző kultúrák.

Érdemes meglátni, hogy a civillizáció felcserélte a természetes élelmiszerek friss színeit, a csomagolóipar csábító, gusztusos, csiricsáré csomagolóanyagaira.

http://www.time.com/time/photogallery/0 ... 19,00.html

és most akkor lássuk az egyik kedvenc nyers vegán családom menüjét:

http://www.TheGardenDiet.com/world
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. jún. 20., szer. 7:32

Nagyon jók ezek a képek...egyszer a geo magazinban is benne voltak és el elég jó kis leírás is volt hozzájuk...érdemes megnézni tényleg...elgondolkodtató!
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00

Előző

Vissza: Diéta, fogyókúra, hízókúra

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron