Lúgosítás - PH Csoda

L

HozzászólásSzerző: Natascha » 2008. feb. 17., vas. 9:13

Többen is érdeklődtetek az eddigi tapasztalataimról, ezért gondoltam, hogy nyitok egy
topicot a témával kapcsolatban.

Akik ismernek, jól tudják, hogy rengeteg egészségügyi probléma felhalmozódott nálam,
amit gyógyítani kellene. Most már két hónapja fogyasztom a termékeket és azt
mondhatom, hogy az első 8-10 nap után már elkezdődött javulás több területen is.
Pl.
- a kínzó refluxom kb. 10 nap után szinte teljesen megszűnt
- már olyan szinten voltam, hogy bármit ettem (ráadásul egészségesebb kajákat, mivel
évek óta candida diétán vagyok) kegyetlen hasi és gyomorfájdalmaim voltak.
Szerencsére, mostanában ezek szinte teljesen megszűntek, nagyon ritkán fordul elő
kisebb nyomás, vagy kellemetlenség érzése, de összehasonlíthatatlan az előző
állapotokkal.
- 7-8 éve küzdök már bőrproblémákkal. Az utóbbi hetekben azonban a bőröm állapota is
kezd javulni, valahogy az "állaga" is megváltozóban van.
- Van még sok probléma, amit orvosolni kell, de hiszek benne az eddigi eredményeket
látva, hogy most végre jó uton járok.
Ha bármi kérdésetek van, esetleg ti is szeretnétek fogyasztani a terméket, vagy csak
szeretnétek megtudni róla néhány dolgot, tapasztalatot stb. írjatok nyugodtan!
Címem: summer333@freemail.hu
Avatar
Natascha
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2006. szept. 4., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Győr


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. feb. 19., kedd 14:27

A témához hozzászólva, talán már korábban is írtam erről a lugosító diétájáról, amit én is úgy tanultam jógás éveim alatt és megtapasztaltam hatékonyságát:
(a szervezet akkor méregtelenedett elégge amikor a cékla/céklalé se színezi el a vizeletet) - a szigorú kúrát max 3 hónapig lehet csinálni.


A diéta alapja a KÖLES - ez a legjobb lugosító gabona. Lehet még enni zöldségeket, gyümölcsöket - nyersen vagy párolva - olajos magvakat, hidegen sajtolt olajakat. A hajdina szintén lugosító gabona, párolva és nyersen is fogyasztható.
A diéta hatékonyan kiegészíthető csírákkal, préselt nyers levekkel.

Tehát a fenti összetevőkből készíthetünk leveseket, főzeléket, ragukat, szószokat, lepényt, kását, rakott, sült ételeket.
A kölesünket is készíthetjük fűszerekkel, édesen sósan. Az elkészítésben csak a képzelet szab határt és persze a használt fűszerek mennyisége ;).

Viszont a diéta a alatt nem javallott a savasító élelmiszerek használata. A lugos-savas élelmiszerek témáról rengeteg jó könyv jelent meg:
-NEWSTART
-PH csoda
-valamint a Mandala-Véda kiadó könyveit ajánlom.

A diéta után sem szabad elhagynia magát az embernek, érdemes a lúgos élelmiszerek dominanciáját meghagyni. Bevezetni a préselt leveket - pl. búzafű ! - és a csírák napi használatát a vegyesebb étrend mellett.

Tehát akárhogy is nézzük a dolgot, mindenképp életmód és szemlélet váltásra és tudatosságra lesz szükségünk. :) Ma már ha igazi egészséget akarunk elérni, főleg ha korábban eü.i problémáink voltak, véleményem szerint nem elég csak vegetáriusnak lenni.
Tapasztalataim szerint hasznos eltolni az étrendet a nyers és a lúgos irányba, még ha nem is leszünk 100% osan nyersevők és lúgos étel evők, hisz valljuk be az étkezés öröm is :D :D :D
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: baraka » 2008. feb. 20., szer. 11:26

Giyandeva, nem tudsz véletlenül egy jó májtisztító kúrát? Vagy elég lenne, ha ezeket a lúgosító ételeket enném egy ideig szerinted?
Köszi! :roll:
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: akralgob » 2008. feb. 20., szer. 20:35

http://www.fogyipatika.hu/majtisztitas.html

Bocs, beelőzöm a kérdezettet. Én is tőle kaptam a linket.
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: baraka » 2008. feb. 20., szer. 23:33

Köszi! :wink:
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Gitta » 2008. feb. 22., pén. 8:58

Sziasztok!
Ezt a májtisztító kúrát próbálta már valaki közületek? Van tapasztalatotok?
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. feb. 22., pén. 10:03

Szia Gitta!

Igen, én csináltam többször is. Nagyon hatékony! Nem hittem volna de akkoriban 7 év vegaság után is voltak cuccosok amik kijöttek belőlem. Nagyon durva! Tényleg tudom javasolni ezt a kúrát...
Akkor érdemes csinálni amikor még nincs meleg, tehát a tavasz és az ősz a legjobb erre a kúrára. Szerintem érdemes többször is megismételni, de erről ír a cikk is.

Persze hivatalosan azt illene írni, a kúra megkezdése előtt kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét! ;)
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gitta » 2008. feb. 22., pén. 11:11

Igen, ez történt, megkérdeztem az orvosom, és hát... azt mondta, nem ajánlja, mert nagyon drasztikus.
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. feb. 22., pén. 16:15

Gitta, ha egészséges vagy, akkor biztonsággal megcsinálhatod szerintem. Ami a kúra drasztikusságát illeti, szerintem olyanok mondják, akik sose csinálták, de ez igaz a legtöbb dologra amiről az emberek ítélkeznek.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gitta » 2008. feb. 22., pén. 16:23

Igen, ez van a desztillált vízzel is. Én nem tudok beszámolni saját tapasztalatról, de ismerek sokakat, akik már évek óta deszt vizet isznak. És persze semmi bajuk nincs. Ugyanakkor nagy irodalma van a desztillált víz káros hatásainak.
És persze a vegákkal is folyton példálóznak, mindenféle hiánybetegségemnek kellene lenni elméletben, de nincs.

Ha majd a 3 kicsi gyerkőc nem lesz folyton a nyomomban, lehet, hogy rászánom magam, és én is kipróbálom... ezt a kúrát már évekkel ezelőtt kinéztem magamnak, csak nem volt hozzá merszem.

Köszi az infót!
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: litta » 2008. feb. 26., kedd 17:53

Én csináltam már a májtisztító kúrát, de elég rosszul alakult. Reggel nem wc-re kellett mennem, hanem hányni. A gyomrom valamiért nem engedte tovább a folyadékot.
Mindent az instrukciók szerint csináltam.
Pedig nem ártana valamilyen májtsiztítítás, mert halmozottan hajlamos vagyaok a kőképződésre.
Tünde
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

a ph-csoda

HozzászólásSzerző: Kyra » 2008. feb. 29., pén. 13:02

Sziasztok.
Én a könyvet a héten vettem meg, nagyon tetszik, sok igazságot leir.
Viszont a benne leirt táplálkozást elég nehezen tudnám megvalósitani ha teljesen átvenném amit ir.Elég vékony testalkatom van, mostanában sikerült végre pár kg-ot hizni és ha ezentúl csak zöldségeket és magokat ennék, akkor szerintem megint visszafogynék.
Nem vagyok egyelőre vegetáriánus sem (bár azért ritkán eszem húst és akkor sem sokat)mert régebben kipróbáltam de folyton éhes voltam,és legyengültem.
A könyvben azt irja Young,hogy tele lesz energiával aki követi a módszert,
de gondolom akkor ez nem simán a zöldségek érdeme,hanem a táplálékkiegészitőké,stb.
Viszont a lugositás fontos lenne mert vannak emésztési panaszaim,ill.visszatérő gomba amin segithetne.
Nem olvastam még az összes hozzászólást, de van közületek valaki aki teljesen igy táplálkozik ahogy az a könyvben le van irva?
Avatar
Kyra
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2008. feb. 29., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. feb. 29., pén. 14:18

Szia Kyra,

Valószínüleg a felszívódásoddal vannak gondok. Normális esetben nem fogyaszt a vega életmód még ha sok zöldséget eszel akkor sem. Én relative nagyon sok zöldséget és gyümölcsöt eszem, kb 1 kg -ot naponta, de nyáron van hogy 1,5 kg ra is felmegy a mennyiség és nagyon jól érzem magam.

Én azt gondolom nem kell mereven venni a könyvebn leírtakat. A lényeg:
-de. éhgyomorra fogyasztott gyümölcs
-minden étkezéshez sok nyers zöldség, vegyesen(gyökér, leveles, stb.), a legjobb nyers zöldséggel kezdeni az étkezést
(a leveseket meg kiiktatni az étrendből - értehetően egy levesben úszkáló nyers zöldség nem fog jól megemésztődni)
-fontos a folyadékmennyiség: étekzés elött fél órával, étekzés után 1,4-2 órával inni, tiszta vizet.
-a lugosítás további fokozásához jó bevezetni a préselt leveket, reggel éhgyomorra (ez sajnos nekem se megy, mert mindíg rohanok)
-további tipp a csírák fogyasztása, ezt beépíthetőnek tartom vizsonylag nem olyan sok macera van vele.
-de mindezen tanácsok mellett a legfontosabb a "kerülendők" sora:
finomított liszt, fehér kenyér és péksütik, cukor, édességek, ecet, mustár, kechup, hús és húskésuzítmények, konzervek, tartósított élelmiszerek, túlzott sófogyasztás...
egy kis segítség ehez:
http://www.napfenyes.hu/eletmod_es_gyog ... kokra.html
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

l

HozzászólásSzerző: Kyra » 2008. feb. 29., pén. 14:54

Szia Giyandeva,

Köszönöm szépen a jótanácsokat:), megpróbálom majd megfogadni őket.
Egyelőre pár hétre gondoltam kipróbálni a váltást, a párom szerencsére elég nyitott, ha nem is fog követni de ő is kultiválja a sok zöldséget és gyümölcsöt.
Viszont felvetődött bennem további két kérdéskör.
Az egyik a rokonság, barátok kérdése.Viszonylag gyakran megyünk családi eseményekre, amikor is hagyományos magyar ételeket főznek a rokonok, szerintem tuti sértődés lenne belőle ha nem ennék a főztjükből:(
A másik kérdéskör hogy télen mennyire lehet változatosan táplálkozni?Mert irtad,h naponta 1kg zöldséget, gyümölcsöt eszel.Gyümölcs még csak ok, kapok télen banánt, narancsot,grapefruitot, almát,de zöldségekből nincs ilyen nagy választék (pl.krumplit ritkán eszem nyersen:)
Most már kapok zöldségeket egész sok félét de tél közepén volt,hogy gondban voltam emiatt a piacon nézelődve.
Avatar
Kyra
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2008. feb. 29., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Budapest

Sziasztok

HozzászólásSzerző: Natascha » 2008. feb. 29., pén. 18:31

Kedves Kyra!


Ha láttad Dr.Young könyvét, akkor abban épp az van, hogy a gyümölcsök nagy részét is kerülni kell! Nagyon kevés gyümölcs van, ami fogyasztható.
Én nagyrészt igyekszem betartani a benne foglaltakat és fogyasztom az alaptermékeket. El sem tudom mondani, hogy az elmúlt kb. 8 évben hány orvosnál, természetgyógyásznál voltam, csodaszerek millióit kipróbáltam, de semmi sem használt! Most végre elmondhatom, hogy jobban vagyok és látszódnak az eredmények.
Igen, nehéz betartani az étrendet, ez tény. Nekem annyi a bűnözésem, hogy reggelente eszek anti-candidás péksütikből (durumlisztből készült) és rengeteg zöldséget.
A gyümölcsök közül a citrom, lime és az avokádó ajánlott, a többit inkább felejtsd el!

Lehet enni rengeteg csírát, zöldséget, olajos magvak közül néhányat (pl. mandula). A zöldség nem csak salátából áll!
Avatar
Natascha
Újonc
 
Hsz: 8
Csatlakozott: 2006. szept. 4., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Győr

Következő

Vissza: Diéta, fogyókúra, hízókúra

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron