80/10/10

80 százalék egyszerű szénhidrát (vagyis gyümölcsök, főleg édesek), 10 százalék zsír és 10 százalék fehérje

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. nov. 4., kedd 21:13

mondjuk szölőből még nem nehéz megenni 1kg-ot, de almánál már 2-3db után tele érze a gyomromat
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00


HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 4., kedd 21:17

közepes alma 0,3 kg, így 3-4 alma már 1 kg körüli s energiába 600 kcal, ennél többet én se eszem egyszerre almából :lol: de pl sárgadinnyét képes vagyok megenni 1,5 kg ot is. De nem kell a mennyiségeken aggódni, annyit kell enni ami épp Neked esik jól.

Ivan http://vibrantegeszseg.lapunk.hu/?
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. nov. 4., kedd 21:29

csak még fura hogy olyan könnyed a gyomrom a sok gyümölcs után, azthiszem még mindig nagyon hozzávan szokva a leterheléshez és így "éhes" maradok
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 4., kedd 21:39

Igen , egy darabig szokatlan lesz, de nem kell vele törődni, mert a sejtjeid megkapnak mindent, ez a lényeg. Amit érzel áléhség, mert hozzá vagy szokva a nehéz egészségtelen táplálékokhoz még. Ha nem kívánod a gyümölcsöt , akkor nem vagy éhes. Csodálkozik a testted, hogy nem kell tovább kínlódnia, örülnek a sejtjeid, s ezt ki fogják mutatni, az egészséged javulásában. Beindul a javító, tisztító gépezet ami eddíg le volt kötve a méregtelenítéssel. Megkezdődik a sejtjeid átépülése az ideálisra. A könyvből megérted a mostani érzéseidet, sok idegenergia szabadul ilyenkor fel , ami eddíg le volt kötve. :lol:
A KÖNYVBE ANNYIRA LOGIKUSAN LE VAN ÍRVA AZ IGAZSÁG AZ EMBERI TÁPLÁLKOZÁSRÓL, HOGY AKI EZT NEM ÉRTI MEG S NEM KÖVETI AZONNAL AZT TELJESEN ELVAKÍTOTTA AZ IDŐ ÉS A TÁRSADALOMAK ROSZ SZOKÁSAI. SAJNOS AZ ÁTLAGEMBER ANNYIRA ELTÁVOLODOTT AZ IDEÁLISTÓL, HOGY KÉPTELEN MEGÉRTENI EZEKET.
http://vibrantegeszseg.lapunk.hu
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. nov. 5., szer. 9:57-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. nov. 4., kedd 21:56

Már alig várom hogy meglegyen a könyv :) de még péntekig várnom kell vele :( de ha meglesz addig le se teszem amég el nem olvastam :) csak sajnos már annyira túlzásba viszem ezt az eszem vagy nem eszem elég kalóia dolgot hogy nem is tudo mikor vagyok igazán éhes :lol:
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 4., kedd 22:35

Hát igen, meg kell tanulni alap dolgokat, hogy minek mekkora a kalóriatartalma. Átlagosan olajos magból a napi 3 dkg kb. 200 kcal , gyümölcsök átlag 40(barackok)50(almák, körték)-60(cseresznye)-75( szőlők, füge, naspolya)-89(banán)kcal/10 dkg, zöldek 15-20 kcal/ 10 dkg, gumósok estleg 30-40 kcal, sütőtök 65-70, és vezetni kell egy darabig a napi kalória bevitelt amíg autómatikussá nem válik, s később szemre ránézve megmondod adott gyümölcsből x db hány kg, és mennyi a kalóriatartalma, és akkor leteszed magad elé az ételt s szemre megmondod kb milyen súlyban és energiatartalomban étkeztél. Az elején ezeket csinálni kell, mert csak így tudod megtanulni s tudni fogod mit miért teszel úgy, ahogy teszed. Nem kell megilyedni pár hónap alatt bele lehet jönni. És akkor tudni fogod aznap mit, milyen energiatartalombaétkeztél, 2000(átlagos embernek aki keveset , vagy alig sportol, 2500 mérsékelt sport), valamint teljesítetted e az ételek összeválogatásakor a 80/10/10 arányt ezzel, s ha igen , akkor jól étkeztél aznap. Azonkívül utána kell nézni mik lesznek az új táplálékaid, számba kell venni a gyümölcs és zöld faj és fajtaválasztékot, meg kell ismerkedni az új ételeiddel, életformáddal. Ajánlatos ezeket az elején számba venni, megtanulni, s akkor semmilyen meglepetés nem érhet. A könyvben erre nagyon jó útmutatást fogsz kapni.:D
http://vibrantegeszseg.lapunk.hu
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. nov. 5., szer. 11:42

Szia Smanag,

és mi a helyzet az aszalványokkal? Erről mit mond 80/10/10 ?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Eperke » 2008. nov. 5., szer. 13:30

Röviden: az aszalt gyümölcsöknek nincs elég víztartalma, így száraz és ragadós, nem természetes számunkra. Így van az olajokkal is, amit én már korábban gondoltam és azt hiszem valaki írta is az egyik topikban. Az olajos magok és a zöldek elég zsírsavat tartalmaznak számunkra, nem kell tömény kivont olajat önteni a salátára, ami egyébként sem hiszem hogy sok tápanyagot tartalmazna. Ha valamit kivonnak, szárítanak porítanak az már nem teljes értékű. Így van ez bármilyen zöld porral pl. kapszulázott búzafűlé, amiről más topikban mindenki azt mondta nem sokat ér a frissel szemben. Akkor miért kéne olajat öntenünk az ételbe? A candidáról, a B12-ről, a cukorbetegségről is érdekes dolgok vannak a könyvben.
Szerintem ha érdekel a nyersevés inkább olvasd el a könyvet mert sok mindent más oldalról közelít meg, mint amit eddig hallottunk. Nem kell mindent készpénznek venni ami le van írva benne, de jobb több nézőpontból megismerni a dolgokat szerintem.
Én egyszerre vettem meg az Élő ételek az egészségért c. könyvvel, de ez annyira lekötött hogy azt már el sem olvastam, csak belenéztem. Valami ilyesmi étrendet kerestem, de nem gondoltm hogy Magyarországon én a mai anyagi helyzetemben meg tudom valósítani. Ez megdőlni látszik. :) - számomra.
Avatar
Eperke
Néha írogat
 
Hsz: 30
Csatlakozott: 2007. máj. 21., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 5., szer. 14:06

Az említett könyveken én már évek óta túl vagyok, nekem is kedvenc könyvem volt az élő ételek .. könyv kb 5 éve, s követtem is híven, mert akkor még ott tartottam, csíráztattam mint egy kis gép, a konyhám tele volt velük. A leves hazudik, szígorúan bizalmas, Székely könyvek, böjti könyvek, Diamond könyvek, s kb még vagy 30 könyv nekem mind lerágott csont már. A lényeg itt, hogy a 80/10/10 ezeken túllép, a valódi okokat tárja fel a betegségeknek, szakít a gabona központú szemlélettel, s azt is megindokolja, miért. Én azonnal tudtam, hogy ezt kerestem évek óta. Megmagyarázza mi az ember legegészségesebb tápláléka, és miért az, s feltárja a betegségek valódi okát s megadja számunkra a megoldást is egyben.
Az aszalvány hiányos, mert eltávolították az organikus vizet belőle, ami semmilyen hozzáadott víz nem pótol. Szirupja beragad a fogba s felborítja a szájflórát, baktériumtelepet ad, mely a fogakat támadja.
Mivel felborul az egyensúly, a test nem kapja meg a vizet belőle, MELY A LEGFONTOSABB TÁPANYAGA A TÁPLÁLÉKAINKNAK, % osan a legtöbb kell belőle, fogyasztása után a test megszomjazik, vízpótlásra szorul. Ez természetellenes, mert valójában a 80/10/10 nem kíván semmilyen külső vizet, csak a zség és gyümölcs legtökéletesebb organikus vizét, a föld legtisztább vizét, s ezért soha sem szomjazik a vízre. Ha valaki aszalványt eszik ajánlatos forrásvízben előáztatni legalább.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: ChaserHUN » 2008. nov. 5., szer. 14:25

akkor te egyáltalán nem is iszol vizet? mondjuk a banán nem túl leveses gyümölcs :D
Avatar
ChaserHUN
Grafomán
 
Hsz: 1083
Csatlakozott: 2008. jún. 6., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 5., szer. 14:32

Külsőleg kinyert olaj testbe bevitele az ajánlott, kb. napi 1-2 evőkanálnál több az egyik legsúlyosabb betegség okozó. Ezt is csak teljes értékű, hidegsajtolású olaj lehet. Ha valaki időnként fél avokádót, vagy olajos magokat eszik 3 dkg max. napi mennyiségben, s nem is kell napi rendszerességgel, akkor felejtse el még ezt a kicsi sajtolt olajbevitelt is, mert nem kell. A majom sem facsart olajat. Nagyon sok növény, köztük sok zöld pontosan annyi olajat tartalmaz, nagyon keveset, amennyi kell nekünk.
http://vibrantegeszseg.lapunk.hu/
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: Eperke » 2008. nov. 5., szer. 14:38

Lehet, hogy félreérthető voltam, de épp azt írtam, hogy a 80/10/10 annyira lekötött, hogy az Élő ételek... könyv már nem érdekelt, el sem olvastam, bár együtt vettem a kettőt.
Az olajat nem értem! Graham pont azt írja, hogy még a hidegesn sajtolt olajok is felesleges rossz kalóriát jelentenek, mert üresek. És elég az a kicsi olajos mag vagy avokádó..nyáron még az sem muszáj. Most akkor hogy van? 8O
Avatar
Eperke
Néha írogat
 
Hsz: 30
Csatlakozott: 2007. máj. 21., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 5., szer. 14:42

A banánnak a víztartalma kb. megegyezik a test víztartalmával, 70%. A banán kevésbé lédús a többi gyümölcshöz képest, de sok más gyümölcs van még ilyen, csipke, naspolya,stb, ami szárazabb. Ezeket szoktam forrásvízzel, vagy más egyező gyümölcs levével turmixolni, mert másképp nem is menne. Tehát használok forrásvizet, s reggeli ébredéskor is megiszom 1 pohárnyit olykor. Általában ha szomjas vagyok, akkor zség. vagy gyümölcslevet iszom. de elég ritkán szomjazom meg a magas víztartalmú étrenden, mert fölémegyek átlagban a lédús gyümölcsök víztartalmával( 75-95%), mint a testátlag 70 %.
http://vibrantegeszseg.lapunk.hu/
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 5., szer. 14:51

Igen azt írja, de ha elolvasod jobban azt is írja, hogy vagy együk az olajos magot s avokádót vagy ezzel egyenértékű kis mennyiségű hidegsajtolású olajat. Az olajos magok 40-70 %-a olaj. TERMÉSZETES JOBB AZ OLAJOS MAG. Nem akarlak összezavarni, én sem eszem hidegsajtolású olajat egyáltalán, helyette olajos magot. Tehát ez vagy-vagy kérdés, de jobb az olajos mag a két választásból.
http://vibrantegeszseg.lapunk.hu/
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

HozzászólásSzerző: smanag » 2008. nov. 6., csüt. 23:02

http://veg-tv.info/Earthlings

A FÖLDLAKÓK (EARTHLINGS) egy nagyfilm hosszúságú dokumentumfilm az emberiség teljes állatoktól való függőségéről(kiskedvencként, valamint élelem, ruházat, szórakoztatás, és tudományos kutatás céljából), de bemutatja a totális tiszteletlenségünket is eme „nem-emberi segítők” iránt.
a FÖLDLAKÓK messze a valaha megalkotott legátfogóbb dokumentumfilm a természet, az állatok, és az ember gazdasági érdekeinek összefüggéséről. Sok színvonalas állatjogi film van, de ez magasabbra teszi a lécet. A FÖLDLAKÓK szinte ordít, hogy nézd meg. Erősen ajánlott! (A képernyő alján, a CC gomb melletti nyílra kattintva válthatsz át magyar feliratra.) A SZÖVEGET IS OLVASNI KELL , MERT ABBAN VAN A LÉNYEG!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára smanag 2008. nov. 8., szomb. 18:52-kor.
Avatar
smanag
Grafomán
 
Hsz: 3292
Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Szentendre mellett

ElőzőKövetkező

Vissza: 80/10/10

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron