Alkohol

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 10., pén. 0:09

Elmélet, elmélet... egye, aki szereti. Én szeretem. :wink:
A betegségek okát a lélekben kell keresni, szinte az összes betegség pszichoszomatikus. Mindenféle okos ember kitalál mindenféle táplálkozási szokást, szabályokat, diétákat, étrendeket írnak elő illetve javasolják könyveikben, cikkeikben. Nyomoznak, kémiáznak, kísérleteznek, kutatnak. Mindenki meg akarja mondani, hogy mit kéne ennünk. Mindenki jobban tudja nálunk..
hogy is van ez? (egyébként nem konkrétan a cikkre értem ezt)
Ahány ember, annyi féle szokás, étrend van. Mindenki hallgasson az ösztöneire, a testére, és egye azt amit kíván,ami jól esik neki.
Szerintem.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. nov. 10., pén. 17:32

Szerintem is! :D
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. nov. 10., pén. 18:00

Detto... pitypang és flower! :wink:
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. nov. 13., hétf. 13:14

azért ezzel vitatkoznék: nem csak a lelki egészségünk hat a testire, hanem a testi is a lelkire! több ezer éve ismerik a természetgyógyászatban azt, hogy egyes táplálékok milyen hatással vannak a tudatunkra.

szerintem a testi és a lelki (és a szellemi) egészség szorosan összefügg, egyik a másik nélkül nem megy. hiába is törődik valaki a lelki egészségével mindenféle módszerrel, ha közben a fizikai testét, fizikai egészségét hanyagolja, ezen keresztül a lelki egészségére is kihat.

ne felejtsük el, hogy emberek, fizikai lények is vagyunk, a testünk, a lelkünk és a szellemünk egymással kölcsönhatásban van. nem lehetünk EGÉSZEK, EGÉSZ-ségesek, ha az egyikkel nem törődünk. Ezzel nem azt mondom, hogy kizárólag az anyagi részünkkel foglalkozzunk, sőt! Hanem hogy a kulcs az EGYen-súly, tehát a hangsúly az EGY-en van :-)

az egyik szélsőség az, amikor valakit nem érdekel, hogy mi zajlik lelki szinten, a másik pedig a testi szintet hanyagolja el. utóbbi esetben jönnek azok a mondatok, hogy "rám már nem hatnak a hús és egyéb táplálékok negativ hatásai"... :? szerintem mindkét szintért felelősséggel tartozunk.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. nov. 13., hétf. 14:09

Norci!

Szerintem kicsit félreolvastad a lentieket. Nem arról van szó benne hogy ne törődjünk a testünkkel, hanem arról, hogyan törődjük.

Egyébként igazad van, teljesen egyetértek veled is. Vegyük Buddha példáját: majdnem megölte magát a több éves böjtöléssel és éhezéssel, mert azt hitte, ha a testet semmibe veszi, ha megtagadja, az hozza el az üdvösséget. De aztán rádöbbent ő is, hogy nem lehet sanyargatni, mert felmondja a szolgálatot, és akkor nesze neked lélek... Tehát a túlzott aszketizmus sem jó, de a túlzott dőzsölés és zabálás sem.

Tehát valóban mindkét oldal fontos.
De azzal már én sem értek egyet az alattam szólókkal egyetemben, hogy bárkinek is elő lehetne írni azt, mi a jó neki. Én is úgy gondolom, mindenki maga tudja eldönteni, mi esik jól és mi nem, hiszen mindenki csak a saját testét tudja megélni, tehát egy kívülálló - aki nem lakja az én testemet - nem lehet okos a helyemben. Nem vagyunk egyformák. És millió egy elmélet van, rettentően "okos" szakértőktől, akik folyton kikiálltanak valami eget rengető új felfedezést, te meg kapkodhatod a fejed: most kinek is van igaza?!
Az evés nagyon "állati" dolog, a legerősebb ösztönünk. Ezért nem hiszek abban, hogy elméletekkel okosak lehetünk e téren. Pont az a baj inkább, hogy eltántorítottak minket attól, hogy az ösztöneinkre hagyatkozzunk, hogy a testünket ne egy kívülálló dolognak tekintsük, hanem önnön teljességünk részeként. Az evésnek tehát nagyobb mértékű tudatosságra kéne tanítania minket. Nem az elmére kell hallgatni, hanem a testünkre. Az elme csak elméleteket képes gyártani, de egy elmélettől még nem áll helyre az egyensúlyunk, az egész-ségünk. A választ, a válasz-tást csak a test adhatja meg, a sok lehetséges jó vagy rossz közül.

Csak saját magam tudhatom tehát, mi a jó nekem. Az indiai konyha pl. rengeteg tejterméket használ, és nagyon erős fűszereket. Csodás ételeik vannak. De nem nekem. Az én szervezetem nem képes igazán megemészteni a tejben lévő nemtommit, mert az a bizonyos enzim, ami ezt végzi, már eltűnt belőlem a gyerekkorommal egyetemben. Anyósom viszon egész életében minden reggel megivott egy félliteres tejet, és rosszul lett volna, ha nem teheti.
Én például szeretem a vörösbort, és jól is esik a testemnek alkalomadtán egy-egy pohárkával étkezés előtt. Utána már érdekes nem. Ha azt tanácsolnám neked, igyál meg minden nap ebédhez, vacsorához egy decit ebből az isteni nedűből, rosszul lennél. Hiába ecsetelném az előnyeit neked, azt hogy mennyi vitamin és ásványi anyag van benne, és hogy az ereknek és a koleszterinszintnek is jót tesz, te akkor sem fogod meginni, mert a te testednek nem esik jól, ellenben velem.

Múltkorában azt álmodtam, hogy két pofára eszem a párolt májat, őrülten kívántam álmomban. Reggel elmentem a henteshez, és vettem egy adagot, és meg is ettem. A testem így üzent, hogy valami hiányzik neki, és én komolyan szoktam ezt venni. Most lehet megbotránkozni... Nem félek egyszer vagy kétszer egy évben ezt megtenni, mikor ilyen jelzéseket kapok, mert nem "esem" vissza húsevőnek, mert nem akarattal lettem növényevő, belső változás eredménye ez nálam.
Szóval nem vagyunk egyformák, mindenkinek magának kell éreznie, tudnia, mi szolgálja a testét is, lelkét is az egész-ségben, testünk-lelkünk harmóniáját csak mi magunk tudjuk kibillenteni is, és helyreállítani is.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. nov. 14., kedd 9:48

Baraka!

tudom, értem, hogy miről irtál, csak nem értek vele egyet :D

pl. rögtön egy keresztkérdés: honnan tudod, hogy álmodban a tested üzent, és nem pedig az elméd, annak is a tudatalatti része...?

a test önmagában nem tud üzenni, mivel minden mögött lelki folyamat van, ahogy ebben korábban már egyet értettünk. az álomélet például egyik tipikus példája a tudatalatti "felböfögésének", ezen túl komoly szellemi üzeneteket is kaphatunk ily módon, és már csak rajtunk múlik, mit hogyan értelmezünk.

ez esetben te úgy értelmezted, hogy a testednek szüksége van a májra, én ezen nem botránkozom meg. csak szélesiteni szeretném az értelmezési kört, mert nem minden az, ami látszik. az álomélet nagyon szimbolikus, és bár nem foglalkoztam komolyan az értelmezésekkel, akárhány könyvbe is belelapoztam, mindegyik azt irta, hogy szinte sohasem kapunk olyan üzenetet, mely egy az egyben értelmezendő.
lehet egy olyan értelmezése is ennek az álomnak, hogy vashiányod van, csak mivel ezt nevelték belénk több évtizeden keresztül, hogy a máj ilyen meg olyan magas vastartalmú, ez jelenik meg az álmodban. ezek a berögzült analógiák nagyon mélyen ott vannak a tudatalattiban, és több ezer van belőlük.

teljesen igaz, hogy a testünkre kellene figyelnünk, hogy mire "éhes", de a vágy valami iránt félrevezető lehet. csak egy könnyed példa: ott van a candida gomba, mely igen furfangos teremtmény, és eljátssza veled azt a trükköt, hogy "megkivántatja" veled az édes és erjesztett ételeket, amik nem neked, hanem neki kellenek - ugyanis ezekből táplálkozik. ez esetben a tested azt jelzi, hogy nagyon jól jönne egy kis édesség, nagyon kivánod, miközben a lehető legrosszabbat teszed a saját szervezetednek, és a legjobbat a candidának.

és ez még "csak" a fizikai szint, lelkiekben ugyanigy zajlanak magasabb folyamatok. ezért mondom, hogy nem mind hasznos, amit kivánsz. és pont ezért fontos megkülönböztetni, hogy mi az, amire tényleg szükséged van, fizikailag, lelkileg, stb, és mi az, ami félrevezet... mert abban viszont biztos vagyok, hogy bár egyedi a szervezetünk, ahogy te is irtad, bizonyos dolgok mindenkire ugyanolyan károsan hatnak.

vegyük például az alkoholt, ha már ez a topic cime: nem láttam még olyan embert, akinek a tudatát ne tompitotta volna le, méghozzá félelmetes mértékben. persze mondhatjátok, hogy ugyan már, napi egy pohár bor egészséges, stb. nem kétlem a jótékony hatását, ami a gyümölcstartalomból ered, de ne feledkezzünk meg a másik oldalról sem... mivel életemben sosem ittam, nagyon finom érzékelésem alakult ki minimális alkoholtartalom "kimutatására", ezért tudom azt mondani, hogy brutális a hatása.

de ez nem valami különleges képesség, bárki, aki tisztán él egy ideig, ugyanezeket fogja tapasztalni. nemrég beszéltem egy új ismerősömmel, aki szintén vegetáriánus, és azt mesélte, hogy amikor vegán volt egy ideig, azaz kiiktatta a tejtermékeket, tojást is, hihetetlen élményekben volt része (érzékelés, álomélet, szinek, stb.) és ez még "csak" a tejtermék elhagyása, amiről az emberek nem is gondolják/tudják, hogy ilyen szintű "tudatmódositó"...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. nov. 14., kedd 11:33

Kedves Baraka!

Én úgy érzem, hogy sokszor az elme játszik hogy mit kíván. Régen pl. nagyon sok édességet "kívántam" és ettem. szükségem volt rá valójában? NEM! függő voltam. :( egy másfél hónapos diéta után kigyógyultam és alapjaiban változtt meg az étkezésem vágyaim az ételek irányába. most a sok egészséges és nyers dolgokat kívánom. úgy megváltozott az ízérzékelésem, hogy a nyers céklát(amit régen meg se tudtam enni) ízorgiának érzem. Harsog a számban a sok nyers zöldség... :D
Hát ennyit a "kívánás"ról. Ahogy a szervezet egyre jobban kitisztul, akkor fogja érezni igazán hogy mi a jó és helyes és annál nagyobb lesz a lórugás ha az ember vétkezik és egészségtelen dolgot vesz magához... én meg ezt gondolom.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. nov. 14., kedd 13:53

Kedves Norci, és Giyandeva!

Mindkettőtöknek igazsága vagyon, egyetértek. Én is a nyers, főtt zöldfélék mellett teszem le a voksomat. Számomra is ízorgia, amit nyújtani tudnak, nagyon szeretem az "egyszerű", tiszta ízeket, a mennyországban érzem magam tőlük. (Nem is igazán értem ma már, régen hogyan tudtam megenni más ételt.)
De. Ismerem az álmaimat, gyerekkorom óta nagy álmodó vagyok, s mára már viszonylag jól közlekedem az álomfejtés kusza és ingoványos talaján. Arról az álomról konkrétan tudom, hogy üzenet volt, nem elme-becsapás. Nem szoktam ilyeneket álmodni. Azért sem hiszem, és azért tudom, hogy tényleg arról szólt amiről, mert a családomben egyedül én nem eszem húst. Viszont nap mint nap főzök. A húslevestől elkezdve a sültekig, a pörköltig, a kocsonyáig mindent, mivel a többiek ezt igénylik. És soha nem szoktam megkívánni, amit nekik készítek; tőlem aztán tele lehet az asztal a húsételek teljes választékával, nem fog elcsábítani. Mint ahogy eddig sem tette.
A félelmeitek, amikről írtok, csak elbizonytalanítják az embert, azt sugallják, hogy ne bízzunk önmagunkban. Pedig pont ezt kéne megtanulni. És azt csak tapsztalatokon át lehet. Ha tévedünk, ha roszzul értelmezzük az üzeneteket amiket a testünk küld, úgyis észre vesszük, és ezekből tudjuk aztán levonni a tanulságainkat.
Egy kérésem szokott lenni az embertársaimhoz: hagyjatok tévedni... Különben soha nem ismerem meg önmagam.
Köszönöm a meglátásaitokat, sok mindenben egyet is értek veletek.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 17., pén. 23:15

Én nem hiszek a candida-diétában, és a candidában egyáltalán. Bennünk élnek ezek a gombák, nem lehet kiírtani őket. És pl amikor vegán voltam, bizony néha voltak apró tüneteim, amiből a candida elszaporodását gyanítottam. Be is tartottam a diétát, szogorúan, vegán és még candida "ellenes" is volt. Hát... Lósz@rt sem ért..
Most meg eszem, amit kívánok. Sajt, vaj, joghurt, kefír, tojás. És csokit is eszem! És kakaót is iszom! Ezeket mind szerettem. És most újra azt eszem,amit szeretek. És nincs candida. (illetve elszaporodva nincs)
Hm? Hogy-hogy ?
Baraka, az álmod tényleg azt jelenti,amit jelent. Nincs ebben semmi rejtély. Májat kellett enned. Kész.
Én pl nem kívántam vega korom óta a húst. Viszont a sajtot.. hmmm mennyiszer kívántam, mikor vegán voltam.
Gyerekkoromban is a kedvencem a sajtos spagetti volt. A húst megettem ugyan, de nem szerettem igazán, néha csak leettem a panírt a rántott húsról. :D A hús már nem érdekelt.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 17., pén. 23:18

Ja, és a tofut UTÁLOM! PEdig hányszor ettem, mert sajt helyett ez volt, brr :?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 17., pén. 23:21

http://www.pcrm.org/gala/event_photos/b ... _hires.jpg
Ő vegán, szerintem túl sovány, szerintetek?
(Neal Barnard - PCRM elnöke)
Pedig régen faltam az írásait...
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. nov. 18., szomb. 7:40

Szerintem nem az.
Nekem is szokták mondani, hogy "hú de sovány lettél", amióta nem eszel húst. De nem igazán érdekel hogy mások mit mondanak, mert soha nem éreztem ilyen jól magam. :)

flower írta:http://www.pcrm.org/gala/event_photos/barnard_speaking_hires.jpg
Ő vegán, szerintem túl sovány, szerintetek?
(Neal Barnard - PCRM elnöke)
Pedig régen faltam az írásait...
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. nov. 18., szomb. 22:58

Barnard jól néz ki.
Fló, szerintem a sok írás-evés megártott neked (candida, stb.), de leginkább a láthatatlan testednek... :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: ata » 2006. nov. 22., szer. 5:44

Szerencsés flótás.
Én hiába eszem vegán, ha nem mozgok, gurulok.
És igen, volt már, hogy nejem isteni finom töltött paprikát főzött, és nem bírtam mit tenni, kértem belőle. (nagy kedvencem volt anno 1 éve) Aztán egy falat után visszaadtam. Pedig isteni volt, de csak a szemem, ízlelőbimbóim kívánták. A lelkem hányni akart. És néha úgy érzem, fel bírnék falni egy borjúval, röfivel, báránnyal, pujkával, libával, récével, fogollyal töltött sült ökröt. De tudom, az első hari után... értitek. Tejet nem bírom megenni, viszont a mindenféle sajtokat imádom.
Fura a lét.

ata
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: fzsjulian » 2008. máj. 24., szomb. 19:07

Üdv !
Hallott-e valaki , állati tetemből alkoholos nedüket készíteni ?
Az alkohol-vegek : akik naponta több literrel öblögetik testüket és frissítik agytekervényeiket !
Szerintetek meddig élnének ezek a hörpintők , ha ezen italok tetem-erjesztéssel készülnének !
Én nem vagyok antialk. ,olykor-olykor enyhe hatással agyamra hat !
Bor vagy sör ? vagy anti-szeszko... ?
Avatar
fzsjulian
Inkább olvas
 
Hsz: 16
Csatlakozott: 2008. máj. 11., vas. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég