Mi van az ételek mögött?

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 2., csüt. 14:35

Hm, ez nagyon jó ár a búzáért. én is akarok majd malmot. de nem kenyérsütőgépben akarok sütni, hanem simán sütőben.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: litta » 2006. márc. 3., pén. 20:12

Erről az örlőről tudnál írni valamit, hogy mennyibe kerül, meg milyen márkát kell keresni ilyesmi?
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. márc. 4., szomb. 10:14

Én sem akartam sütőt, de édesanyám mindenképpen. hát ez van. jobban szeretem sütőben sütni egyébként. ;)

Arabella malom. Nézd meg a kétezeregy kiadó honlapján, kedves Litta.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: litta » 2006. márc. 6., hétf. 17:18

Kössz!
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: ata » 2006. márc. 7., kedd 5:19

Tudom mindenkinek ajánlani a kenyérsütést, nagy móka.
Én sütőben sütöm, de néha elfog a lustaság, és legszívesebben bevágnám a kenyérsütőgépbe... ha lenne :)
Legjobban gyúrni, dögönyözni szeretem, teljesen élő anyagként viselkedik, és nagyon vigyázz milyen lelki állapotban vagy, mert a kenyér "megérzi" és fütyül szépen megkelni, sülni. A legpocsékabb kenyereimet mérgesen, feldúlt állapotban sütöttem, és mindet a szemetes ette meg.

Finom liszt:

Tegnap egy pékségben kászítettük elő a hatalmas finomliszttárolókat festéshez. Azt hittem, nem érem meg a reggelt. Orrom, szemem, taknyom-nyálam folyt, mert az egy szemét halott anyag. Por. mint a cementpor, rárakódott a bőrömre, égett a tüdőm, pedig védőmaszkot is viseltem ... brrr.


Ne egyétek
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. márc. 7., kedd 11:55

Kép
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. márc. 7., kedd 17:05

Ilyen lenne a finomliszt? Húha 8O

Az tényleg igaz, én is sokszor tapasztaltam, hogy rossz kedvvel nem lehet sütni, se kenyeret, se mást, mert akkor ehetetlen lesz. A nyirkos idő is befolyásolni tudja, hogy mennyire kel meg, de ha jó lelkiállapotban készíted, lesz minden a legfinomabb :wink:
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 7., kedd 22:15

alátámasztom, két tevékenységnél kifejezetten oda kell(ene) figyelni a hangulatunkra, feloldani a haragot, bánatot, stb. ilyen a főzés-sütés, hiszen a táp-lálékunkba "tesszük bele" ezeket az érzelmeket, ami utána nem csoda, hogy nem fog táp-lálni :-) a másik pedig az elalvás. mondják is, hogy soha ne zárd a napot haraggal, mert ezeket az érzéseket visszük magunkkal odafentre, és ez sem ideális... :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ata » 2006. márc. 7., kedd 22:39

A toalett után a konyha a legkisebb szoba bárhol is laktunk eddig, mégis, ha vendégsegeget fogadunk, szinte mindig itt köt ki mindenki.
Mint a heringek zsúfolódunk ott, és többször felvetődik, hogy menjünk már mégis a nagyszobába, valahogy senki sem akar mozdulni.

Talán a konyha "melege" miatt van?
Vagy mert a konyhánkba inkább be sem megyünk(ha csak nem muszáj), olyankor amikor sugárzik belőlünk a (-)-ás, vagy betegek vagyunk, hiszen enni sincs kedvünk. S így nincs ott annyi letapadt (-) energia?

Talán ismeritek, ha meg nem akkor jó rá-KATT-anást:

www.kenyersutes.hu
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. márc. 13., hétf. 10:16

Hogy mit viszünk be az ételeinkkel, valóban nem csak az alapanyagok minőségén múlik, természetesen alapevető fontosságú.
Mint ahogy a víz is felveszi a gondolatok struktúráját, úgy az ételbe is beleszáll mindenn szellemület, amivel a "nagy kevergetés közben" foglalkoztunk.
Azt hiszem nem véletlen, hogy a legtöbb vallásban kultúrában megáldják az ételt! Vajon miért? Igen, az ima elmondásával szent/felajánlott étellé, hindi nyelven "prasad" -dá válik minnden.
S nem utolósorban megköszönhetjük Istennek, hogy aztalunkra ennivalót adot, mellyel csillapitahjzk éhünket.

Ne feledjük ezt, és legyünk hálásak istennek még ha természetesnek is tűnik a mindennapi betévő. Pedig nem az, Isten kegyelméből kapjuk minden nap.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. máj. 3., szer. 14:41

Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

Előző

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron