Alkohol, kávé, tea, csokoládé és egyéb "izgató szerek

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

Alkohol, k

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 1., szomb. 15:21

sziasztok!

soha nem szívtam el egy szál cigit sem, nem ittam alkoholt, utálom a kávét, de: imádom az édességet.

hogy álltok ti például a csokival?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: flower » 2005. jan. 3., hétf. 17:48

A csoki méreg. Úgyanúgy,mint a kávé a tea(nem gyógytea) a cigi ... stb
Én is imádtam, de most egyre kevesebbszer kívánom. Van helyette kókusz, vanília, fahéj..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 4., kedd 19:11

igen, sajna az... én is tudom, csak nekem pl ez a gyengém. :( nagyon nehezen menne a leszokás róla. mondjuk egy hétig simán bírom, de utána kell egy kis kocka csokika :D

nade ez majd a köv körben, mert most a tejtermékekről kell leszoknom. sajnos a két ünnep között sikerült egy-két tejfölös dolgot megennem, sajtot is, és meglett a hatása: két centi lepedék a nyelvemen, pattanások, minden. már azt is bánom, hogy ránéztem 8O
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: manu » 2005. jan. 4., kedd 23:36

SZép estét mindenkinek!
Flower-nak igaza van a csoki méreg,meg a többi is.
Norci kedves minél hamarabb elhagyni az állati termékeket,bár nagy a kísértés tudom,de sikerűlni fog.
Avatar
manu
Írogat
 
Hsz: 54
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pesterszébet

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. jan. 5., szer. 9:30

Sziasztok!

Norci, a kérdés az, hogy a csokiból tulajdonképpen a kakaót, vagy az édes ízt (cukor) kívánod? A kakaóban sok hasznos anyag mellett található a koffeinhez hasonló szer, nem jut eszembe a neve. A cukorfüggőség a húsevőkre jellemző, valami angol nyelvű helyen olvastam, és ásványi anyag hiányára utal - eredetileg nem akartam írni ebbe a rovatba, mert nagyon pontatlanok ezek az információk, de hátha akad valaki, aki többet tud erről a témáról, vagy van ideje utánanézni :D

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 5., szer. 18:13

Üdvözlet manu és Norci a fórumon. Veletek teljesebbek vagyunk. Nem tej! :D
Norci, vigyázz, a csoki csupa erőszak: kizsákmányoló multicég minden szemetet összegyúr, az a csoki. szenved a tehén, és az ember is.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 5., szer. 18:55

Nos, maximálisan egyet kell értsek az előttem szólókkal.

Mindezek mellett el kell, hogy mondjam, sajna én szoktam csokit enni :cry: :cry:

remélem, azért nem leszek kimoderálva a veg.hu-ról :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 6., csüt. 18:01

jó..., de azért majd kapsz egy tejmentes, kakaómentes, nyers (élő) "csoki"receptet...
...addig is keresd a legjobbat..., ha muszáj...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. jan. 7., pén. 15:17

Karácsonyi ajándékként bio étcsokit vettünk a nagymamámnak, ha szereti, legalább olyat egyen, ami kevésbé káros, és rabszolgamunka mentes termesztésből származik. (bár az is a nyugati államok műve, hogy kénytelenek gyermekeket dolgoztatni, hogy a hiteleket tudják fizetni)

Nálunk a karobpor nem igazán jött be, kicsit fanyalognak már az illatától is, pedig tényleg fogok a tanyánkra szentjánoskenyérfát ültetni.

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 7., pén. 15:20

köszönöm az üdvözleteket és a sok biztatást. tudom, emberi gyengeség, dehát néha azért megbocsátható, nemde? :D

arra az élő csoki receptre én is kíváncsi lennék. már vettem karobport, kb 1 hónapja pihen a konyhámban, mert még nem jutottam oda, hogy kutyulok belőle valamit.

szilvi, nem tudnám megmondani, hogy a kakaó vagy a cukor hiányzik. azt hiszem, a kakaó. most épp a piszke pékség fahéjas-mézes élesztőmentes puszedlijét rágcsálom, és teljes a siker, azaz édességként tökéletesen funkcionál, emellett nem kell csoki. tehát úgy nézem, rácáfoltam arra, hogy a kakaó hiányzik... :lol:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 7., pén. 18:10

Ok. jöhet az élő csoki recept :wink:

a karobot a család 2/3 rész szereti én nem :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. jan. 7., pén. 23:05

Igen! Jöjjön már az a recept Parsi!! :lol: nem győzöm kivárni. Nekem is ott van a karobporom a konyhában.. de még semmit sem csináltam belőle..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 8., szomb. 10:04

egyetértek! cso-kit! cso-kit! cso-kit! :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 8., szomb. 10:06

A recept forrását nem tudom biztosan megadni, talán a "Biblia a helyes táplálkozásról". :twisted:

Itt a recept.

1 és fél csupor mogyoró (török fajta, de magyar legyen! :) )
1 és fél csupor karob
3/4 bögre méz vagy nagyon erős mentatea
vanília

1 bögre mogyorót őrölj meg (a diódaráló nagyszerű erre is)
fél bögre mogyorót törj össze, ez lesz a csoki durvább része

Keverd össze a hozzávalókat
Simítsd 20 X 20 cmesre, és tedd hűvösre

szilárdulás után fogyasztható

Tapasztalatok:

-Nem eszek mézet, úgyhogy én nem ismerem. Édesanyám kívánta meg, így neki találtam ezt a receptet. Múltkor a kedvemben akart járni, így csinált mentateásat, de az nem jött be nekem.
-Egyáltalán nincs igényem a csokira meg a -félékre, hiszen én olajosmag párti vagyok. És aszalt gyümölcs, főleg datolya.
-A mézeset először a megadott karobmennyiséggel csinálta. Jó volt úgy is, de másodszor már csak egy bögrényit használt.
-Lehet, hogy az összekeverés után még igényel egy kis vizet.

Tessék próbálkozni! :D

Élő, mert nem kell pörkölni a mogyorót (a növényi tejmagot), a fő alkatrészt. Bár a karob lehet, hogy pörkölt, sőt a rosszabb mézek is hőkezeltek. Tessék keresni a legjobb megoldásokat.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. jan. 9., vas. 14:43

Ez vmi After Eight? :lol: mert a menta... a csokiba? szerintem sem lehet jó. (kivéve az after 8) hmm
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

Következő

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég