Alkohol, kávé, tea, csokoládé és egyéb "izgató szerek

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 17., hétf. 11:12

sziasztok édesség-kedvelő társaim!
nagyon jót ettem hétvégén, ajánlom kipróbálásra:
- zabpehely vízbe beáztat,
- aszalt gyümi szintén,
- ha megszívták magukat, összekever,
- kókuszreszelék és karobpor bele,
- mézzel utóízesít (akinek szükséges - ez vagyok én :roll: ).

nagyon fincsi!
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: bcontact » 2005. feb. 10., csüt. 1:40

Szisztok! 11 éve vagyok vega, de az édességről nem bírok leszokni én se.
Ez még a heroinnál is durvább függőséget okoz:)
Nagyon finom sütiket lehet kapni, a jégkrém meg a fagyi is nagy találmány. A vega fagyit még nem kóstoltam.
A kávét is imádom, pont most szoktam le róla, kb. 6 napig bírtam, a mai napig. A cappuccinoba 4 cukrot teszek, a feketét viszont megiszom tisztán is.
Engem nagyon feldob a kávé, viszont sokszor idegbeteg vagyok tőle, és este nem bírok elaludni. Ráadásul nagyon savasít,-azt olvastam.
Avatar
bcontact
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2005. jan. 25., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 10., csüt. 11:42

Ne hagyd ki a Cukorblues című könyvet, ha úgy érzed (jól), hogy azért ez nem mehet így tovább. Az erő legyen Veled, bcontact!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. jún. 7., kedd 20:34

Most már nem gondolom azt, hogy a csoki méreg lenne. (mondom, egy csomo mindent máshogy látok) Csak olyan csokit kell enni,ami 100% bio és 100% kakaó. Én pl bio kakaóport szoktam venni(mivel a karobot utálom!), és rizs- vagy szójatejjel inni, olyan mint az igazi forró csoki. Csak még jobb!
Kell egy kis theobromin! A kakaóbabból készült főzetet már az azték indiánok is fogyasztották serkentő hatása miatt, és hittek abban,hogy az aromás ital növeli bölcsességüket és életerejüket. Annyira talán mégsem gáz, nem igaz? Sőt! Csak megfelelő, jó minőségű igazi csokit kell venni! :nagyonfinom:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. jún. 8., szer. 2:27

itt lehet smileyt csinálni, vagy letölteni:

http://www.my-smileys.de/

bal oldalon lennt áll egy szó: "smiliegenerator"
utánna lehet saját táblás smileyt csinálni:

az alakot kiválasztani (egy pontot hozzátenni)
szöveget beirni
ha akar valaki a szöveg mellé is egy smileyt tenni akkor azt kiválasztani,
utánna ki lehet választani a betü minöségét, nagyságát, szinét, atábla hátterét,

"vorschau" elönézet
"smilie erstellen" smiley elkésziteni

alul a code után lévö ablakban levö codot másolni, és itt img-re kattintani és bezárni


(csak azért, mert a te smileyd alatt valami fekete van...talán a másolás miatt?)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jún. 8., szer. 10:29

Kakaó

Valóban, ha nem tudnánk, hogy van benne mindenféle - testünk számára nem szükséges - "-in" (koffein, theobromin), akkor ez nem lenne érv ellene. Igen, valamennyi tápláló volta van.

De a te szokásod "másokat" megerősít, és mivel "az illető" nem tud fair csokit, kakaót, cukormenteset, stb venni, ezért ...na de ez te is tudod.

Nekem nehéz elfelejteni, hogy ez a vágyakra menő kizsákmányolásról szól.

"Az, akinek van erkölcsi érzéke, gondolja meg, hogy a teát, a kávét és a kakaót általában szerződéses munkások termelik, és ez elég szép szó a rabszolgaságra. Ha a saját szemünkkel látnánk, hogy hogyan nyomják el a kakaóültetvények munkásait, soha többé nem kívánunk kakaót inni." - "Mahatma" Gandhi[/b]
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. szept. 1., csüt. 13:04

Újabb érdekerősító áltudományos kutatási eredmény. Nyílvánvaló, hogy azokat a terméket mondják magas antioxidáns tartalmúnak, amelyek a legnagyobb érdekecsoportoknak hoznak hasznot, mellesleg a legtöbb embert döntenek nyomorba, mind a termesztőhelyeken, majd a világ összes pontján a termékek, a szállítás és a vegyszerek révén.
Kakaó, fekete tea, banán - ezekről van itt szó. Ha már mindenképpen a háromból választunk, hát legyen az utolsó...de inkább a vegyszermentes feldolgozatlan, hőkezeletlen növényi termények. Ezek mindegyike "fer". FAIR a termesztőkkel, a Természettel, és a fogyasztók egészségével, mivel egyedülálló egészséget okoznak. ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 1., csüt. 14:20

Én inkább biokakaót veszek, mint banánt. Mert honnan vegyek én vegyszermentes banánt? A piacról Bözsi nénitől? Az ő kertjében nem nagy esélye van a banánnak. Nagyon nehéz bio gyümölcshöz és zöldséghez hozzájutni.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 4., vas. 17:15

igazad van, flo, hogy a déligyümölcsöknél teljesen ki vagyunk szolgáltatva a termelőknek, mert nincs más választásunk. max az, hogy nem esszük egyáltalán. például a citromot olyan gázzal "kezelik", hogy szép sárga és fényes legyen, ami nagyon ártalmas... ez pl. a sütiket sütőknek okoz bosszúságot, mert ott nagyon jól jön a reszelt citromhéj. :-(
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 4., vas. 18:18

Ez igaz? Ez a citromos sztori? Hol lehet róla olvasni? És ha bio citromot akarok, hova menjek? Pesten van?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 4., vas. 18:25

Igen, ott akad biocitrom bioboltokban is.

Rémlik, hogy egyszer egy boltban is láttam a kiírást, hogy a citrusfélék héját valamivel kezelik (a kód nevét nem tudom), és örültem, hogy tájékoztattak róla, de azóta nem láttam ilyet.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. szept. 5., hétf. 12:20

A biocitrom sokkal finomabb vegyszeresen termett társánál! Banánt kezdeti vegaságom elején viszonylag gyakran ettem, ma már csak ritkán. Nem is bírom annyira. A kakaót nekem a karob szuperül helyettesíti.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 5., hétf. 20:28

azt hiszem, a kaiser's-ben ki van írva, hogy E hánynak felel meg az, amivel "kezelik"... ha látom, szólok. :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 6., kedd 16:29

Igen, azt hiszem, tényleg ott volt
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 6., kedd 20:40

ma ment kaiser'sbe a kollégám, de képzeljétek, már levették a táblát, mintha mi sem történt volna...! ez nagyon durva, mi mindenről nem szerzünk tudomást sem, amit így megeszünk!!! :x
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég