Gandhi és a víz

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

Gandhi és a víz

HozzászólásSzerző: tami » 2011. aug. 22., hétf. 23:22

Dátum: 2005. augusztus 05. péntek, 09:00 Küldte: Tami

„A német Louis Kuhne doktor tapasztalatai alapján arra a következtetésre jutott, hogy minden betegség legjobb gyógyszere a vízkúra. Erről írott könyve olyan népszerű, hogy több nyelvre lefordították, Indiában is hozzáférhető. Kuhne kijelentette, hogy minden betegség fészke a has. A vízkúra hatásosságát már Kuhne előtt sok nép felismerte, de ő az első, aki a betegségek közös okát hangsúlyozta.

Nem kell nézeteit teljes egészükben elfogadnunk, de tagadhatatlan tény, hogy elvei és módszerei sok betegség kezelésében eredményesek. Legtöbb esetben a hatás azonnal jelentkezik. Megszűnik a fáradtság, álmatlanság, a bágyadtság helyére élénkség lép. Az ellentétes hatás csak látszólagos, mind az álmosságnak, mind az álmatlanságnak ugyanaz az oka."

„A láthatatlan levegő csodálatos munkájának útját-módját nem vesszük észre. A víz gyógyító hatása azonban szembetűnő, könnyen megérthető. Súlyos fejfájás sokszor csak gőzöléssel gyógyítható meg. Reumás idült ízületi fájdalmak esetén hideg fürdővel (vagy lemosással) kísért gőzfürdő gyors javulást eredményez. A köszvényes állapota forró gőzkezelés (un. „török fürdő") izzasztó hatására nagymértékben javul. Az egyszerű kenőcsös kezelésre nem javuló kelések és sebek gőzkezeléssel meggyógyíthatók. Nagy fáradtság esetében igen hatásos a gőzfür-dőt, vagy forróvízfürdőt követő hideg vizes lemosás vagy fürdő. Álmatlanságban szenvedő beteg a gőzfürdőt követő hidegvízfürdő (vagy lemosás) után a szabad levegőn jól fog aludni.”
„Nem feltétlenül szükséges a gőzfürdőhöz különleges felszerelés. Petróleum- vagy spirituszfőzőt, alacsonyabb fa- vagy szén-fűtéses kályhát gyújtsunk meg egy rendes nádszék alatt. (Ez az egyszerűbb indiai viszonyokra vonatkozik, természetesen megfelelőbb villanyrezsót igénybe venni.) Erre a tűzhelyre vízzel telt, lefedett edényt helyezünk. A székre úgy terítsünk lepedőt vagy takarót, hogy elöl lelógva védje a beteget a tűz forróságától. Aztán a beteget leültetjük a székre, és beburkoljuk lepedővel vagy takaróval. Majd az edény fedőjét eltávolítjuk, és a beteget a kiáramló gőznek tesszük ki. Fölösleges a beteg fejét is betakarni. A gőz melege a testen keresztül elhatol a fejig, és megizzasztja az arcot is. Ha a beteg gyengesége miatt nem tud ülve maradni, fektessük függőágyra. Vigyázzunk arra, nehogy kiszabaduljon a gőz a takaró alól. A beteg állapotát is figyelembe kell venni, mert a helytelenül alkalmazott gőzfürdő veszélyt rejt magában. A beteg gyengének érzi magát a gőzfürdő után, de ez a gyengeség nem tart sokáig. Túl gyakori alkalmazása elgyengít, ezért nagyon fontos, hogy csak meggondolt mérséklettel alkalmazzuk. A test bármelyik részét gőzölhetjük; fejfájás esetén például nem szükséges az egész testet gőzhatásnak kitenni. A fejünket szűknyakú, forróvizes korsó fölé tartjuk, és ruhával burkoljuk körül. A gőzt az orrunkon szívjuk be, úgy hogy feljusson a fejbe. Ha az orr bedugult, a gőzölés hatására megnyílik. Hasonlóképpen ha a test valamelyik részén (idült) gyulladás van, elég azt a részt gőzölni."
„Ritkán vesszük igénybe a hideg víz gyógyító hatását, a leggyengébb beteg is igénybe veheti. Lázas betegségekben és bőrbajokban jótékony hatású a hideg vizes borogatás. Szédülés és delfrium esetén hideg vízbe mártott ruhával kössük be a fejet Vérzést is elállít a hideg vizes borogatás. Orrbetegségeket, meghűlést és fejfájást tiszta, hideg víz orrba szívásával gyógyíthatunk. A vizetaz egyik orrlyukon szívjuk feles a másikon engedjük vissza, vagy mindkét orrlyukon szívjuk fel és a szájon engedjük ki. Az, aki nem képes felszívni az orrába a vizet, használjon fecskendőt. De néhány próbálkozás után könnyen elsajátítható. Fejfájás, orrbűz és orreldugulás legegyszerűbb és leghatásosabb gyógymódja."
„A hideg vizes pakolás sok betegség kitűnő gyógyszere. A következőképpen kell elkészíteni: meleg szobában, vagy jó meleg időben a szabadban egy akkora asztalra, melyen a beteg végigfek-het, gyapjútakarót terítünk, erre egy lehetőleg porózus száraz ruha kerül, majd két, hideg vízbe mártott, kicsavart lepedő. Az asztal egyik végére, a takarók alá párnát teszünk. A levetkőztetett beteget a lepedőkre fektetjük, keresztbe tett karral, keze feje a hónaljakba dugva. Először a vizes lepedőket szorosan, ránc nélkül rásimítjuk a testre, majd a száraz takaróval, végül a gyapjútakaróval burkoljuk be. Oldalt és a lábaknál is a lecsüngő takarót jól felhajtjuk. Először kissé didereg a beteg, de ez hamarosan kellemes meleg érzésnek ad helyet. így fekhet öt perctől egy óra hosszáig, vagy még tovább is. Nemsokára izzad, vagy elalszik. A hideg pakolást hideg lemosás fejezze be. Lázas betegségek és bőrbajok (sömör, kiütés, kelés, viszketés) kitűnő gyógymódja. Könnyű megtanulni és alkalmazni a hideg vizes pakolás módszerét, és mi magunk győződhetünk meg csodálatos hatásáról. Minden pakolás után forró vízben mossuk ki a lepedőket."

(Gandhi: Egészségre Vezérlő Kalauz)

Dr. OLÁH ANDOR: India üzenete - MAHÁTMÁ GANDHI természetgyógyászati tanácsai című könyve alapján
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég