Segitségeteket kérem

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Segits

HozzászólásSzerző: pari » 2005. aug. 31., szer. 17:11

sziasztok!

ma ért el a hir, hogy egy ismerösöm ezen a hétvégén budapestre utazik a kollegáival és tanulóival.
páran vegán életmódot folytatnak és márcsak ezért is érdeklödnének, hogy milyen lehetöségek vannak bevásárlás szempontjából.

hol lehet vegán élelmiszereket beszerezni, italokat, és nem utolsó sorban szorakozasi lehetöségeket is keresnek. habár még nem kérdeztem rá, hogy milyen irányban. ezt majd még pontosítom.

mi a helyzet vegán éttermekkel? imbisszel? stb...

elöre is köszönöm segitségeteket!

minden jót
pari
Avatar
pari
Újonc
 
Hsz: 6
Csatlakozott: 2005. aug. 31., szer. 0:00


!

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. szept. 1., csüt. 8:23

Boldogságot!


XII-ker. Böszörményi u. 13-15 Életház
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: pari » 2005. szept. 1., csüt. 22:27

köszönöm!
van honlapjuk?
Avatar
pari
Újonc
 
Hsz: 6
Csatlakozott: 2005. aug. 31., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 1., csüt. 23:12

Az Astoria és a Kálvin tér között félúton (nem a múzeum oldalán!) van egy nagy biobolt: Bio ABC. Ott szinte minden kapható. Mellette van egy kis vega falatozó, a menü 600 Ft, szimpatikus kis hely!

Üdv, Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 4., vas. 17:10

szia pari, üdv újra!

van egy bionagyker a népstadiontól nem messze, 1 megálló az 1-es villamossal (hős utcai megálló). egy piros tetős szőnyegáruház mögött, kék tetős épület. herbaház, vagy valami hasonló a neve. rengeteg árujuk van, mindenféle. kis bioboltot sokfelé találtok, pl a mammut bevásárlóközpontban rögtön kettő is van (moszkva téren), az árkádban is van (örs vezér tere).

a napfényes ízek éttermet ajánlanám nagyon, a rózsa utcában, és az éden étterem is nagyon jó (döbrentei tér).
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2006. márc. 13., hétf. 19:18

hello.
lenne egy elég szokatalan kérdésem: amiota vegetarianusok vagytok, nektek is megerösödtek a rágoizmaitok? pár évvel ezelötti képeket nézegettem, és most egészen kikerekedett az arcom, öö.. mindenesetre érdekes.
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. márc. 13., hétf. 20:14

Az biztos, mert akármennyit rágok, nem kapok rágóizom-lázat :wink: de nem emlékszem, hogy a vegaság előtt milyen volt.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. márc. 14., kedd 12:08

Szó mi szó rengeteget rágok, és igen, szerintem megerősödött a rágó izmom. De ez így jó. :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. márc. 23., csüt. 10:22

én ilyet nem vettem észre pedig én is sok nyerset eszem... talán inkább a vegán étrend hozzásegít a jobb fogakhoz, hisz kevesebb lepedék keletkezik...
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. márc. 23., csüt. 20:31

Ezt nem erősíteném meg, ráadásul úgy vettem észre, jobban kopik a sok rágástól (nem baj, legfeljebb kisebb fogaim lesznek)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Hippolyta » 2006. máj. 1., hétf. 18:42

Vállalkozó kedvű emberek segítségét szeretném kérni.
Szeretném kérni olyan emberek jelentkezését felém, akik segítenének. Dietetikus leszek, és szeretnék szakdolgozatot írni a Vegetáriánizmus élettani hatásairól. (Hosszú távra tervezzetek, mert leghamarabb 2008-ban lesz vége a fősulimnak, de a konzulensem azt mondta a kutatást, kérdőívezést már most elkezdhetem. Mivel ez egy szakdolgozat lesz, önálló kutatómunka kell hozzá, a konzulensem a vashiányt javasolja, ahoz véreredmények is kellenének, sajnos. Tudom, hogy ez a legnehezebb része a dolognak, de nagyon szeretném hogy ezt írhassam meg, és ne kelljen másik témát választanom. Szeretném bebizonyítani, hogy lehet egészsegesen táplálkozni vegetáriánusoknak is.
Szóval ez lenne, kérdésekre kéne válaszolni, táplálkozási naplót írni, ilyesmiket. Aki szívesen segítene, kérem szépem jelentkezzen, ezen az e-mail címen: noob2@externet.hu. Köszönöm.
Avatar
Hippolyta
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2006. máj. 1., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. máj. 3., szer. 17:26

szívesen segítek
Hippolyta :roll: :idea:
nawesh
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Bardo » 2007. jan. 2., kedd 17:30

Én is a segítségeteket szeretném kérni:
Van egy honlapom, ahol rendszeresen írogatok vegetáriánus témában, de olyan sok buta ember jár oda, akiknek nem tudom elmagyarázni hogy, mi, miért, és hogy van.. Mert nem fogják fel... biztos bennem van a hiba, vagy egyedül kevés vagyok... :roll: valaki segítene, visszaszólni, elmagyarázni, vagy igazad adni nekem :wink: http://bardoego.hu Köszönöm :wink:
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. jan. 8., hétf. 11:53

Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00


Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég