híres vegetáriusok

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. jún. 14., kedd 18:22

Már én is akartam kérdezni, hogy találhatta ki valaki ezt a szót... a szemi-vegetáriánus valami olyasmi lehet, mint a fél-vegetáriánus, annak meg szerintem sem sok értelme van, hogy vegetáriánusnak hívják azt, aki állatot eszik. Ráadásul úgy tudom, szemi-vegetáriánusnak mondják azokat is, akik esznek csirkét. :?
Űgy látszik, tényleg egyre több a vegetáriánus, bár ezek szerint sokan csak névleg.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00


HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 14., kedd 20:30

amikor először olvastam, én is ledöbbentem.

ezt a kifejezést szerintem a terndiknek :wink: a trendik találták ki, amikor fel akarnak vágni, mert valahol divat is vegának lenni, vagy annak látszani :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jún. 15., szer. 11:36

Az ilyen "majdnem vegiknek" levelet kell küldeni, egy kicsit beszélve a vegetáriánus dolgokról, barátilag, bíztatni további utánaolvasásra, ajánlani egy pár könyvet, vagy linket. Az ilyenekből könnyebbn lesznek vegik, nem?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. aug. 19., pén. 11:43

http://hiresvegi.uw.hu/tv-vegik.htm

Vegetáriánusok a tv műsoraiban, filmekben, a hiresvegi oldal listája alapján, tv hetilapból kigyűjtve.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. aug. 19., pén. 15:19

Nagy vagy Parsifal!!! :idea: :oops: :wink: :wink: :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Eszti » 2005. szept. 25., vas. 16:57

Sziasztok!

Lehet hogy többen nem fogtok velem egyet érteni, de szerintem nagyon sok ismert ember van, aki nem büszke arra hogy vega. Szerencsére nem titkolják, hisz akkor nem szerepelne a nevük azon a honlapon, amelynek elérhetőségét Parsifal 2 hozzászólással ezelőtt feltette (Köszi :wink: ), viszont nem is hangoztatják. Fontosnak tartanám, hogy minél több interjúban megemlítsék ezt, mert véleményem szerint ez pozitív irányban befolyásolná a rajongóik szemléletét.

Eszti
Avatar
Eszti
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2005. szept. 25., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 25., vas. 17:27

Vegákkal rokonszenvező rajongóik véleményét valószínűleg tényleg pozitívan befolyásolná, de biztosan megvan az okuk rá, hogy nem hangoztatják,hogyan étkeznek. És ha sokkal több interjúban említik, csak kivágják sok mással együtt? De ha nem szeretnék, hogy ez legyen elsősorban az ismertetőjegyük, szerintem az is érthető
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Eszti » 2005. szept. 25., vas. 17:48

Rosszul fogalmaztam. Úgy jött le a véleményem, mintha azt akarnám mondani hogy így a vega emberkék megszeretik az ismert embereket amiatt hogy ők is vegák.
Igazából arra gondoltam, hogy az ismert embereket sokan példaképüknek tekintik és ha ők vállalnák hogy vegák, lehet hogy meg tudnák változtatni néhány rajongójuk szemléletét a hús(nem)evéssel kapcsolatban.
Avatar
Eszti
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2005. szept. 25., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. szept. 25., vas. 18:04

Egyetértek.

Persze nem is lehet mindig elvárni egy hirességtől, hog yállandóan a vegetáriusságáról beszéljen. Ha pl. megkérdezik Brook Sields-et a következő filmjéről, miért is beszélne az étkezésről.

Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy nem biztos, hogy jó, ha a bulvárlapokra támaszkodunk a hírességek életmódját illetőem.

Gwynet paltrow-rol olvasom, hogy vegetárius. majd párhónappal később eg ymásik lapban olvasom, hogy sok zöldség és levés hús, majd valahol megint, hogy vega.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Eszti » 2005. szept. 25., vas. 18:20

Igen, a bulvárlapok szeretnek kitalálni dolgokat... Viszont akik a http://hiresvegi.uw.hu/ honlapon vannak, azok mind vegák szerintem.
Avatar
Eszti
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2005. szept. 25., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. nov. 1., kedd 7:56

A tegnapi Aktívban Spielberg magyarországi forgatásáról volt egy tudósítás.

Igazán semmitmondó volt az egész riport, viszont többször is elhangzott benne (és gyakorlatilag ez volt a hírérték), hogy Pesten Spielberg megkóstolta a híres magyar kolbászt mustárral :twisted: :(

Ezek szerint még sem vegetárius? :idea: :?:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 1., kedd 12:50

Gwyneth Pltrow makrobiotikusan étkezik azt hiszem. Ott lehet húst enni. De miért keverik a vegával?
Szerintem a legtöbb híresveginek csak a fele vegi.. :? Van aki csak gondol egyet, vegi lesz, megírják az újságok, aztán visszatér a húsra. Én azt olvastam hogy Avril Lavigne vegi, de néha azért lecsúszik egy hamburger is.. :oops: Kate Winslet is fent van a híresvegi oldalon,de én láttam egy Jay Leno showt, amiben a pulykáról, mint kajáról beszéltek. Nem tűnt veginek, mert akkor szerintem megemlítette volna, hogy nem eszik húst(pulykát).
Na akkor kik a tutira vegik?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. nov. 2., szer. 17:45

Talán mi :wink: tutira vegik vagyunk, bár nem vagyunk híresek :oops: patthelyzet :wink:

Egyébként épp Révész Sándorról olvastam, hogy 5 éve vegi.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 3., csüt. 11:37

Nagyon sok nem híres vegi is eszik húst, ha úgy adódik... vagy húslevet. Sokan csak divatból azok, sajnos :(
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 3., csüt. 12:12

Szervuszok!

Valóban! A híresvegi oldalon is írva vagyon, hogy nincs az összes felsorolt ismert ember vegetarianizmusa minden kétséget kizáróan bizonyítva. Ez "csak" egy jóhiszemű lista. Mindenkire szólt egyszer, vagy többször valamilyen utalás.

Én sem voltam majd húsz évig vegi. De az a múlt, elmúlt... Ha most egy 5 évvel ezelőtti ebédemről kérdeznek, és az alapján akarnák összeállítani a mait, akkor az nem lenne megfelelő. Talán a riport óta már számít Kate Winsletnek is, hogy a pulyka is élni szeretne, stb.
Aki biztosabbat, vagy ilyen kétségeset tud, bátran szóljon. Nem akarunk rossz példákkal szolgálni, hazudni, mert az senkinek sem jó. K.W. lekerül a híresvegiről. Spielberg is. Azért remélem, hogy egy vegetáriánus étteremben volt, és a magyaros-tönkölyös gabonarudat majszolta mustárral, szeretettel. Így is igaz lehet a mustáros kolbászos hír...
Gwyneth Paltrow marad. Makrobiotikus vegetáriánus. (vannak még páran...) Van ilyen, ez az igazi makrobiotika... Egyébként a PeTA szerint is elég szexis, hát még a férjura... ;-)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron