Magyarország antivegetáriánus ország

Más lapokról származó vegetarianizmussal foglalkozó cikkek és írások

Szerinted Magyarország antivegetárius ország?

igen
18
58%
nem
4
13%
szép jövő áll a magyar vegetáriusok előtt
9
29%
 
Szavazatok száma : 31

Magyarorsz

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. szept. 28., kedd 17:03

Kedves ismerősöm hívta fel a figyelmememt a Magyar Hírlap cikkére.

Szerintem nagyon korrekt a cikk. Elmond mindent a mai magyar vegetárius helyzetről, amit el lehet mondani.


http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=88438

Ami számomra megdöbbentő volt. olvasni a hozzászólásokat a cikkhez kapcsolódó fórumban. annyi gyűlölet, ami a valószínűleg húsevő hozzászólókból áradt.

Talán igaz, hogy a húsevés agrsszívvá tesz?

Nawesh
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Organza » 2004. szept. 28., kedd 19:59

Szerintem egy kicsit igen.
Én határozottan "lecsillapodtam".
Fél év után éreztem, hogy valamitol megkönnyebbültem. Sokkal kevesebb eroszak és agresszió van bennem, mint régen, vagy mint esetleg másban...


Amúgy érdekes, hogy Thaiföldön való utazásomkor volt egyedül természetes, hogy vega vagyok (na halljátok, az utcán kutyát sütöttek). Eddig máshol még nem!

:)
Organzawww.organza.tv
Avatar
Organza
Néha írogat
 
Hsz: 28
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. szept. 28., kedd 22:11

16 éve lettem vegetárius. Eleinte a környezetem, a barátaim nagy része azt sem tudta, hogy mi van velem. Nem igazán voltak bioboltok, nehezen lehetett reformosabb alapanyagokat beszerezni. ma már azért sokkal természetesebb, hoyg vegetáriusan étkezem. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindenki elfogadja, de a többség tudomásul veszi.

10 éve jártam Indiában és azt hittem ,ott mindenki vega. sajnos nem. De megérzetem az országban a tisztaságot. Majd amikor hazafelé átmentünk a pakisztáni határon és láttam a mészárszékekekt majdnem rosszul lettem: a dühtől, elkeseredéstől, szánalomtól...

A mahyar Hírlap cikk azt írja, hogy Magyarországon kb. 2-300 ezer vegetárius van. ha ez igaz, az döbbenetesen jó.

Innen szép nyerni::))
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Organza » 2004. szept. 29., szer. 14:15

Ha beindul az oldal és a fórum, a regisztrációk és a hozzászólások is segíthetnek majd a számlálásban... :D
Organzawww.organza.tv
Avatar
Organza
Néha írogat
 
Hsz: 28
Csatlakozott: 2004. szept. 1., szer. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. szept. 30., csüt. 0:06

Egyetértünk. Hogy igazán őszinte legyek, szerettem volna azt is kipróbálni::))

hogyan működik a a"szavazatkészítés"..

De szerintem nem anivegetárius ország Magyarország.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 1., pén. 10:14

Ez a "poén" magáért beszél:

http://www.istentisztelet.hu/humor/humor0603.htm

(vegetariánus, és keresztény szavakra kerestem rá)

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 2., szomb. 6:41

Igen, előítéletek a vegetáriusokkal szemben.

Szerencsére azért a kereszténységben ott vannak a vegetárius reform adventisták, a katolikus rendek: trappisták, kamaldulika, az ókori egyiptomi egyházatyák...

zóval azért vannak pozitív példák, peresze sajnos ezek nem feltétleül úgy jelennek meg a hívők előtt, hogy azért van olyan nag yletszentségük, mert vegetáriusok is..

Nawesh
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 18., csüt. 17:02

Mikor lesz Extreme Pita étteremlánc Magyarországon :lol:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 19., pén. 19:29

csak a mai nap negatív tapasztalatáról :cry:

Cégem (aki nagyon ügyel a dolgozók egészségére :wink: :evil: :idea: :?: )

lehetőséget biztosított egy teljes orovosi kivizsgálásra.

erre ma el is mentem. A kivizsgáló cég (mert természetesen nem közvetlenül a magyar TB-s ellátás végzi ezt) jelezte, hogy sok órán át fog tartani a vizsgálat, ezért étkezést is biztosítanak.

Mire 4 óra vizsgálat után bevezettek a könyvtárba, már elég éhe voltam

Sorakoztak a tálcák, rajtuk egy-egy szendvicsel...

Látom, hogy szalámi van benne.

Mondják, üljek le,

jelzem, hogy vegetárius vagyok.

Mondják, semmi gond, kiveszik a szalámit a zsömléből :!: :!: :!: :!:

Egy vegetárus ilyet soha nem mondana.

Mondom, akkor hagyjuk...

akkor legalább igyam meg az ásáványvizet.

megittam...

Kérek-e kávét

Elszomorodtam, és nem voltam humoromnál, így nem mondtam, hogy én csak a maci kávét iszom meg, mert az koffeinmentes.

Magyarországm 2004.11.19.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. nov. 19., pén. 20:50

:)
Frissen nyilt wellnes hotelben voltunk pár hónapja csapatépítő tréningen....
Első ebédre volt 2 fajta lakto-ovo kaja. Na mindegy gondoltam csak nem halok éhen, ez van. Vacsira már semmi vega kaja. Volt párolt ződség, de rá volt csapva egy rakat hús:( Mondom a cincérnek, hogy mi van vega? Aszongya', semmi! :( Kis veszekedés árán hajlandóak volak hozni a déli kajcsiból. Másnap délben nézem a menut, szintén semmi vega kaja. Rántott velő bezzeg volt:( Na erre elkezdtem kaja előtt enni a részükről deszertnek kirakott gyümit. Erre jön a cincér, hogy az a deszert, ne együk! Szal úgy gondolták a frissen nyilt egészségiparban, hogy a hús a az healthy kaja és a gyümit jólakottan kaja után együk....:)
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 21., vas. 12:57

Annál a cégnél, ahol én dolgozom, félévente megyünk Gyulára csapatépíteni.

Mindig már jó előre jelzem, vegetárius vagyok.Azt is próbálom körülírni, megmagyarázni, hogy lakto vegetárius, tehát ne jőjjenek a panírozott cucokkal :evil:



Ennek ellenére azt tapasztalom, hogy mindig egyfajta "probléma" vagyok csak különc étkezési szokásommal.

Ennek ellenére októberben a 17 fős csoportból már hároman kértünk vega ételt. A többiek nem vegák csak megcsömörlöttek a hatalmas adag húsoktól.

Kiegészítés:

nem tudom, ki mekkora munkahelyen dolgozik/tanul (ha dolgozik :cry: )

de érdeklődnék kinél mennyien vannak vegák.

Nálunk (kb 50-an dolgozunk) és hároman vagyunk vegák. (ha a rendszeres diákmunkásokat is beszámítjuk, akkor 5-en)
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 21., vas. 18:12

Hát én meg mindig megszívom itthon. Mert most már vegán vagyok(próbálok lenni) több kevesebb sikerrel. Anyukám már felfogja,hogy nem eszem húst. De a vegánságot nem fogná fel, úgyhogy nem is mondom. Csak akkor vagyok kész,amikor csinál valami finom rakott zöldséget(ritkán) és a teteje meg rohad a tojástól meg tejföltől...
Brrrr.
Meg az a legjobb,amikor van vmi nem-hús kaja. De ettől persze full-egészségtelen,(cukor, finomliszt és társai) és azt mondja, "ebből ehetsz, ez nem hús" persze tehát én a húson kívül egyek meg mindent.
Együnk akkor egérszart, hiszen az nem hús!
:-)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. nov. 21., vas. 21:30

Én elég nagy cégnél dolgozom, több mint 1e fő:) A közvetlen csoportomban 16an vagyunk. Ebből 1 srác 13éven keresztül csak halat evett, de "vegának" vallotta magát, ma már nem az. 1 másik 8 évig volt lakto-vega, de allergiás lett és áttért a húsra:), csakhogy tudja nem a vegázástól van. Szóval már ő sem az. Én lakto lettem és 2 másik kollega jár velem fixen vega étterembe. Mindketten drasztikusan csökkentették a húsfogyasztásukat, bár nem akarnak vegák lenni. A közvetlen környezetemben, úgy 90 emberből, még másik 3ról tudok aki nem vega, de ellőnybe részesítik a húsmentes kajákat. És vannak ellenzők is!:)
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. nov. 21., vas. 21:34

Flow!
Hagyj egy kis időt anyukádnak!:) Ő nem fog veled változni és csak nagyon lassan fogja megérteni, hogy neked ez jó. Nálam is értetlenül néznek a szülők, de mondjuk elég nyitottak arra, hogy mondjam el mit főzzenek és akkor az lesz. A húscsökkentést ők sem ellenzik, a vega kajákat is szeretik, csak nem tudják elkészíteni. Bár ha vegánként állítanék haza, azért jó nagyokat néznének.
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 22., hétf. 20:32

Bár 16 éve nem eszem húst, ennek ellenére szüleim, főleg anyukám még ma sem tudja megemészteni.

(meg szerintem azt a sok húst sem, amit megeszik :cry: :evil: :? )

Volt egy-két parázs vitánk, az első évben.

Mikor látta, hogy VALÓBAN nem eszem meg a hús és tojásételt, visszakozott :)

Szóval nem könnyű a szülőkkel. Ás nem könnyű, amikor MEGTAPASZTALOD valamiről, hogy mennyire Jó és Egészséges és a hozzád közel álló személyek nem hajlandóak ezt tiudomásul venni.

De mindenkinek a SAJÁT személyes útját kell járnia.

sak pozitív gondolaokkal tudunk segíteni..
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Lapajánló

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég

cron