Simon Judit kalandozása a világ konyháiban: Németország

A Civil Rádió vegetáriánus műsorának találkahelye.

Simon Judit kalandozása a világ konyháiban: Németország

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2016. okt. 19., szer. 21:06

:bravo: Frankrfurti furfang :bravo:

Hozzávalók:
- nagyjából egy kilós kelkáposzta
- 3 répa, 3darab petrezselyem gyökér, egy fél közepes zeller
- 5 db krumpli
- 2db paradicsom
- 5-6 gerezd fokhagyma
- zeller levél, petrezselyem
- só, majoránna, piros paprika,én tettem bele egy kis füstölt paprikát is

S ha valaki szereti a különlegességeket akkor:
- füstölt tofu vagy szójavirsli
- 3 fej lila hagyma
- egy jó nagy marék vegyes mag( lehet, napraforgó, szezám,kesu, tökmag)
- olaj, só

Elkészítése:
S ha mindezek megvannak, akkor először felteszek nagy kondért félig vízzel forrani. Nem feltételen azért nagy, mert tele akarom tenni teljesen levessel, hanem praktikusan előre gondolkodok. Ugyanis a kelkáposzta mikor összevágjuk, apró kockákra vagy szeletekre akkor még nagyon sok helyet foglal el. Mikor pedig már a forró víz elkezdi átjárni, akkor összeesik, de addig is kényelmesen elférünk a kondérunkba.

Tehát az összevágott káposztával elkezd szépen forrani a víz. Addig mi szépen össze tudjuk vágni a többi megtisztított zöldséget. Ha tetszésünknek megfelelő formájúra felaprítottuk a zöldségeket, mehetnek is a káposztánk mellé, ami a forró vízzel lassan már kezd is összébb esni.

Aztán jól megszórom a levesünket majorannával . Én kivételesen kedvelem az aromáját, így nem szoktam sajnálni belőle. Egy evőkanálnyi biztosan belekerül, de olykor megszalad a kezem és jut bele bőven.
S most nagyjából 10-15 percig hagyjuk főni a zöldségeket, míg megpuhulnak, majd ízlésünknek megfelelően, sózzuk és hintsük meg piros paprikával a levest.

Amíg fő a leves addig jön a leves betét, ami szója virsliből vagy tofuból, hagymából és magvakból készül.
A füstölt tofut vagy a virslit, vagy mindkettőt felkarikázom illetve kockázom. Egy kis olajon aranybarnásra pirítom, majd hozzá seprem a magokat és így is pirítom egy kicsit, végül pedig már ugranak is bele a hagyma karikák a serpenyőbe és egy pici só is kerül hozzájuk. A hagymát üvegesre pirítom és készen s van a meglepetés a levesbe.

Ezalatt valószínű, hogy a levesünk mindjárt meg is főtt. Ha a krumpli már puha akkor jön a következő fortély. Ugyanis ezt a levest rántással vagy habarással szokták készíteni. De van egy sokkal egészségesebb sűrítési módszer is. Mégpedig a saját alapanyagos sűrítés. Én is ezt használom, mivel így még lisztet sem kell bele tennem és a gluténmentes konyhába is remekül passzol. Ez az eljárás pofon egyszerű. Kiveszek a leves sűrűjéből három merőkanálnyit, turmixgépbe teszem, krémesítem és végül visszakeverem a leveshez. és készen is van. Én ilyenkor szoktam még hozzáadni a kinyomott fokhagymát, hogy minél intenzívebb legyen az íze és még egy kis hidegen sajtolt napraforgó olajat is löttyintek a zsírban oldódó vitaminok miatt. Még egy praktika. Én direkt vékonyabb szeletekre vágom a zöldségeket, hogy minél kevesebb idő alatt megpuhuljanak, így több értéket megtarthatok a zöldségek erejéből.

S ha valaki a tejfölös variációt kedveli, akkor egy kis magtejföllel vagy szója tejföllel még dúsíthatja ezt az isteni zamatú testes levest. Meleg szívvel ajánlom ezt a zseniális levest a jó kis őszi káposzta idényben.

:director: Az elhangzott receptet meghallgathatják a Civil Rádió archívumából, a receptet pedig a Kanál Forradalma Facebookos oldalán vagy a veg.hun is megtalálhatják. :vacsi:

:bravo: Színpompás további őszi napokat! Találkozunk novemberben! :bravo:

14713776_10210990391379522_3057261681065176185_n.jpg
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00


Vissza: Kanál forradalma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 66 vendég

cron