Kampány az energiahatékonyságért

Hulladékprobléma, környezetvédelmi akciók, környezetszennyezés

Kampány az energiahatékonyságért

HozzászólásSzerző: nawesh » 2011. dec. 14., szer. 10:10

Dátum: 2007. november 17. szombat, 20:14 Küldte: nawesh

Drasztikusan emelkednek az energiaárak. Fogynak az esőerdők, elszennyeződnek a tengerek. Baj van...

Lehet, hogy a Földet unokáinktól kaptuk kölcsön, de lehet, nem is lesznek unokáink?
Miközben a világ józanabbik felén növekszik az alternatív energiafelhasználás, mint a napenergia, szélenergia, geotermikus energia, Magyarországon folyamatosan elmeszelik a benyújtott szélerőműi kérelmeket, babacipőben jár a napenergia felhasználás. Igaz, hogy ha nem is Izlandhoz hasonló adottságaink vannak, de geotermikus energia nagyhatalom lehetnénk. Mert a föld hőjével lehet fűteni, elektromos energiát termelni, növényeket termeszteni...


Ehelyett az országunkat mintha kiszolgáltatnánk az orosz gáznak és olajnak. Ha drágábban adják, akkor pánikba esünk... és fizetünk... Amíg van miből...



Az EU irányelvei szerint növelni kell az alternatív energiahordozók felhasználásának arányát. Néhány %-ra. Magyarország gondolt egy nagyot és nem a nap, a szél, a geotermikus energia felé fordult, hanem a biomassza felé. Eltüzeljük az erdeink egy részét. Eredmény? Mari néninek drágább lett a tűzifa, mert az erőművek is azt veszik.



A biomassza felhasználást növeljük. Hogyan? A világörökség részét képező Tokaj közelében a csokoládégyár árnyékában szalma égetésével akarnak áramot termelni. Hogy elcsúfítják a tájképet? Kit érdekel? Hogy megváltozik a mikroklíma és pár éven belül nem lesz tokaji aszú? Én speciel nem iszom bort, ezért nem is kellene aggódnom ezért. Ja, hogy arrafelé szalma is alig van? Semmi gond. Évente 20 ezer (!) kamion majd végigdübörög az Alföld felől Tokajon át és szállítja a szalmát...



Egy nagy szalmaláng az energiahatékonységunk.



A Gazdasági Minisztérium által kidolgozott NEP (Nemzeti Energia Politika) 2020-ig határozná meg országunk energiagazdaságát. Az első részről (energiahatékonysági rész) szavaznak most november legvégén a Parlamentben.



Nem tudjuk, melyik képviselő hogyan gondolkodik erről. A Greenpeace http://www.greenpeace.hu/ elindított egy akciót, hogy mind a 386 parlamenti képviselőt egységes, de kézzel írott, egyedi levélben kérjük meg arra, hogy csak a klímavédelem szempontjainak megfelelő gazdasági stratégiára szavazzon!!! A leveleket magánemberként írjuk, csak a nevünket, címünket adjuk hozzá.

Ha szeretnél részt venni a levélíró akcióban és vállalod, hogy egy képviselőnek írnál egy levelet, akkor jelentkezz mielőbb.





Az idő sürget. A levelet legkésőbb november 20-ig AJÁNLOTT LEVÉLBEN fel kell adni, hogy még a döntés előtt biztosan megérkezzen a képviselőhöz, vagyis igyekeznünk kell!!!
Kérjük, ragadj tollat az energiahatékonyságért!!!

Arra nem kaptam felhatalmazást, hogy a kontakt személy elérhetőségét megadjam, de ha írsz nekem egy privát levelet, (ha segítenél), akkor továbbítom az elérhetőséged feléjük és még van pár nap, hogy megírd valamelyik képviselőnek a levelet. (Nem szoktam kézzel levelet írni - hiába, XXI. Század - de fél óra alatt összehoztam...)



A Greenpeace oldalán http://www.greenpeace.hu/index.php?m=pe ... 280&id=280 egy on-line petícióval is lehet bombázni a gazdasági minisztert, hogy gondolják át a lakossági energiahatékonysági pályázati rendszert.



Nawesh

http://www.nawesh.blogter.hu/



És kérlek, védd a bálnákat is: http://secure.greenpeace.org/visitor/in ... 1193074845




------------------------------------------------------------------------------


Re: Kampány az energiahatékonyságért
Küldte: nawesh Dátum: 2007. november 18. vasárnap, 21:30


azon gondolkodom, mivel "érdemelt ki" az írás egy nagy 1-est::(((



Rossz a cikk? Akkor lehet/ne jobbat írni a témában. Nem aktuális a téma? Vagy baj van a kampányolással? Esetleg valaki utálja a greenpeace-t?



nem tudom, de érdekelne....

---------------------------------------------------------

Re: Kampány az energiahatékonyságért
Küldte: baraka Dátum: 2007. november 18. vasárnap, 22:14


Nawesh, írtam a blogodra, lécci nézd meg!

Vagy inkább itt az emilcímem: kriszti999@citromail.hu.

Szeretnék csatlakozni, és köszi szépen, előre is.
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Környezetvédelem

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron