Hízni szeretnék

H

HozzászólásSzerző: ntkv24 » 2008. okt. 22., szer. 9:48

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Egy éve vagyok vegetáriánus, elméletben lakto-ovo, de kerülöm ahol/ahogy csak tudom a lakto-ovo részt... Kb. 3 éve (tehát már az "átállás" előtt) fogyásnak indultam. Orvoshoz is elmentem a gondommal, ennek eredménye még folyamatban van, de sokszor érzem, hogy nincsen semmi bajom, sokszor pedig arra gondolok, hogy ez csak valamilyen betegségtől lehet.
Abban szeretném a tanácsotokat kérni, hogy milyen étrendet állítsak össze, ami a lehető legeslegjobban hizlal. 75 kg-ról indultam, most már lassan a 66 alá kerülök... Ebből 3 kg csak az utóbbi 1,5-2 hónapban.

Előre is köszönöm mindenkinek a tanácsokat, üdv:

Zsolti
Avatar
ntkv24
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2008. aug. 28., csüt. 0:00


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. okt. 22., szer. 13:57

Szia Zsolt!

Mielőtt tanácsot adnánk, kérlek írd le, hogy hány cm vagy, hány éves, hány kg és mióta van ez a fogyás, és milyen ütemekben vesztetted el a testsúlyod?
Valamint azt is írd meg, változott mostanában veled valami, voltak e betegségeid, fertőzés, baleset bármi? MOST Hogy áll össze egy átlagos heti étrended?

Ugyanis nagyon sok tényező lehet az ilyen hirtelen fogyás mögött. Jól tetted hogy elmentél dokihoz. Azzal így elöljáróban megnyugtatlak, hogy nem a vegaság miatt fogytál.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: ntkv24 » 2008. okt. 22., szer. 16:13

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget! 182 cm, 25 éves és a ma reggeli állás szerint 66,2 kg vagyok... ez két hónapja 69 volt. Az egész kb. 3 éve kezdődött, akkor 75 voltam. Akkoriban hagytam abba a kondizást, ezután még felkúsztam 77 körülig, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy 72 vagyok. Azt megint tartottam jó darabig, most meg itt vagyok. Viszont a vegaságra én sem gondoltam, hogy amiatt lenne;)
Belgyógyászhoz mentem el egyébként, ma megyek a laboreredményekért. Első körben pedig az ételallergiákat fogja végigvizsgálni, azon belül is a tejcukorérzékenységet. Amit én furcsálltam azért egy kicsit, mert mondtam neki, hogy nem iszom tejet és talán az életem során ez már kiderült volna, ha ilyen bajom van.
Betegségem, fertőzésem semmilyen nincs/volt. Viszont állandó a teltségérzetem és a puffadás (ez is 3 éve kb.). Akár egy pohár víz után is úgy érzem, hogy tele vagyok. Én valami csúnyaságra gyanakszom, ami lehet akár egy bélféreg, vagy nem tudom:(.
Étrendem sem túl szép még:(
Általában reggelire gyümölcsök, délelőtt meg zöldségpástétomos kenyér paradicsommal. Ebédre gyakran csak leves marad, kb. heti kétszer jön mellé még egyéb főétel is. Leves után még szoktam enni ham-let-et, mogyorót, amit épp otthon elpakoltam reggel. délután répa, esetleg még akkor is gyümölcsök, meg az ebéd utáni harapnivaló. Vacsora pedig leves, vagy főzelék, esetleg valamilyen szendvics. Tulképp kétszer eszek főételt egy nap, mert vacsorára főzzük meg, csak másnap is azt eszem ebédre. Írogatom egy kis füzetbe most, hogy melyik nap mit ettem, utána tudok majd nézni pontosabban is.
Azt hiszem, hogy étrend terén van még mit tanulnom:)
Egyik nap kiszámoltam, kb. 2500 kalóriát "ettem meg".
Remélem nem eresztettem túl bő lére és nem fárasztalak le nagyon:)
Avatar
ntkv24
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2008. aug. 28., csüt. 0:00

..

HozzászólásSzerző: raspberry » 2008. okt. 22., szer. 23:02

sziasztok!

én is hasonló problémával küzdök, bár egész gyerek koromban túl sovány voltam és ez mindíg lelki gondokat is okozott :( ...
most 169cm vagyok és 49kg...rettentően sovány véleméényem szerint...
az hogy vegetáriánus vagyok nem oszt nem szoroz, mert nem fogytam tőle egy grammot sem..sőt egy két kilót sikerült is felszednem asszem..bár nem méregetem jóideje 8)
de pl egy barátnőm azért tért vissza a húsevésre, mert valamit nem jól csinálhatott és durva fogyásnak indult 8O ...

amióta az eszemet tudom a választ keresem: mit tegyek hogy kicsit formásabb lehessek...örülnék 10 kg plusznak :roll:

nem tudom van e köze hozzá, de kicsit hiperaktív vagyok :lol:

nagyon örülnék én is ha tudnátok valamit tanácsolni :cry:
raspberry
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2008. jún. 9., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. okt. 23., csüt. 9:31

Szervusztok!

Olvasom, hogy többeknél is felmerül a probléma. Megjegyzem én is vékony alkatú vagyok, de inkább az atletikus testalkat jellemző rám és épp hogy beférek a normál BMI alsó határába. ;) Azt tudni kell hogy vannak emberek akinél a vékonyság/vékony csontozatúság alkati adottság, míg mások robosztikusabbak adottságilag, hiába akarnak vékonyak lenni.

Pár tanács:
1. A fogyás egyik fő oka valamilyen felszívódási zavar
-ezt érdemes kivizsgáltatni orvossal
-érdemes valamilyen tisztítókúrát végigcsinálni. Paul Bragg: a böjt csodája c. könyvében azt írja, hogy kórosan sovány húga a böjtkúra után nőies nővé formálódott. Érdemes emésztést serkentő, tisztító méregtelenítő gyógyteákat bevetni a tisztítókúránál. Jó tapasztalataim vannak a COLONIX nevű termékkel is (http://colonix.hu/), régebben megcsináltam a kúrát és mondhatom alapos takarítást csinál. :)

2. A fogyás másik oka lehet nyomelem és vitamin hiány. Ez abból adódik, hogy a különböző vitaminok felelnek a szénhidrát, fehérje, zsírok, stb felszívódásááért. Tudom javasolni 1 vitamin kúra tartását: a FORMULA 100 nevű készítményt, vegán és nagydózisú vitamin.

3. tényező lenne a mozgás sport. Srácok, sajnos másként nem megy, feltéve ha izmot szeretnétek felszedni és nem hájpacnit :D . El kellene járni sportolni, rendszeresen. Olyan sportot javaslok, ami megdolgoztatja az egész testet, a sport közben magasan tartja a pulzust: pl. úszás, labdajátékok, hölgyeknek jó az aerobik. Hasonlóan javaslom a küzdősportokat is. A kondi termezés, nyújtás és aerob mozgás mellett javasolható. A jógát annyira nem javaslom, ha kezdő az ember. Haladó jóga gyakorlatokkal viszont elég jó izmokat lehet építeni! :D

4. pont lenne az étkezés:
-mivel roboráló étrendről van szó picit nagyobb hangsúlyt kell fektetni a töményebb kajákra:
- Itt elsősorban a teljes őrlésű finomítatlan gabonákra gondolok: tönköly kenyér, tönköly liszt/dara, natúr zabpehely, árpa, köles, hajdina. (köretként, reggeli kásaként, gabona süteményként)
-oda kell figyelni a fehérje bevitelre: hetente 3-4x szerepeljen hüvelyesekből készült étel
-szója -> TOFU is beépíthető a heti étrendbe 1-2x
-Azokon a napokon pedig amikor nem esztek hüvelyest, olajos magvakkal vihettek be extra kalóriát és fehérjét a szervezetbe: mandula, mogyoró, kesudió, paradió, dió, stb... egy kis marékkal kb.
-oda kell figyelni az eszenciális zsírok bevitelére is: hidegen sajtolt napraforgó, extra szűz olíva, tökmag, lenmag stb... vegyesen.. a már a kész ételbe.
-természetesen a gyümölcsök se maradjanak el - éhgyomorra és reggel javaslom ; zöldségekből friss saláta minden étkezéshez, - fel lehet turbózni pl. wakame alga zúzalékkal, inaktív sörélesztő porral, megszórni magokkal. stb..

5. étkezés mikéntje
-időt és nyugalmat biztosítani az étkezésre, hacsak lehetséges.
-egyik, az alapos rágás, 30-60x kéne megrágni minden falatot! sokan csak nyelik az ételt mint kacsa a nokedlit. és ez nem jó.
-és ajánlott naponta többször enni, persze tudom ezt nem könnyű kivitelezni.

Remélem tudtam adni pár tanácsot, ha van kérdésetek írjatok! Megpróbálok válaszolni rá, és utánanézek ha kell.

Üdv., Gábor
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Eperke » 2008. okt. 23., csüt. 13:58

Szerintem, -és ezt tapasztaltam is- hogy ha sok gyümölcsöt eszek, rengeteg az energiám sportolni is, és nem kezdek fogyni a futástól sem. Én is vékony voltam régebben és puffadásom is volt, valószínűleg felszívódási gondok - ahogy Gábor is írta. Meg savasodás, én tudok olyanról aki lúgosító kúra után szedett fel pár kilót. Most szoktam tornázni is és kezdek izmosodni.
Az étrendben szerintem a minél természetesebb ételek a fontosak, sok-sok gyümölcs (napi 2-4 kiló is akár főleg délelőtt, és ebédre), zöld levelek, pl. spenót, mángold, ehető gyomnövények, ezeket le lehet turmixolni gyümölccsel. Olajos magvakat csak kisebb mennyiségben ajánlják, túl tömény a testnek, sok zsírt, fehérjét tartalmaz. Mondjuk napi egy marék szerintem elég.
Ha főzeléket csinálok, én kölessel sűrítem, nagyon finom babfőzelékbe vagy lencsébe. Teljes őrlésű kenyeret otthon jó sütni akár sütőben is, az oldalon is van rá recept. A csírákat mondanám még, mert rengeteg tápanyag van bennük és könnyű otthon is előállítani olcsón.
Fontos, hogy nem csak akármilyen kalóriákat kell magunkba tömni hogy hízzunk, hanem méregteleníteni, lúgosítani, tápanyagot feltölteni is szükséges
Remélem tudtam segíteni.
Üdv. Eperke
Avatar
Eperke
Néha írogat
 
Hsz: 30
Csatlakozott: 2007. máj. 21., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: ntkv24 » 2008. okt. 27., hétf. 13:15

Sziasztok!

Köszönöm szépen a tanácsokat, remélem sikerrel tudom majd hasznosítani őket. Egyenlőre annyit tudok tenni, hogy eszek amennyit csak tudok (azért nem ész nélkül) és próbálok odafigyelni a változatosságra, hogy mindenből jusson a szervezetnek. A sporttal nincs egyébként gondom, mert úszni járok, otthon meg tornázni szoktam.
A négynapos hétvége után először felfelé mozdult a mérleg, ezt most próbálom kihasználni. Rendeltem ebédet a vegafood-tól, jó sok kalóriával, a napi gyümölcs/zöldség adagot is megpróbálom még jobban növelni.
Egyébként a laboreredményem teljesen negatív lett, az összes adat a megadott határokon belül mozog:)
De ez még csak az út kezdete, köszönöm még egyszer a válaszokat! Majd jelentkezem az eredményekkel;)
Üdv:
Zsolti
Avatar
ntkv24
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2008. aug. 28., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. okt. 28., kedd 15:32

hello Zsolt!


Kérlek mindenképp írj ide vissza hogy mi történt - 1 hónap múlva kb - , és milyen tanácsokat fogadtál meg, hogyan élsz, hogy étkezel. Érdekel a dolog gyakorlati visszacsatolása.

köszi.

Gábor
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: ntkv24 » 2008. okt. 29., szer. 13:08

Szia Gábor!

mindenképp jelezni fogok, hogy hogyan alakul a dolog, s ha sikerül, akkor milyen étkezéssel, mozgással.

Üdv:

Zsolti
Avatar
ntkv24
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2008. aug. 28., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2008. okt. 30., csüt. 20:48

Gábor,

említed ezt a Formula 100 vitamint - ezt közelebbről is ismered? :) Mik a tapasztalatok? Hol lehet Fváron ilyet venni? Még csak a neten olvastam utána, vitamintartalma jónak tűnik. Régebben Lenkei félét próbáltam, de az nem vegás, viszont jól éreztem magam, amikor szedtem, szóval valami hasonló dózisú cucc kéne :)
Esetleg más vegán nagydózisú multivitamint ismertek-e, és melyik a jó?

Köszi előre is
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. okt. 30., csüt. 21:37

Helllo syzygy,

Nézd, hosszútávon nem javaslok semmilyen vitamin készítményt. Valljuk be: mind szintetikus. :( Ami miatt mégis javasoltam az akkut vitamin hiány: ilyen esetben segíthet. Persze a legjobb lenne mindig a természetes forrás.
Amúgy eléggé kivonták a forgalomból, boltokban már nem is lehet kapni. :( Neten is alig alig.


Ha igazi élő vitamin tuningot szeretnél a legjobb megoldás ha otthon csíráztatsz magokat.
http://www.vegetarianus.hu/irasok/csira.html

Ehhez lehet kapni egy befőttesüveghez hasonló csíráztatót, műanyagból van. A budai úti gyógynövény boltban vettem legutóbb. Így néz ki:
http://shop.unas.hu/shop_ordered/3487/shop_pic/NetBio_956664.jpg

Beáztatod a magokat, tisztított vízzel jól átöblíted, majd belerakod ebben a csíráztatóba és 45 fokban megdöntöd, pl belerakod egy alacsony falú edénybe hogy a víz kifolyjon belőle. Elég naponta 2x átöblíteni és pár napon belül élvezheted a csírákat.

A csírák otthon nevelve filléres kiadás. :) sokféle magból bevásárolsz és hónapokig kitart még ha két marékra is eszed mindennap. :)

Egy másik fontos infó!

A klóros víz nemcsak a bélflórát és hasznos bacikat vágja tönkre hanem a vitamin és nyomelem felszívódás is nagyon lecsökken!
Ezt épp ma olvastam, és elég elképzelhetőnek tartom.

Ha csírákat eszel garantálom hogy hatékonyabb és olcsóbb lesz mint ha vitaminokat ennél.

Amit még tudok javasolni minden olvasónak: ALGÁK.
http://azsiabt.kernel.hu/component/page,shop.browse/category_id,1/option,com_virtuemart/Itemid,31/
Ha jársz Bp.en érdemes beszerezni itt. Több fajta szerintem elég jó áron kapható 6-700 Ft ért. (Wakame) Ne tévesszen meg a 100-150g mennyiség, mert szárítva vannak és nagyon kiadós. :) És ez is igazi nyomelem tuning. :D Én ételekbe nagyon szeretem. Én főleg a jód és mikro tápanyag tartalmuk miatt fogyasztom őket.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Norci » 2008. nov. 1., szomb. 15:48

sziasztok,

tök jól összegyűjtötte gábor a fizikai részt! én lelkileg adnék hozzá: a táplálkozási zavarok, fogyás-hizás kérdése összefügghet az élettel, az élet és az anyagi világ, illetve a szexualitás elfogadásával vagy elutasitásával. érdemes belegondolni a szimbolikába: a túl sovány ember hiába visz be fizikai táplálékot, az nem hasznosul, nem épül be (mert fizikailag nem szivódik fel), tehát nem biztos, hogy lelkileg akarja épiteni a testét. Sőt, effektive csökkenti a felületét, kiterjedését a világba, ez is beszédes. Talán nem akar annyira látszani, feltűnni? Kérdés ilyenkor, hogy ki milyen véleménnyel van a saját testéről, egyáltalán a testiség kérdéséhez hogy áll, elfogadja-e, sőt, szereti-e a saját testét, hogy áll a fizika testhez, érintéshez, fizikai kontaktushoz.

Aki érintett a dologban, mennyire érzi magáénak ezeket a kérdéseket?

üdv,
N
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2008. nov. 1., szomb. 20:40

Kösz, Gábor. A csírák is érdekelnek:)
Csak én úgy érzem, bizonyos okok miatt jelenleg többre lenne szükségem vitaminügyileg meg ásványianyagügyileg, ezért kutakodom szintetikus megoldás után is... Igyekszem figyelni a táplálkozásra is, de az nem mindig megy :?
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2008. nov. 1., szomb. 20:42

Norci
Ezek szerint a kövérek azért híznak meg úgy, mert jobban akarnak látszani, feltűnni? 8O :oops: :o :D
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2008. nov. 4., kedd 9:48

Lehet, hogy elsőre furán hangzik, de sok érdekes lelki háttérrel találkoztam már...

ez nem ilyen fekete-fehér, hogy akkor minden elhízás mögött ez meg az van, mivel emberek vagyunk, egyediek. kinél ez, kinél az van/lehet a háttérben.

de az is tény, hogy az emberek sokféleképpen próbálják magukra felhívni a figyelmet, innen születnek az extrémitások, pl. a kamaszoknál a feketébe öltözéstől a színes hajig és körmökig, szegecsekig, stb. mindannyian ismerjük és átestünk rajta. felnőtt korban nem ennyire szembetűnő a figyelemfelkeltési vágy, hanem finomabb formákat ölt.

N
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

Következő

Vissza: Diéta, fogyókúra, hízókúra

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron